efektywność energetyczna

Reformy związane z transportem i środowiskiem w Polskim Krajowym Planie Odbudowy

Nowe opłaty i podatki dla pojazdów spalinowych: Przygotowania w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podąża za zapisami Krajowego Planu Odbudowy, który przewiduje wprowadzenie opłaty rejestracyjnej i podatku od pojazdów spalinowych. Jakie są plany i jakie zmiany mogą czekać właścicieli samochodów?

>>> Czytaj także: Nowy obowiązek dla restauracji i pubów! Zobacz co zmieni się w najbliższym czasie

Neutralność finansowa: Gwarancja dla obywateli

Wiceminister klimatu i środowiska, Krzysztof Bolesta, zapewnia, że prace nad nowymi rozwiązaniami finansowymi są prowadzone z myślą o neutralności finansowej dla obywateli. Jakie korzyści przewiduje dla właścicieli pojazdów?

Waga pojazdu jako kryterium: Walka z SUV-ami

Wicepremier Bolesta zwraca uwagę na problem rosnącej popularności dużych SUV-ów i proponuje uwzględnienie wagi pojazdu przy wyliczaniu opłat i podatków. Jakie są cele tej propozycji i jak wpłynie to na właścicieli SUV-ów?

Wpływ międzynarodowych trendów: Polskie rozwiązania w kontekście globalnych praktyk

Wiceszef MKiŚ nie wyklucza wprowadzenia wysokich opłat za parkowanie dużych SUV-ów, wzorując się na międzynarodowych praktykach, np. w Paryżu. Jakie trendy obserwuje się na świecie i jakie konsekwencje mogą mieć dla polskiego rynku motoryzacyjnego?

>> Czytaj także: Rozliczenie podatku 2024. Wykorzystaj ulgi zapłać niższy podatek PIT

Kamienie milowe związane z Krajowym Planem Odbudowy

Polski Krajowy Plan Odbudowy zakłada szereg reform związan...

Ostatnio w mediach społecznościowych pojawił się alarmujący tytuł: „Będzie nowy podatek od ogrzewania. Tyle wyniesie opłata za ogrzewanie węglem i gazem.” Internauci szybko zaczęli rozpowszechniać informacje na ten temat, co wywołało wiele pytań i komentarzy. Warto jednak przyjrzeć się bliżej, z czym wiąże się ta opłata i jakie mogą być jej skutki dla właścicieli nieruchomości.

Czytaj więcej 15 lutego 2024

Opublikowane niedawno informacje wskazują na planowane podwyżki stawek opłaty paliwowej na rok 2024. Zgodnie z obwieszczeniem ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka, opłata ta wzrośnie o 13,2 procent dla wszystkich rodzajów paliw. Szczegółowe dane zostały opublikowane w Monitorze Polskim, a zmiany obejmą benzynę silnikową, oleje napędowe, wyroby powstałe ze zmieszania olejów z biokomponentami oraz gaz.

Czytaj więcej 28 grudnia 2023

BNP Paribas, czołowy gracz w promocji zrównoważonego rozwoju w polskim sektorze bankowym, wspólnie z ekspertem Marcinem Popkiewiczem, przygotował przewodnik dla swoich Klientów, którzy pragną obniżyć wydatki na energię w swoich domach. Praktyczne rady zawarte w publikacji umożliwiają oszczędności nawet do 1000 zł rocznie. Bank oferuje także produkty zrównoważone, wspierając mądre inwestycje w efektywność energetyczną. To inicjatywa, która pomaga zarówno portfelom Klientów, jak i środowisku.

Czytaj więcej 18 sierpnia 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu