30 maja 2023, aktualizacja: 6 maja 2024

Lokata 3 miesięczna Inbank

3 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: inbank.pl/deposit/lokata-na-start/

Inbank Lokata Na Start

Stałe

Rodzaj oprocentowania

5,50%

Oprocentowanie

3 miesiące

Czas trwania

NIE

Konto

Na koniec okresu

Kapitalizacja

NIE

Na nowe środki

NIE

Dla nowych klientów

1 000 PLN

Kwota minimalna

50 000 PLN

Kwota maksymalna

Koniec oferty

Lokata na Start od Inbanku to ich promocyjna oferta dla nowych klientów, którzy jeszcze nigdy nie posiadali lokaty w Inbanku. Promocyjna lokata oprocentowana na 5,10% jest dostępna 3 miesiące. Warunki dotyczą tylko jednej lokaty. Oprócz Lokaty na Start możesz założyć Lokatę Bankową od Inbank, która jest również oprocentowana na 5,10%, tyle że podczas 6-miesięcznej inwestycji.

Czym jest lokata terminowa?

Lokaty terminowe to forma oszczędzania, w której klient lokuje swoje pieniądze w banku na ustalony z góry okres czasu, zazwyczaj wynosi on 1, 3, 6 lub 12 miesięcy Środki ulokowane na lokacie są pomnażane na podstawie określonego umową oprocentowania. Pieniądze na lokacie są zamrożone, a zyski z niej są wypłacone na koniec okresu trwania umowy. Jeżeli decydujesz się na wcześniejszą wypłatę to ryzykujesz utratą części lub całością naliczonych odsetek.

Dlaczego warto założyć Lokatę na Start w Inbank?

W Inbanku masz gwarancje stałego i wysokiego oprocentowania

Środki zgromadzone w Inbank są zabezpieczone gwarancją 100 000 euro na pojedynczego deponenta.

Założysz ją w pełni zdalnie, cały proces można załatwić w 100% online!

Warunki Lokaty na Start Inbank

 • Kwota lokaty może wynosić od 1 000 do 50 000 zł.
 • Lokatę na Start możesz założyć tylko na 3 miesiące.
 • Lokatę na Start można otworzyć tylko na pierwszą lokatę w Inbank.
 • Promocyjne oprocentowanie 5,10% jest… mniejsze niż w 6-miesięcznej Lokacie Standardowej (5,15%).
 • Tylko dla nowych klientów banku, tj. nie mogłeś posiadać wcześniej żadnych lokat w Inbank.
 • Lokata może się odnawiać wedle warunków Standardowej Lokaty w Inbank, która otworzy się na taki sam okres czasu jak była wcześniej (w tym przypadku 3 miesiące).
 • Możesz otworzyć więcej niż jedną lokatę w Inbanku, tylko każda następna będzie oprocentowana wedle standardowych warunków.
  • Maksymalnym limit lokat dla jednej osoby to 1 000 000 zł.
  • W przypadku automatycznego odnowienia lokaty w Inbank oprocentowanie zostanie zwiększone o bonus w wysokości +0,1% w stosunku do standardowej stawki oprocentowania obowiązującej w dniu odnowienia.
 • Możesz wypłacić środki w trakcie trwania lokaty, jednak wiąże się to z utratą wypracowanych odsetek.

Ile zarobisz na Lokacie na Start Inbank w 3 miesiące (5,10%)?

KwotaOdsetki, zarobione w 3 m-ce*
1 000 zł12,75 zł
5 000 zł63,75 zł
10 000 zł127,50 zł
25 000 zł318,75 zł
50 000 zł637,50 zł
*Odsetki nie uwzględniają podatku dochodowego.

Jak otworzyć Lokatę na Start?

Krok 1

Uzupełnij wniosek o lokatę.

Wniosek znajdziesz  na stronie internetowej inBanku, po kliknięciu przycisku „Załóż lokatę”.

Krok 2

Dostosuj lokatę pod siebie, a następnie podpisz umowę.

Krok 3

Zweryfikuj swoją tożsamość, po czym wpłać środki na lokatę.

Lokata w Inbank zostanie otwarta po pozytywnej weryfikacji Twojej tożsamości oraz zaksięgowaniu środków na rachunku w AS Inbank.

Krok 4

Gotowe! Twoja lokata na Ciebie zarabia.

Pytania odnośnie lokaty (FAQ)

 • W celu zerwania lokaty musisz napisać wiadomość email do Inbank (użyj adresu e-mail użytego przy rejestracji). Wówczas bank rozwiązuje Twoją lokatę, jednak wiąże się to z utratą wszystkich naliczonych odsetek.

 • Po zakończeniu lub zerwaniu lokaty (o ile zaznaczyłeś, że nie chcesz automatycznego odnowienia), przetransferujemy środki na rachunek, z którego dokonano wpłaty na lokatę. Przesyłka środków odbywa się nie później niż w ciągu następnego dnia roboczego po zakończeniu okresu trwania lokaty. Jeśli zmieniłeś swój rachunek bankowy, prosimy o przekazanie nam tej informacji listownie lub drogą elektroniczną, poprzez wysłanie wiadomości z adresu e-mail podanego w Inbanku.

 • Przelew na rzecz zasilenia lokaty został prawdopodobnie odrzucony ze względu na brak zgodności podanych przez Ciebie danych podczas zakładania lokaty z danymi widniejącymi na otrzymanym przelewie. Abyśmy mogli zaakceptować Twoją wpłatę, niezbędne jest, aby dane, które znajdują się na otrzymanym przelewie, pokrywały się z informacjami, jakie podałeś w Inbanku podczas zakładania lokaty. Prosimy o upewnienie się, że imię, nazwisko i adres w Twoim banku są identyczne z danymi, które podałeś w Inbanku podczas składania wniosku o lokatę.

 • Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez jedną z dostępnych metod na naszej stronie internetowej. Nowi klienci mogą zostać zidentyfikowani poprzez metodę AIS/PSD2 za pośrednictwem wybranego przez nich banku. Cały proces jest prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Po zakończeniu tego etapu będziesz mógł kontynuować jako zarejestrowany klient.

  W ostatnim kroku zawarcia umowy dotyczącej lokaty poprosimy Cię o wykonanie przelewu typu „pay-by-link,” który zostanie użyty do zasilenia Twojej lokaty oraz dodatkowej weryfikacji Twojej tożsamości. Ten przelew „pay-by-link” zostanie przeprowadzony za pośrednictwem firmy Autopay S.A. Jeśli Twój bank obsługuje przelewy „pay-by-link” w trybie natychmiastowym, środki trafią na Twoją lokatę tego samego dnia. W innych przypadkach, środki zasilenia Twojej lokaty zostaną zwykle przelane do Inbank i zaczną generować odsetki następnego dnia roboczego.

  Aby dokonać przelewu „pay-by-link,” prosimy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Wybierz swój bank z listy dostępnych banków.
  2. Zostaniesz przekierowany do serwisu internetowego Twojego banku, gdzie będziesz musiał zalogować się i zatwierdzić przelew. Link do serwisu Twojego banku będzie aktywny tylko przez 2 godziny ze względów bezpieczeństwa.
  3. Jeśli Twojego banku nie ma na liście banków oferujących usługę przelewów „pay-by-link,” wybierz opcję „Mam konto w innym banku” i skopiuj lub przepisz wyświetlone dane przelewu (numer rachunku, nazwa beneficjenta, tytuł i kwota przelewu).
  4. Następnie zaloguj się do serwisu internetowego Twojego banku, złoż i zatwierdź dyspozycję przelewu.

  Przelew w opcji „Mam konto w innym banku” można zrealizować w ciągu 5 dni od daty zawarcia umowy dotyczącej lokaty. Jednak ważne jest, aby skopiować lub przepisać i zachować dane do przelewu, ponieważ nie będą one dostępne po zamknięciu okna przeglądarki.

  Możesz także samodzielnie wygenerować dane do przelewu, postępując zgodnie z następującymi krokami:

  1.  Zaloguj się do bankowości internetowej Inbanku, korzystając z jednej z dostępnych metod.
  2. Wybierz zakładkę „Lokaty” i wybierz lokatę, którą chcesz zasilić.
  3. Obok lokaty oczekującej na zasilenie znajduje się przycisk „Ponów przelew”. Po jego naciśnięciu zostaniesz przekierowany na stronę Autopay, gdzie będziesz mógł wybrać swój bank z listy, w którym masz rachunek. Jeśli Twojego banku nie ma na liście, wybierz opcję „Mam konto w innym banku” i kliknij przycisk „Zapłać”. Na stronie pojawią się indywidualne dane przelewu do zasilenia lokaty, które będziesz musiał skopiować do swojego systemu transakcyjnego w swoim banku.

  Aby uniknąć problemów związanych z kompatybilnością urządzeń, zalecamy dokonywanie przelewu na urządzeniu, na którym nie są zainstalowane aplikacje innych banków, ponieważ urządzenia z takimi aplikacjami mogą mieć problemy z poprawnym połączeniem się z platformą Autopay.

   

 • Firma Autopay S.A. to polska firma z Sopotu, która istnieje na rynku od roku 1999 i posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej, która jest pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w zakresie świadczenia usług płatniczych. Specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu płatności natychmiastowych, systemów weryfikacyjnych oraz autoryzacyjnych dla banków, ubezpieczycieli, firm e-commerce i innych podmiotów. Dodatkowo firma Autopay S.A. pełni rolę operatora Systemu Płatności Blue Cash, który uzyskał pierwszą w Polsce zgodę Narodowego Banku Polskiego. Ten system obsługuje ponad 70 banków i przetwarza ponad 150 tysięcy przelewów natychmiastowych miesięcznie.  Autopay S.A. współpracuje z Inbankiem.

  www.efcongress.com/wp-content/uploads/2023/05/B...

  Źródło: efcongress.com

Odnowienie Lokaty na Start

Jeśli zdecydujesz się na opcję automatycznego odnawiania lokaty, to zostanie ona automatycznie przedłużona o kolejny identyczny okres, zachowując standardowe warunki obowiązujące w Banku na dzień odnowienia lokaty o takim samym okresie i kwocie, razem z naliczonymi odsetkami przed odnowieniem. Co więcej, po automatycznym odnowieniu lokaty Bank zwiększy oprocentowanie o dodatkowy bonus w wysokości +0.10%. W każdym momencie po automatycznym odnowieniu będziesz mógł/zmogła zakończyć lokatę, zachowując naliczone odsetki przed odnowieniem. Domyślnie system będzie kontynuował automatyczne odnawianie lokaty, jeśli nie dokonasz innego wyboru.

Lokata Bankowa na 3 miesiące Inbank

Lokata na Start w Inbank jest dostępna tylko i wyłącznie dla nowych klientów i na nowe środki, dla pozostałych obowiązują warunki lokaty standardowej. Jeżeli założysz Lokatę Standardową Inbank na taki sam okres czasu (3 miesiące), wówczas środki zarabiają na oprocentowaniu 4,85%.

Oprocentowanie na Lokacie Standardowej Inbank

Okres trwania lokatyOprocentowanie w skali roku
1 miesiąc4,00%
3 miesiące4,85%
6 miesięcy5,15%
12 miesięcy5,00%
24 miesiące4,25%
36 miesięcy4,00%
48 miesięcy4,00%
60 miesięcy4,00%

Lokata na Start inBank — podsumowanie zalet i wad

 • Bez konieczności zakładania konta
 • Lokata jest odnawiana z założenia, dodatkowo za odnowienie otrzymujesz bonus +0,1% do oprocentowania.
 • Niska kwota początkowa (1000 zł).
 • Bardzo niska kwota maksymalna wpłaty (50 000 zł).
 • Oprocentowanie promocyjne na 3 mies. jest takie samo jak w 6-miesięcznym wariancie Lokaty Standardowej
 • Każda następna otwarta Lokata na Start będzie oprocentowana wedle oprocentowania standardowego.

Podstawowe informacje o Inbank

Inbank to estoński bank, którego centralna siedziba mieści się w Tallinie, w Estonii. Bank operuje zarówno na obszarze Estonii, jak i w czterech sąsiednich krajach. Założycielem oraz obecnym dyrektorem generalnym Inbank jest Jan Andresoo.

Historia banku rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to powstała firma o nazwie Cofi. W 2015 roku Cofi zdobyło licencję bankową, a nazwę firmy zmieniono na Inbank. Obligacje banku notowane są na giełdzie Nasdaq Tallinn. Od roku 2020 bank posiada już 550 000 aktywnych umów z klientami w czterech krajach.

Redaktor portalu Bankujesz

17 odpowiedzi na “Lokata 3 miesięczna Inbank”

 1. I am curious to find out what blog platform you’re utilizing? I’m experiencing some small security problems with my latest site and I would like to find something more safeguarded. Do you have any solutions?

 2. I’ve been absent for a while, but now I remember why I used to love this website. Thanks , I¦ll try and check back more frequently. How frequently you update your site?

 3. Java Burn: What is it? Java Burn is marketed as a natural weight loss product that can increase the speed and efficiency of a person’s natural metabolism, thereby supporting their weight loss efforts

 4. I have been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts in this kind of space . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this web site. Studying this info So i’m satisfied to exhibit that I have an incredibly just right uncanny feeling I came upon exactly what I needed. I most indubitably will make certain to don’t overlook this website and provides it a glance on a relentless basis.

 5. This is really fascinating, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and stay up for in search of more of your wonderful post. Also, I’ve shared your website in my social networks!

 6. I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 7. Howdy very nice site!! Man .. Beautiful .. Superb .. I’ll bookmark your web site and take the feeds additionally…I am satisfied to search out numerous useful information right here within the submit, we want work out extra strategies on this regard, thanks for sharing.

 8. Thank you a bunch for sharing this with all of us you actually recognize what you’re talking about! Bookmarked. Kindly additionally visit my web site =). We will have a link alternate agreement between us!

 9. You made some decent points there. I appeared on the web for the difficulty and located most individuals will go together with with your website.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu