terminy rozliczeń

Bank Citi Handlowy oferuje swoim klientom różnorodne możliwości przeprowadzania przelewów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Zapewnienie elastycznych godzin realizacji przelewów staje się coraz istotniejsze dla wygody użytkowników.

Zobacz także >> Podstawowe informacje o Citi Handlowym

Przelewy wychodzące

W przypadku tradycyjnych przelewów krajowych, bank Citi Handlowy realizuje je za pomocą krajowego systemu Elixir. Sesje Elixir dla przelewów wychodzących odbywają się w następujących godzinach w dni robocze:

  • I sesja Elixir: 8:00
  • II sesja Elixir: 12:00
  • III sesja Elixir: 15:00

Zlecenia przelewów składane po godzinie 17:30 traktowane są jako zlecenia otrzymane następnego dnia roboczego.

Alternatywą dla tradycyjnych przelewów są przelewy realizowane za pomocą systemu SORBNET. W dni robocze wszystkie przelewy w tym systemie są realizowane do godziny 15:00. Zlecenia nadane po 15:00 przetwarzane są następnego dnia roboczego.

Przelewy przychodzące

Przelewy przychodzące w banku Citi Handlowym, również w dni robocze, są księgowane w trzech sesjach Elixir:

  • I sesja Elixir: 11:00
  • II sesja Elixir: 14:30
  • III sesja Elixir: 17:00

Przelewy przychodzące za pomocą systemu SORBNET są akceptowane i księgowane do godziny 16:00.

Przelewy ekspresowe

Bank Citi Handlowy umożliwia także korzystanie z przelewów ekspresowych poprzez system Express Elixir. Dzięki tej opcji przelewy są realizowane niemal natychmiastowo zgodnie z poniższymi zasadami:

Czytaj więcej

Wraz z nadejściem nowego roku, podatnicy rozpoczynają okres składania deklaracji podatkowych za rok 2023. W tym kontekście, fiskus już udostępnił gotowe rozliczenia w ramach usługi Twój e-PIT, ale możliwe jest również tradycyjne złożenie deklaracji na papierze. Termin na złożenie zeznań podatkowych mija 30 kwietnia 2024 roku, pozostawiając podatnikom dwa i pół miesiąca na dokonanie obowiązkowych rozliczeń.

Czytaj więcej 15 lutego 2024
facebook linkedin link search star star-empty menu