22 lutego 2024

Liberalizacja praw aborcyjnych. Stanowisko Koalicji Obywatelskiej

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

W ostatnim czasie dyskusje na temat zmian w przepisach dotyczących aborcji stały się gorącym tematem politycznym. Katarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji z ramienia Koalicji Obywatelskiej, wyraziła stanowczą postawę poparcia dla liberalizacji praw aborcyjnych. Podkreśliła, że decyzje dotyczące omawiania tego typu spraw w Sejmie zależą od marszałka Hołownia.

W listopadzie ubiegłego roku do Sejmu wpłynęły dwa projekty dotyczące liberalizacji przepisów aborcyjnych, zgłoszone przez Lewicę. Jednocześnie Koalicja Obywatelska złożyła własny projekt w tej sprawie, a Trzecia Droga sugeruje przeprowadzenie referendum w tej kwestii. W jednym z wywiadów Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że priorytetem dla Koalicji Obywatelskiej jest zapewnienie realnych praw kobiet, w tym również możliwości liberalizacji prawa aborcyjnego.

Niezależnie od politycznych preferencji, Lubnauer zauważa, że większość społeczeństwa popiera liberalizację prawa aborcyjnego. Wspomniała również o poparciu w tej sprawie wśród członków innych ugrupowań, takich jak Polska 2050.

Jednakże, Lubnauer zaznaczyła, że Koalicja Obywatelska wraz z Lewicą nie dysponują większością w obecnym Sejmie, co sprawia, że konieczne jest wspieranie inicjatyw Trzeciej Drogi w tej kwestii.

Podsumowując, debata nad liberalizacją praw aborcyjnych pozostaje aktualnym tematem w polskiej polityce. Stanowisko Koalicji Obywatelskiej wyraża jasne poparcie dla takich zmian, jednakże ich wprowadzenie będzie zależało od wyników dyskusji i decyzji podejmowanych na szczeblu Sejmu.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu