5 października 2023

mBank kurs akcji we czwartek, 5 października. Ile kosztują akcje spółki? Notowania, wykres, analiza zmienności

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

W dniu 5 października inwestorzy z uwagą śledzili notowania akcji mBanku, jednego z kluczowych graczy na polskim rynku finansowym. Zmienna sytuacja rynkowa, uwarunkowania makroekonomiczne oraz wewnętrzne czynniki wpływające na banki mogą wprowadzać znaczące fluktuacje w cenach akcji, co sprawia, że analiza zmienności staje się niezwykle istotnym elementem dla inwestorów. Poniżej przedstawiamy podsumowanie kluczowych informacji dotyczących notowań akcji mBanku w okresie od 4 września do 5 października 2023 roku.

Warto zauważyć, że akcje mBanku podlegały różnorodnym wpływom, od globalnych trendów rynkowych po specyficzne wydarzenia związane z sektorem bankowym. Analiza zmienności cenowej pozwala lepiej zrozumieć, jakie czynniki wpływały na wycenę akcji mBanku w omawianym okresie, co jest kluczowe dla podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych.

Wykres mBank

Notowania mBank

W ciągu ostatniego miesiąca, notowania akcji mBanku przeżywały dynamiczne wahania, co z pewnością zwróciło uwagę inwestorów na zmienność sytuacji na rynku. Od dnia 4 września do 5 października 2023 roku kurs akcji mBanku uległ zmianie o -7,55%, spadając z kursu odniesienia 428,00 zł do 395,70 zł. To istotne przesunięcie wyceny akcji odzwierciedlało intensywność ruchów na rynku kapitałowym.

Maksymalna wartość akcji mBanku osiągnięta w okresie analizy wynosiła 433,90 zł, a minimalna spadła do 371,80 zł, co świadczy o istniejącej zmienności rynkowej. Średnia wartość kursu akcji w analizowanym okresie wyniosła 397,25 zł, co dodatkowo ilustruje, że inwestorzy mieli do czynienia z dynamicznymi zmianami wartości akcji.

Wolumen obrotu akcjami mBanku wskazuje na aktywność inwestorów, wynosząc 583 678 sztuk. Średni dzienny wolumen wyniósł 25 377 sztuk, co oznacza, że akcje mBanku były przedmiotem znaczącego zainteresowania ze strony uczestników rynku. Sumaryczne obroty sięgały 232,742 miliona złotych, a średnie obroty dziennie wyniosły 10,119 miliona złotych.

Analiza tych danych pozwala zauważyć, że w badanym okresie notowania akcji mBanku były narażone na zróżnicowane wpływy rynkowe, co mogło wynikać z czynników zarówno makroekonomicznych, jak i specyficznych dla sektora finansowego. To z kolei podkreśla istotność monitorowania zmienności kursu akcji, co umożliwia inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji w kontekście strategii inwestycyjnej.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu