zarządzanie kryzysowe

Z tekstu dowiesz się czym jest i jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), który zapewnia bezpieczeństwo depozytów bankowych oraz stabilność polskiego systemu finansowego.

Spis treści:
1. Co to Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG)?
2. Skład Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG)
3. Czym zajmuje się Bankowy Fundusz Gwarancyjny?
4. Finansowanie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG)
5. Jakie przymusowe restrukturyzacje banków miały miejsce?
https://www.youtube.com/watch?v=LbVGUmgT5NI

Co to Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG)?

Bankowy Fundusz Gwarancyjny, w skrócie BFG, to polska instytucja publiczna, która jest odpowiedzialna za zabezpieczanie depozyty banków oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, gwarantując ich zwrot klientom w przypadku upadłości instytucji.

Oprócz gwarantowania depozytów BFG udziela pomocy finansowej bankom w trudnej sytuacji, a gdy wymaga tego sytuacja doprowadza do przymusowej restrukturyzacji banku. Dodatkowo Bankowy Fundusz Gwarancyjny prowadzi na bieżąco analizy sektora bankowego i kontrolę nad wykorzystaniem udzielonej pomocy finansowej.

Siedziba Bankowy Fundusz Gwarancyjny znajduje się przy ul. ks. Ignacego Jana Skorupki 4 w W...

Komenda Główna Policji wprowadza innowacyjny projekt, który ma zrewolucjonizować sposób zgłaszania zaginięcia dziecka. Dzięki specjalnemu telefonowi, zw. “sztywnym łączem”, osoba zgłaszająca będzie mogła bezpośrednio połączyć się z dyżurnym komendy wojewódzkiej Policji. Projekt pilotażowy został uruchomiony w województwach małopolskim i opolskim, a jego celem jest usprawnienie reakcji Policji na takie zgłoszenia.

Czytaj więcej 7 marca 2024

Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, wraz z premierem Belgii, Alexandrem De Croo, przybędą do Polski w piątek, dzień przed drugą rocznicą wybuchu wojny na Ukrainie. Ich wizyta ma na celu przeprowadzenie trójstronnego spotkania z premierem Donaldem Tuskiem oraz omówienie szeregu kwestii dotyczących sytuacji na wschodniej granicy Polski oraz możliwości odblokowania unijnych funduszy dla kraju.

Czytaj więcej 23 lutego 2024
facebook linkedin link search star star-empty menu