17 października 2023

W ramach transformacji BNP Paribas Bank Polska planuje zwolnienia grupowe

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: BNP Paribas

BNP Paribas Bank Polska ogłosił swoje zamiary dotyczące przeprowadzenia zwolnień grupowych, objętych planem restrukturyzacyjnym na lata 2024-2026. Według informacji zawartych w poniedziałkowym komunikacie giełdowym, bank planuje zwolnienie nie więcej niż 900 pracowników zatrudnionych zarówno w centrali, jak i sieci sprzedaży.

Zobacz także: Kolejny bank kontynuuje zwolnienia grupowe! 2000 pracowników już straciło pracę w trzecim kwartale 2023

Decyzja Zarządu banku została uzasadniona dążeniem do poprawy efektywności operacyjnej i kosztowej. Bank zamierza kontynuować proces transformacji technologicznej, skupiając się na modernizacji procesów sprzedaży, obsługi posprzedażowej oraz wsparcia. Dodatkowo, planowane są zmiany w strukturach banku, wprowadzając nowy model pracy oparty na metodyce zwinnej.

W komunikacie czytamy, że uchwała Zarządu z dnia 16 października 2023 r. przewiduje przeprowadzenie procesu zwolnień grupowych w ciągu trzech kolejnych lat, tj. od 2024 do 2026 roku. Objąć ma to nie więcej niż 900 pracowników centrali i sieci sprzedaży.

Czytaj także: BNP Paribas Bank Polska S.A. triumfuje w konkursie 'The Best Annual Report’ – Piąte zwycięstwo z rzędu

Zarząd banku zobowiązał się do publikacji kolejnego komunikatu w tej sprawie po zakończeniu konsultacji z organizacjami związkowymi. Bank podkreśla, że cały proces ma na celu dostosowanie struktur do zmieniających się warunków rynkowych oraz zwiększenie efektywności działania banku w dynamicznym środowisku finansowym.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu