3 października 2023

Akcje PKO BP 3 października. Ile kosztują dziś akcje spółki? Notowania, wykres, zmienność

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: depositphotos.com

W artykule skoncentrujemy się na analizie notowań spółki PKO BP z dnia 3 października, przyglądając się ich bieżącemu stanowi na rynku. Poprzez badanie wykresów oraz analizę zmienności kursu w ostatnim czasie, postaramy się rzetelnie przedstawić informacje dotyczące obecnej wartości akcji, wprowadzając czytelnika w najnowsze wydarzenia na parkiecie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, ile kosztują dzisiaj akcje PKO BP, wnikając w ich notowania, trendy cenowe oraz czynniki wpływające na ich zmienność. Oto główne aspekty, na które skoncentrujemy się podczas analizy.

Wykres PKO BP

Notowania PKO BP

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy notowania spółki PKO BP ukazały znaczną dynamikę na rynku kapitałowym. Kurs odniesienia na dzień 31 marca wyniósł 28,5200 zł, natomiast na koniec badanego okresu, tj. 2 października, zanotowano wzrost o imponujące 18,37%. To przekłada się na konkretną różnicę w wysokości 5,2400 zł, co świadczy o znacznej zmienności kursu akcji w ostatnim półroczu.

Podczas analizy ekstremów wartości kursu, zauważamy, że minimum zostało osiągnięte 6 kwietnia i wyniosło 28,3100 zł, natomiast maksimum odnotowano 31 lipca i było to imponujące 40,8900 zł. Te wyraźne wahania odzwierciedlają dynamiczny charakter rynku oraz wpływ różnorodnych czynników na wycenę akcji PKO BP.

Średnia wartość kursu akcji spółki w badanym okresie wyniosła 35,2622 zł, co sugeruje pewne ugruntowanie i utrzymanie się na relatywnie stabilnym poziomie, pomimo okresowych zmian.

Jeśli spojrzymy na obroty, wolumen obrotu wyniósł imponujące 271 305 305 sztuk akcji, z średnim wolumenem na poziomie 2 170 442 sztuk. Całkowita wartość obrotów akcjami PKO BP w tym okresie wyniosła 9 497,367 mln zł, co przekłada się na średnie obroty na poziomie 75,979 mln zł. To sugeruje, że akcje PKO BP cieszą się znacznym zainteresowaniem inwestorów, a rynek akcji spółki jest aktywny i płynny.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu