25 września 2023

PKO Bank Polski Rozszerza Zespoły IT w Świetle Ambitnych Projektów Technologicznych

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

PKO Bank Polski intensyfikuje swoje wysiłki w zakresie technologii, rozszerzając zespoły IT i prowadząc obecnie rekrutacje na 130 nowych stanowisk w dziale informatycznym. Bank jest liderem w polskim sektorze bankowym, a jego innowacyjne projekty technologiczne przyczyniają się do zwiększenia zapotrzebowania na specjalistów IT.

Poszukiwani są specjaliści z różnych obszarów IT, takich jak analitycy, architekci, kierownicy projektów, programiści, eksperci od hurtowni danych, administratorzy aplikacji czy inżynierowie DevOps. Rozszerzenie zespołów projektowych jest konieczne ze względu na skalę ambitnych projektów realizowanych przez bank w obszarze technologii, takich jak Data Science, RPA, Machine Learning czy Artificial Intelligence.

PKO Bank Polski zdobył uznanie za swoje rozwiązania i strategię w zakresie technologii, co zostało potwierdzone w międzynarodowych konkursach i rankingach. Bank wygrał m.in. ranking Finnoscore, który ocenił dojrzałość cyfrową 230 banków z Europy i Ameryki Północnej. Znalazł się także wśród finalistów konkursu Technology Strategy Impact and Enterprise Architecture Awards for EMEA, organizowanego przez renomowaną firmę badawczą Forrester.

W nadchodzących latach PKO Bank Polski planuje zwiększyć skalę swoich przedsięwzięć w obszarze IT, co jest zgodne z jego strategią na lata 2023-2025. Bank ma obecnie blisko 12 milionów klientów, z czego 63 proc. korzysta z usług cyfrowych. Dążenie do wykorzystania nowoczesnych technologii jest kluczowe dla dalszego rozwoju banku.

Piotr Krawczyk, Dyrektor Pionu Rozwoju Aplikacji w PKO Banku Polskim, podkreślił, że bank jest olbrzymią firmą technologiczną, ale jednocześnie zapewnia stabilność zatrudnienia. Rozwijając się, bank koncentruje się na wykorzystaniu chmury, cyberbezpieczeństwa, DevOps, AI oraz analityki danych.

PKO Bank Polski dba o rozwój swoich pracowników i oferuje różnorodne programy szkoleniowe, które pozwalają pracownikom podnosić swoje umiejętności w obszarach związanych z technologią. W ramach swojej nowej strategii bank skupia się na kulturze organizacyjnej, stawiając na innowacyjność i rozwój pracowników.

Bank PKO Polski to atrakcyjny pracodawca dla ekspertów z dziedziny technologii, co potwierdza niski wskaźnik rezygnacji pracowników w obszarze IT. Ostatnio wynosił on 7,1 proc., co jest znacznie niższym poziomem niż średnia rynkowa. Bank kontynuuje swoje wysiłki w kierunku innowacji i rozwoju technologicznego, tworząc atrakcyjne możliwości kariery dla swoich pracowników.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu