Iga Świątek

We wtorek wiele wydarzeń w Polsce przykuło uwagę społeczeństwa. Rolnicy zablokowali część dróg krajowych, ekspresówek i autostrad, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec unijnego Zielonego Ładu oraz napływu towarów zza wschodniej granicy. Protesty te były manifestacją niezadowolenia z aktualnej sytuacji polityczno-ekonomicznej.

W równoległym nurcie wydarzeń, była posłanka PiS i Lewicy, Monika Pawłowska, objęła mandat poselski po Mariuszu Kamińskim. Chociaż Pawłowska wyraziła chęć przystąpienia do klubu PiS, Rafał Bochenek, rzecznik partii, oświadczył, że nie zostanie ona przyjęta do klubu, argumentując, że objęła "nielegalny mandat".

>> Czytaj więcej: Powrót do zasad sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Klucz do liberalizacji prawa aborcyjnego

W ramach konsekwencji protestów rolników, siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zostało ukaranych przez odebranie diety poselskiej na okres trzech miesięcy. To wynik incydentu z 7 lutego, gdy grupa posłów PiS próbowała wprowadzić do budynku Sejmu byłych posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, co zakończyło się szarpaniną z udziałem Straży Marszałkowskiej.

W kontekście zmiany prawa aborcyjnego w Polsce, rozgorzał spór w koalicji rządzącej. Wicepremier i prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, wyraził stanowczy sprzeciw wobec zmian, twierdząc, że jedyną możliwą zmianą, która może zliberalizować dzisiejsze prawo aborcyjne, jest powrót do zasad sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Wśród wydarzeń sportowych, polska tenisistka, Iga Świątek, mimo pewnych trudności, odniosła zwycięstwo w turnieju WTA w Dubaju. Jej rywalka, liderka rankingu WTA, Aryna Sabalenka, doznała sensacyjnej porażki w drugiej rundzie, co zwiększa szanse Świątek na awans w rankingu.

21 lutego był dniem, który przyniósł wiele istotnych zdarzeń i kontrowersji, które wstrząsnęły Polską oraz zaintrygowały opinię publiczną.

...

Nadchodzi kolejna odsłona prestiżowego kobiecego turnieju tenisowego w Polsce. BNP Paribas Warsaw Open odbędzie się między 24 a 30 lipca na kortach Legii Tenis&Golf w Warszawie. W zawodach wezmą udział czołowe tenisistki z całego świata, w tym Iga Świątek, Karolína Muchová, Marie Bouzkova, Shuai Zhang, Markéta Vondroušova czy Linda Noskova. To jedyny w Polsce turniej rangi WTA 250, który wpływa na międzynarodowy ranking zawodniczek. Bank BNP Paribas po raz trzeci z rzędu jest głównym partnerem tego wydarzenia. Jak zwykle, imprezę sponsorowaną przez Grupę BNP Paribas towarzyszy akcja charytatywna. W tym roku pieniądze zbierane będą w ramach akcji „Każdy punkt się liczy” i trafią do fundacji „Widzimy inaczej”.

Czytaj więcej 18 sierpnia 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu