media społecznościowe

W ostatnim czasie dyskusje na temat zmian w przepisach dotyczących aborcji stały się gorącym tematem politycznym. Katarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji z ramienia Koalicji Obywatelskiej, wyraziła stanowczą postawę poparcia dla liberalizacji praw aborcyjnych. Podkreśliła, że decyzje dotyczące omawiania tego typu spraw w Sejmie zależą od marszałka Hołownia.

W listopadzie ubiegłego roku do Sejmu wpłynęły dwa projekty dotyczące liberalizacji przepisów aborcyjnych, zgłoszone przez Lewicę. Jednocześnie Koalicja Obywatelska złożyła własny projekt w tej sprawie, a Trzecia Droga sugeruje przeprowadzenie referendum w tej kwestii. W jednym z wywiadów Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że priorytetem dla Koalicji Obywatelskiej jest zapewnienie realnych praw kobiet, w tym również możliwości liberalizacji prawa aborcyjnego.

Niezależnie od politycznych preferencji, Lubnauer zauważa, że większość społeczeństwa popiera liberalizację prawa aborcyjnego. Wspomniała również o poparciu w tej sprawie wśród członków innych ugrupowań, takich jak Polska 2050.

Jednakże, Lubnauer zaznaczyła, że Koalicja Obywatelska wraz z Lewicą nie dysponują większością w obecnym Sejmie, co sprawia, że konieczne jest wspieranie inicjatyw Trzeciej Drogi w tej kwestii.

Podsumowując, debata nad liberalizacją praw aborcyjnych pozostaje aktualnym tematem w polskiej polityce. Stanowisko Koalicji Obywatelskiej wyraża jasne poparcie dla takich zmian, jednakże ich wprowadzenie będzie zależało od wyników dyskusji i decyzji podejmowanych na szczeblu Sejmu.

...

W ostatnim czasie dyskusje na temat zmian w przepisach dotyczących aborcji stały się gorącym tematem politycznym. Katarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji z ramienia Koalicji Obywatelskiej, wyraziła stanowczą postawę poparcia dla liberalizacji praw aborcyjnych. Podkreśliła, że decyzje dotyczące omawiania tego typu spraw w Sejmie zależą od marszałka Hołownia.

Czytaj więcej 22 lutego 2024

Jak relacjonują dzisiejsze media, w latach 2017-2023 rząd przekazał obligacje skarbowe na niemal 100 miliardów złotych, z czego 10 miliardów trafiło do TVP. Według ekonomisty i prezesa Instytutu Finansów Publicznych, Sławomira Dudka, było to ukryte działanie prowadzące do deficytu budżetowego. Dokładniej, w swoich mediach społecznościowych stwierdził, że to „drugie największe kreatywne rozwiązanie księgowe rządu Morawieckiego”, obok funduszu COVID-19 w BGK.

Czytaj więcej 28 grudnia 2023

Jak donoszą media, minister finansów Andrzej Domański ogłosił zakończenie współpracy Jacka Kurskiego i Kacpra Kamińskiego z Bankiem Światowym. Były prezes TVP, Jacek Kurski, pełnił przez ponad rok funkcję Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Z kolei syn byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, Kacper Kamiński, był doradcą zastępcy dyrektora wykonawczego w centrali Banku Światowego.

Czytaj więcej 27 grudnia 2023

W ostatnich dniach Polska stała się świadkiem gwałtownego sporu dotyczącego projektu ustawy zakładającego zamrożenie cen energii. Premier Mateusz Morawiecki nazwał go brutalnym lobbingiem i wezwał do utworzenia komisji śledczej. Jednak to, co miało być głównym tematem dyskusji, to „afera wiatrakowa”. Premier oskarżył media, w tym „Fakty” TVN, o ignorowanie tej sprawy. Sprawdzimy, jakie są fakty i jak media TVN24 rzeczywiście relacjonowały tę kontrowersyjną kwestię.

Czytaj więcej 6 grudnia 2023

W nowym projekcie legislacyjnym, przygotowanym przez Koalicję Obywatelską (KO) i Trzecią Drogę (TD), znalazły się kontrowersyjne regulacje dotyczące energetyki, w tym zamrożenie cen energii. Jednakże, jednym z najbardziej dyskutowanych punktów projektu jest liberalizacja zasad budowy farm wiatrowych na lądzie. Określana jako „pierwsza wrzutka nowego Sejmu,” ta inicjatywa budzi obawy i krytykę ze strony różnych grup interesów.

Czytaj więcej 30 listopada 2023

Nastolatkowie coraz częściej czerpią wiedzę na temat finansów z mediów społecznościowych, takich jak TikTok i YouTube, według badania przeprowadzonego na zlecenie Santander Bank Polska. Wyniki pokazują, że wiele dzieci i młodzieży ocenia swoją wiedzę finansową jako niewielką. Niemal połowa nastolatków w wieku 12-15 lat uważa, że ich umiejętności finansowe są ograniczone, choć 80 proc. z nich rozumie pojęcie inflacji.

Czytaj więcej 18 sierpnia 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu