18 sierpnia 2023

Oszczędzanie energii w domu: Poradnik BNP Paribas dla Zrównoważonego Rozwoju

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

BNP Paribas, czołowy gracz w promocji zrównoważonego rozwoju w polskim sektorze bankowym, wspólnie z ekspertem Marcinem Popkiewiczem, przygotował przewodnik dla swoich Klientów, którzy pragną obniżyć wydatki na energię w swoich domach. Praktyczne rady zawarte w publikacji umożliwiają oszczędności nawet do 1000 zł rocznie. Bank oferuje także produkty zrównoważone, wspierając mądre inwestycje w efektywność energetyczną. To inicjatywa, która pomaga zarówno portfelom Klientów, jak i środowisku.

Według Głównego Urzędu Statystycznego, ceny nośników energii w Polsce wzrosły o 18% w czerwcu w porównaniu z poprzednim rokiem. Wzrost ten wynika z różnych czynników, w tym z obecnej kondycji ekonomicznej kraju. W odpowiedzi na wyzwania związane z rosnącymi kosztami, Bank BNP Paribas we współpracy z ekspertem Marcinem Popkiewiczem, fizykiem, analitykiem trendów i dziennikarzem specjalizującym się w kwestiach klimatycznych, stworzył specjalny przewodnik. Ten poradnik udziela praktycznych wskazówek, jak w prosty i efektywny sposób ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domach i mieszkaniach. Dzięki temu można osiągnąć oszczędności nawet do 1000 zł rocznie, a jednocześnie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, przyczyniając się do ochrony środowiska.

BNP Paribas Bank Polska jest aktywnym uczestnikiem inicjatywy PolREFF (Polski Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych), rozwijanej przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR). Program ten wspiera właścicieli mieszkań i domów w obszarach termomodernizacji, walki ze smogiem i poprawy komfortu życia. Jest to jedno z działań, które wspierają transformację energetyczną.

Bank BNP Paribas zachęca do korzystania z różnych narzędzi wspierających w ramach PolREFF, w tym kalkulatora oszczędności energii i Wirtualnego Doradcy Technologicznego. W przewodniku ekspert podkreśla również znaczenie inwentaryzacji urządzeń w domu, aby zrozumieć, które z nich generują największe koszty i jak można je ograniczyć.

Poradnik wskazuje na trzy strategie redukcji wydatków na energię: ograniczanie zużycia urządzeń, eliminowanie zużycia w trybie czuwania oraz kontrolowanie czasu i częstotliwości działania urządzeń. Poradnik także zwraca uwagę na nietypowe źródła zużycia energii, takie jak oświetlenie wnętrz szafek kuchennych czy systemy podpięte do sieci, które nie są aktywne, ale nadal pobierają prąd.

Oprócz tego przewodnik podaje praktyczne wskazówki dotyczące ogrzewania domu, pokazując, jak małe zmiany mogą przynieść znaczne oszczędności na rachunkach. Inwestowanie w efektywność energetyczną budynków również jest poruszane jako istotny krok w kierunku oszczędzania energii.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu