28 lutego 2024, aktualizacja: 28 czerwca 2024

Konto dla młodych PKO BP

3 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: pkobp.pl/lp/k/konto-dla-mlodych/

PKO Konto dla Młodych

Debet 500 zł

Bonus/Premia

0 PLN | 0-5 PLN

Konto | Karta

0 PLN | 0 PLN

Przelewy | Bankomaty

18-26

Przedział wiekowy

Koniec oferty

Jesteś młodą osobom w wieku 18-26 lat, która wkracza w dorosłość i potrzebuje własnego konta osobistego? Rozważ założenie Konta dla Młodych w PKO BP, które oferuje otwarcie i prowadzenie konta bezwarunkowo za 0 zł. Ponadto jeżeli wykonasz dwie płatności bezgotówkowe w miesiącu, to opłata za obsługę karty również wynosi 0 zł.

Brzmi interesująco? Przeczytaj nasz tekst i poznaj szczegóły Konta dla Młodych od PKO Banku Polskiego.

Co zyskujesz z Kontem dla Młodych w PKO BP?

Dostęp do aplikacji mobilnej IKO, która oprócz usług bankowych oferuje m.in. możliwości płacenia za parkingi czy za komunikację miejską.

Aplikacja mobilna IKO daje Ci dostęp do kantoru walutowego i możliwości otwarcia konta walutowego, dzięki czemu nie będziesz płacić za przewalutowanie.

Przy składania wniosku online możesz przy okazji zawnioskować o 500 zł debetu na koncie. Zapłacisz za niego, dopiero jak go wykorzystasz.

Z Kontem dla Młodych wypłacasz BLIKIEM za 0 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce. Plus wraz z kontem walutowym możesz uniknąć przewalutowania przy wypłatach.

Jak założyć PKO Konto dla Młodych w 3 prostych krokach?

Krok 1

Na pierwszym etapie będziesz musieć uzupełnić i złożyć wniosek online o otworzenie Konta dla Młodych. W trakcie uzupełniania wniosku internetowego będziesz mógł wybrać wizerunek karty oraz zawnioskować o debet.

Krok 2

W przeciągu 2 dni roboczych od momentu zawarcia umowy na podany we wniosku adres przyjedzie kurier, który dostarczy Twoją kartę oraz dokument „Potwierdzenie Twojej tożsamości i wzór podpisu”, który musisz podpisać w jego obecności.

Krok 3

Po podpisaniu dokumentu przy kurierze możesz korzystać z Konta dla Młodych dzięki aplikacji mobilnej IKO oraz serwisu bankowości internetowej iPKO, do których otrzymujesz dostępy od razu po wizycie kuriera.

Aplikacja mobilna PKO BP — IKO

Źródło obrazka: pkobp.pl/konto-dla-młodych/
  • W aplikacji mobilnej IKO możesz włączyć płatności zbliżeniowe, które umożliwiają Ci płacić telefonem jak kartą.
  • Apka IKO daje Ci dostęp do płatności BLIK, takich jak przelewy na numer telefonu, płatności przy użyciu kodu BLIK, czy wypłaty z bankomatów bez użycia karty.
  • Bezpośrednio w aplikacji IKO możesz kupować bilety na komunikację miejską, płacić za parkomaty czy autostrady.
  • IKO jest również przydatne podczas wyjazdów za granicę — w aplikacji masz dostęp zarówno do konta walutowego jak i kantoru online PKO BP.

Aplikacja IKO od Banku PKO BP posiada 7 mln aktywnych użytkowników. Można ją pobrać na telefony z Androidem (Google Play), na urządzenia Apple (App Store) i Huawei (AppGallery). Linki przenoszące do odpowiedniego sklepu znajdują się poniżej.

Konto dla młodych PKO BP — podsumowanie zalet i wad

  • Otwarcie i prowadzenie Konta dla Młodych  kosztuje bezwzględnie 0 zł
  • Proste warunki zwalniające z płatności za kartę — wystarczą 2 płatności bezgotówkowe (karta + BLIK) w miesiącu
  • Jeżeli wypłacasz BLIKIEM to niezależnie od wybranego bankomatu nie zapłacisz za wypłatę
  • Możliwość zawnioskowania o debet 500 zł na koncie
  • Brak dodatkowego bonusu czy premii pieniężnej za założenie Konta dla Młodych w Banku PKO BP

Podstawowe informacje o PKO Banku Polskim

Źródło obrazka: depositphotos.com

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. (w skrócie: PKO BP, PKO Bank Polski) to polski bank uniwersalny, który obsługuje ponad 11 mln klientów detalicznych oraz 16,5 tys. klientów korporacyjnych, będąc tym samym największym bankiem prowadzącym działalność w Polsce. PKO Bank Polski istnieje na polskim rynku bankowym od 1919 r. od momentu założenia go dekretem przez Józefa Piłsudskiego.

PKO Bank Polski jest spółką akcyjną od 2004 r. notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka od lat znajduje się w czołówce największych firm notowanych na giełdzie w Warszawie — w 2020 r. PKO BP była drugą największą notowaną spółką, a jej wartość giełdowa osiągnęła wycenę 35,9 mld zł. Ponadto PKO Bank Polski wielokrotnie znajdywał się na liście Forbes’a The Global 2000, podsumowującym 2000 największych spółek na świecie — w ostatniej edycji z 2023 r. PKO BP zajęło 1074. miejsce w rankingu.

Redaktor portalu Bankujesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu