Finanse międzynarodowe

Jamie Dimon, szef JP Morgan Chase, zaniepokojony rosnącymi napięciami geopolitycznymi, ostrzega inwestorów przed najbardziej niebezpiecznym okresem od dziesięcioleci. W trakcie omawiania najnowszych wyników kwartalnych swojej firmy, wyraził obawy związane z wpływem wojen w Ukrainie i Izraelu na ceny energii, żywności oraz na globalny handel.

Czytaj także: Prezydent Duda na rozmowach z opozycją. Rozpoczynają się konsultacje w sprawie nowego rządu

Mimo że bank odnotował korzyści z dobrej kondycji finansowej amerykańskich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, Dimon zachowuje ostrożność w kontekście globalnej gospodarki, z uwagi na rosnące zagrożenia. W swoim przemówieniu przekazał inwestorom, aby byli gotowi na ewentualne podwyżki stóp procentowych, utrzymującą się inflację oraz skutki gwałtownych konfliktów.

https://www.youtube.com/watch?v=qp7KGRYjFvY

Dimon szczególnie podkreślił, że wojna w Ukrainie, wzmocniona atakami na Izrael, może wywierać dalekosiężny wpływ na rynki energii i żywności, globalny handel oraz relacje geopolityczne. Jego zdaniem, obecny czas może być najbardziej niebezpiecznym okresem, jaki świat widział od dziesięcioleci.

Zobacz również: Cyfryzacja, a wraz z nią redukcja etatów nadchodzą wielkimi krokami. Czyżby rewolucja w sektorze bankowym?

Podobne obawy dotyczące wpływu wojen na gospodarkę pojawiły się również w trakcie dyskusji z inwestorami Citigroup. Dyrektor finansowy banku, Mark Mason, zauważył dużą niepewność, która może wpłynąć na to, w jaki sposób sytuacja będzie się rozwijać. Ostrzeżenia te rzucają światło na obecne wyzwania globalnej sceny gospodarczej, stawiając pytania o stabilność rynków finansowych w obliczu ...

Kod SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) dla Alior Banku to ALBPPLPW. Jest to unikalny kod identyfikacyjny umożliwiający bezpieczne i efektywne przeprowadzanie transakcji międzynarodowych poprzez jednolity system komunikacyjny.

Czytaj więcej 29 września 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu