21 lutego 2024

To był burzliwy dzień w Polsce. Protesty rolników, zmiany w Sejmie i spór w Koalicji

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

We wtorek wiele wydarzeń w Polsce przykuło uwagę społeczeństwa. Rolnicy zablokowali część dróg krajowych, ekspresówek i autostrad, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec unijnego Zielonego Ładu oraz napływu towarów zza wschodniej granicy. Protesty te były manifestacją niezadowolenia z aktualnej sytuacji polityczno-ekonomicznej.

W równoległym nurcie wydarzeń, była posłanka PiS i Lewicy, Monika Pawłowska, objęła mandat poselski po Mariuszu Kamińskim. Chociaż Pawłowska wyraziła chęć przystąpienia do klubu PiS, Rafał Bochenek, rzecznik partii, oświadczył, że nie zostanie ona przyjęta do klubu, argumentując, że objęła „nielegalny mandat”.

>> Czytaj więcej: Powrót do zasad sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Klucz do liberalizacji prawa aborcyjnego

W ramach konsekwencji protestów rolników, siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zostało ukaranych przez odebranie diety poselskiej na okres trzech miesięcy. To wynik incydentu z 7 lutego, gdy grupa posłów PiS próbowała wprowadzić do budynku Sejmu byłych posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, co zakończyło się szarpaniną z udziałem Straży Marszałkowskiej.

W kontekście zmiany prawa aborcyjnego w Polsce, rozgorzał spór w koalicji rządzącej. Wicepremier i prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, wyraził stanowczy sprzeciw wobec zmian, twierdząc, że jedyną możliwą zmianą, która może zliberalizować dzisiejsze prawo aborcyjne, jest powrót do zasad sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Wśród wydarzeń sportowych, polska tenisistka, Iga Świątek, mimo pewnych trudności, odniosła zwycięstwo w turnieju WTA w Dubaju. Jej rywalka, liderka rankingu WTA, Aryna Sabalenka, doznała sensacyjnej porażki w drugiej rundzie, co zwiększa szanse Świątek na awans w rankingu.

21 lutego był dniem, który przyniósł wiele istotnych zdarzeń i kontrowersji, które wstrząsnęły Polską oraz zaintrygowały opinię publiczną.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu