30 listopada 2023

Kurs akcji Alior Bank – ile kosztują dziś akcje spółki Alior Bank? Notowania, zmienność cen akcji

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: depositphotos.com

W dzisiejszym dynamicznym świecie finansów, inwestorzy oraz entuzjaści rynku giełdowego stale śledzą notowania i zmienność kursów akcji. Jednym z kluczowych graczy na polskim rynku bankowym jest Alior Bank, instytucja finansowa, której akcje stanowią przedmiot zainteresowania wielu inwestorów. 

W artykule przyjrzymy się bliżej kursowi akcji Alior Bank na dzisiejszą datę, eksplorując aktualne notowania, dynamikę cenową oraz czynniki wpływające na ich zmienność w ostatnim okresie. Odkryjmy razem, jakie wyzwania i możliwości kształtują teraźniejszość tej renomowanej instytucji finansowej na rynku akcji.

Wykres Alior Bank

Kurs akcji Alior Bank

W okresie od maja 2023 roku do listopada 2023 roku akcje Alior Bank przeszły przez burzliwy okres zmienności, kształtując się pod wpływem różnorodnych czynników rynkowych. Zmiana kursu o imponujące 74,80% odnotowana w tym czasie rzuca światło na intensywność ruchów cenowych, które mogą przyciągać uwagę zarówno inwestorów doświadczonych, jak i tych początkujących.

Widoczne minimum kursu na poziomie 40,1000 zł oraz maksimum osiągnięte na poziomie 77,4000 zł świadczą o istotnych fluktuacjach wartości akcji Alior Bank. Średni kurs na poziomie 56,0636 zł oddaje ogólny trend w tym okresie, ale to dynamiczne wahania pomiędzy wartościami minimalnymi a maksymalnymi stanowią istotne źródło zainteresowania dla obserwatorów rynku.

Wolumen obrotu akcjami przekraczający 33 miliony sztuk oraz średni wolumen na poziomie 260 345 sztuk podkreślają aktywność inwestorów na rynku akcji Alior Bank. Ogólne obroty w wysokości 1 907,992 mln zł świadczą o znaczącym zaangażowaniu uczestników rynku w handel akcjami tej instytucji finansowej.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu