kampania informacyjna

PKO BP wydał ostrzeżenie dla swoich klientów o rosnącej liczbie prób wyłudzeń danych poprzez fałszywe wiadomości. Cyberprzestępcy podszywają się pod bank, wysyłając e-maile i SMS-y z prośbami o podanie danych logowania lub kliknięcie w zainfekowane linki.

PKO BP przypomina, że nigdy nie prosi o podanie haseł, PIN-ów ani danych kart przez e-mail czy SMS. Bank zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i natychmiastowe zgłaszanie podejrzanych wiadomości.

>> Czytaj także: Będą częstsze waloryzacje! Emeryci i renciści mogą liczyć na więcej, dzięki inflacji

Jak się chronić?

  1. Nie klikaj w podejrzane linki – zawsze sprawdzaj nadawcę wiadomości.
  2. Nie podawaj danych logowania – bank nigdy nie prosi o takie informacje przez e-mail lub SMS.
  3. Zaktualizuj swoje dane kontaktowe – upewnij się, że bank ma twoje aktualne dane, aby otrzymywać autentyczne powiadomienia.

Działania banku

PKO BP intensyfikuje kampanie informacyjne i współpracuje z odpowiednimi służbami, aby zwalczać cyberprzestępczość. Klienci są zachęcani do korzystania z autoryzowanych aplikacji mobilnych i serwisów internetowych banku, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich transakcji.

Więcej informacji na temat aktualnych zagrożeń i sposobów ochrony można znaleźć na stronie PKO BP oraz na oficjalnych profilach banku w mediach społecznościowych​.

...

Komenda Główna Policji wprowadza innowacyjny projekt, który ma zrewolucjonizować sposób zgłaszania zaginięcia dziecka. Dzięki specjalnemu telefonowi, zw. “sztywnym łączem”, osoba zgłaszająca będzie mogła bezpośrednio połączyć się z dyżurnym komendy wojewódzkiej Policji. Projekt pilotażowy został uruchomiony w województwach małopolskim i opolskim, a jego celem jest usprawnienie reakcji Policji na takie zgłoszenia.

Czytaj więcej 7 marca 2024

Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna, ogłosiła rewolucyjne zmiany w dostępie do tabletki “dzień po”, które mają wejść w życie już od 1 kwietnia. W najnowszym odcinku podcastu “Wybory Kobiet”, minister przedstawiła plany resortu zdrowia, które mają ułatwić dostęp do tego środka antykoncepcyjnego oraz odpowiedzieć na kontrowersje wokół jego stosowania.

Czytaj więcej 16 lutego 2024
facebook linkedin link search star star-empty menu