bank pekao infolinia

Bank Polska Kasa Opieki — Spółka Akcyjna, powszechnie znany jako Bank Pekao lub Pekao SA, to polski bank uniwersalny, który został założony 17 marca 1929 r. jako państwowy bank komercyjny w formie spółki akcyjnej. Obecnie kontrolę nad bankiem sprawują Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR), wśród których Skarb Państwa jest właścicielem kontrolnych pakietów akcji. Bank Pekao, działający od 1929 r., obsługuje ponad 6,1 mln klientów oraz oferuje usługi takie jak: private banking, zarządzania aktywami i działalności maklerskiej. Jest partnerem wielu korporacji w Polsce.

Historia Banku Pekao SA

Początki historii Banku Pekao okresu dwudziestolecia międzywojennego.  Z tego powodu jego historię można podzielić na kilka okresów:

Cena akcji Pekao SA w dniu poniedziałek, 28 sierpnia, przyciągnęła uwagę inwestorów, otwierając drzwi do analizy, jak gigantyczny sektor bankowy rozpoczął ostatni wakacyjny tydzień. W czasach dynamicznych zmian na rynkach finansowych, szczególnie w sektorze bankowym, niezwykle ważne jest zrozumienie czynników wpływających na zmienność i wydźwięk notowań. Ten artykuł zajmie się analizą zmienności kursu akcji Pekao SA, przyglądając się zarówno wydarzeniom rynkowym, gospodarczym oraz politycznym, które miały wpływ na tę sytuację, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Czytaj więcej 28 sierpnia 2023

Skorzystaj z 13. edycji promocji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę” Banku Pekao SA — załóż Konto Przekorzystne wraz z Kontem Oszczędnościowym, na którym środki do 100 000 zł są oprocentowane na 7% przez 5 miesięcy i złap życie za rogi! Ponadto możesz uzyskać 200 zł nagrody pieniężnej za otwarcie i aktywne korzystanie z konta […]

Czytaj więcej 18 lipca 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu