życie publiczne

W czwartek, 88 posłów PiS, w tym Jarosław Kaczyński, zagłosowało przeciwko odrzuceniu w całości projektu dotyczącego tabletki "dzień po". Po ogłoszeniu wyników, na sali plenarnej dało się usłyszeć okrzyki, śmiech i brawa. Barbara Bartuś z PiS podeszła do marszałka Sejmu, Szymona Hołowni, aby omówić wyniki. Hołownia poinformował, że głosowanie było świadome ze strony PiS.

W głosowaniu wzięło udział 417 posłów, z czego 95 było za odrzuceniem projektu, 315 przeciw, 7 wstrzymało się od głosu, a 41 nie głosowało. W klubie PiS 170 z 189 członków wzięło udział w głosowaniu, gdzie 76 było za, 88 przeciw, a 6 wstrzymało się.

W wyniku głosowania część posłów PiS, w tym Jarosław Kaczyński, zagłosowała przeciwko odrzuceniu nowelizacji dotyczącej tabletki "dzień po", co oznaczało poparcie dla kontynuacji prac nad projektem.

Ostatecznie nowelizacja ustawy została przyjęta przez 421 posłów, gdzie 224 było za, 196 przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Podczas debaty politycy PiS zwracali uwagę na negatywne skutki związane z tabletką "dzień po", podkreślając potencjalne ryzyko dla zdrowia i moralności. Jednak niektórzy politycy, tak jak poseł Robert Telus, wyrazili swoje osobiste przekonanie przeciwko stosowaniu tej tabletki, twierdząc, że jest to zabójstwo życia.

...

W czwartek, 88 posłów PiS, w tym Jarosław Kaczyński, zagłosowało przeciwko odrzuceniu w całości projektu dotyczącego tabletki “dzień po”. Po ogłoszeniu wyników, na sali plenarnej dało się usłyszeć okrzyki, śmiech i brawa. Barbara Bartuś z PiS podeszła do marszałka Sejmu, Szymona Hołowni, aby omówić wyniki. Hołownia poinformował, że głosowanie było świadome ze strony PiS.

Czytaj więcej 23 lutego 2024

Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna, ogłosiła rewolucyjne zmiany w dostępie do tabletki “dzień po”, które mają wejść w życie już od 1 kwietnia. W najnowszym odcinku podcastu “Wybory Kobiet”, minister przedstawiła plany resortu zdrowia, które mają ułatwić dostęp do tego środka antykoncepcyjnego oraz odpowiedzieć na kontrowersje wokół jego stosowania.

Czytaj więcej 16 lutego 2024
facebook linkedin link search star star-empty menu