27 lutego 2024

Odwołanie zarządu Polska Press. Poszukiwanie nowego prezesa i kierownictwa. Najnowsze wiadomości z branży wydawniczej

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

W ostatnim piątek doszło do przełomowej decyzji rady nadzorczej Polska Press, która odwołała dotychczasowy zarząd spółki. Spółka, będąca częścią Orlenu, szybko rozpoczęła proces poszukiwania nowych członków zarządu, w tym prezesa. Co ciekawe, termin przyjmowania zgłoszeń upływa już 28 lutego.

Wymagania wobec kandydatów na prezesa

Osoby zainteresowane stanowiskiem prezesa zarządu w Polska Press muszą szybko podjąć decyzję, ponieważ termin na składanie aplikacji wygasa 28 lutego 2024 r. Wymagania obejmują m.in. wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe oraz brak powiązań politycznych.

>> Zobacz również: Tłum kandydatów i rywalizacja: Konkurs na stanowiska w PKO Banku Polskim

Kto będzie nowym prezesem Polska Press?

Rada nadzorcza Polska Press nie ujawniła jeszcze przyczyn odwołania dotychczasowego zarządu. Trwa proces poszukiwania następców, a na razie nie ma szczegółowego harmonogramu postępowania kwalifikacyjnego.

Dwóch zainteresowanych Polska Press

Spółka otrzymała dwie niewiążące oferty wyrażające zainteresowanie ewentualnym kupnem. Ostateczne decyzje co do przyszłości Polska Press pozostają w gestii Orlenu, który przejął spółkę w marcu 2021 roku.

>> Napisz proszę: Adam Glapiński zaskarża decyzję prokuratury

Polska Press w rękach Orlenu

Orlen nabył Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group w 2021 roku. Spółka jest jedną z największych grup wydawniczych w Polsce, wydając szereg dzienników i tygodników oraz świadcząc usługi reklamowe i poligraficzne. Oczekuje się, że wybór nowego zarządu spółki będzie kluczowy dla jej dalszego rozwoju i strategii biznesowej.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu