21 lutego 2024

Monika Pawłowska objęła mandat poselski. Marszałek Sejmu potwierdza formalne dopełnienie procedury

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

Monika Pawłowska objęła mandat poselski po Mariuszu Kamińskim

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował dziś o formalnym objęciu mandatu poselskiego przez Monikę Pawłowską, która zastąpiła Mariusza Kamińskiego. Po spotkaniu z Pawłowską stwierdził, że cała procedura została zakończona, a postanowienie w tej sprawie zostało już opublikowane w Monitorze Polskim.

Spotkanie z Moniką Pawłowską

Szymon Hołownia odniósł się także do swojego spotkania z Pawłowską, podkreślając, że było to niezapowiedziane, lecz miłe spotkanie. Pawłowska dostarczyła osobiście pismo z zgodą na objęcie mandatu poselskiego. Po weryfikacji formalnej wydał postanowienie w tej sprawie, które zostało już opublikowane.

>> Czytaj również: To był burzliwy dzień w Polsce. Protesty rolników, zmiany w Sejmie i spór w Koalicji

Komentarz Przemysława Czarnka

Przemysław Czarnek z PiS skrytykował decyzję Pawłowskiej, nazwawszy mandat „nielegalnym”. Marszałek Hołownia odparł, że Pawłowska została skuszona „wdziękiem i kulturą osobistą”. Odpowiedź ta była reakcją na komentarze Czarnka sugerujące, że Pawłowska została przekuszona przez Hołownię.

Miejsce w sali plenarnej

Hołownia zapewnił, że znajdzie się odpowiednie miejsce dla Pawłowskiej na sali plenarnej, tak aby nie zakłócała pracy Sejmu. Zaznaczył jednak, że miejsce to niekoniecznie będzie w pobliżu miejsc zajmowanych wcześniej przez Wąsika i Kamińskiego.

>> Zobacz także: Incydent przed Sejmem: Siedmioro posłów PiS ukaranych odebraniem diety parlamentarnej

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu