innowacje medyczne

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło przeznaczenie blisko 5,5 miliarda złotych na rozwój onkologii w ramach Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO). To ogromne wsparcie finansowe ma na celu poprawę jakości i dostępności leczenia nowotworów w Polsce.

Dzięki tym środkom szpitale będą mogły inwestować w nowoczesny sprzęt, prowadzić badania oraz zapewniać lepszą opiekę pacjentom onkologicznym. Pacjenci mogą liczyć na szybsze diagnozy, skuteczniejsze terapie i wsparcie w walce z chorobą. Więcej szczegółów na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Nowe finansowanie dla onkologii

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło przeznaczenie prawie 5,5 miliarda złotych na rozwój onkologii w Polsce. Środki te zostaną rozdysponowane dzięki kwalifikacji szpitali do Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO).

Rozporządzenie określa kryteria, jakie musi spełnić placówka, aby mogła wejść do Krajowej Sieci Onkologicznej:

  • I poziom - Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Onkologicznego SOLO I realizujący co najmniej jeden obszar leczenia onkologicznego (chemioterapia, leczenie zabiegowe, radioterapia);
  • II poziom – Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Onkologicznego SOLO II realizujący co najmniej dwa obszary leczenia onkologicznego (chemioterapia, leczenie zabiegowe, radioterapia);
  • III poziom – Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Onkologicznego SOLO III realizujący wszystkie trzy obszary leczenia onkologicznego (chemioterapia, leczenie zabiegowe, radioterapia).

Cel KSO

Krajowa Sieć Onkologiczna ma na celu poprawę jakości i dostępności leczenia nowotworów. Dzięki dodatkowym funduszom, szpitale będą mogły inwestować w nowoczesny sprzęt, badania i lepszą opiekę nad pacjentami onkologicznymi.

>> Zobacz także: Czytaj więcej

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło przeznaczenie blisko 5,5 miliarda złotych na rozwój onkologii w ramach Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO). To ogromne wsparcie finansowe ma na celu poprawę jakości i dostępności leczenia nowotworów w Polsce. Dzięki tym środkom szpitale będą mogły inwestować w nowoczesny sprzęt, prowadzić badania oraz zapewniać lepszą opiekę pacjentom onkologicznym. Pacjenci mogą liczyć na szybsze […]

Czytaj więcej 24 lipca 2024

Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna, ogłosiła rewolucyjne zmiany w dostępie do tabletki “dzień po”, które mają wejść w życie już od 1 kwietnia. W najnowszym odcinku podcastu “Wybory Kobiet”, minister przedstawiła plany resortu zdrowia, które mają ułatwić dostęp do tego środka antykoncepcyjnego oraz odpowiedzieć na kontrowersje wokół jego stosowania.

Czytaj więcej 16 lutego 2024
facebook linkedin link search star star-empty menu