bnp paribas wakacje kredytowe

Grudzień 2023 r. to ostatni miesiąc, w którym można skorzystać z ustawowych wakacji kredytowych, które umożliwiają zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego. W dzisiejszym tekście pochylimy się nad tym, jak z nich skorzystać będąc klientem BNP Paribas Bank Polska.

Czym są wakacje kredytowe?

Wakacje kredytowe to rządowa forma wsparcia osób z kredytami hipotecznymi, których koszty zaczęły rosnąć na skutek podnoszonych stóp procentowych. Ustawa umożliwiała zawieszenie nawet 8 rat hipotecznych na przestrzeni lat 2022-2023. O zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego można wnioskować wedle następującego schematu:

  • w III i IV kwartale 2022 r. można zawiesić po dwie miesięczne raty (sumarycznie 4 raty w 2022 r.),
  • w każdym z IV kwartałów 2023 r. można zawnioskować o zawieszenie spłaty na jeden miesiąc (sumarycznie 4 raty w 2023 r.).

Więcej informacji o wakacjach kredytowych dowiesz się z artykułu im dedykowanego. Link znajduje się poniżej.

Źródło obrazka: opracowanie własne na podstawie gov.pl oraz depositphotos.com

Wakacje kredytowe — jak działały do tej pory i czy zostaną przedłużone na rok 2024?

Spłatę, jakich kredytów można zawiesić? - BNP Paribas Bank Polska

Aby móc skorzystać z ustawowych wakacji kredyt w banku BNP Paribas, trzeba spełnić poniższe warunki.

  • Kredyt, którego spłatę chcesz zawiesić, musiał służyć zaspokojeniu

Jak donoszą media, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wprowadza nowy wymóg dotyczący finansowania długoterminowego w Polsce. Jest to element szerszych działań nadzoru finansowego mających na celu osiągnięcie optymalnej struktury finansowania potrzeb mieszkaniowych w kraju. Wprowadzenie tego wymogu ma związek z akcją kredytową w zakresie portfela hipotecznego i ma na celu dostosowanie struktury aktywów i pasywów banków do potrzeb tego sektora.

Czytaj więcej 6 września 2023

Media obiegają doniesienia o potencjalnym przedłużeniu programu wakacje kredytowe, co skupia uwagę wielu kredytobiorców. Według informacji pochodzących z różnych źródeł, istnieje mocne prawdopodobieństwo, że program wakacje kredytowe zostanie przedłużony. Szczegóły w tej kwestii po raz pierwszy ujrzały światło dzienne, gdy prezes jednego z największych banków w Polsce, Leszek Skiba z Pekao, wyjawił plany na antenie TOK FM.

Czytaj więcej 28 sierpnia 2023

Konto Otwarte na Ciebie to lider wśród kont osobistych według portalu Money.pl i pierwsze miejsce w kategorii bankowości tradycyjnej według rankingu Przyjazny Bank Newsweeka w kwietniu 2022 roku. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć, dlaczego to konto od BNP Paribas jest tak cenione. Jak uzyskać do 610 zł w premii? Po pierwsze musisz uzupełnić formularz rejestracyjny […]

Czytaj więcej 17 lipca 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu