25 sierpnia 2023

Kurs Alior Bank w piątek, 25 sierpnia. Ile wynosi cena akcji Alior Banku? Co się dzieje na rynku w końcówce tygodnia?

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

Rynek finansowy to miejsce, w którym każda sesja handlowa przynosi ze sobą nowe informacje, zmiany i emocje. W kontekście tego dynamicznego otoczenia, wartość akcji różnych przedsiębiorstw podlega ciągłym fluktuacjom, które wnikliwie analizują inwestorzy i analitycy. W piątek, 25 sierpnia, oczy wielu z nich były skierowane w stronę Alior Banku, jednego z kluczowych graczy na polskim rynku bankowym. 

W tym dniu, inwestorzy byli zainteresowani nie tylko bieżącym kursem akcji Alior Banku, ale również ogólnym obrazem sytuacji rynkowej na zakończenie tygodnia. W niniejszym artykule, zajmiemy się bliższą analizą notowań Alior Banku, przyjrzymy się aktualnej cenie jego akcji oraz spróbujemy zrozumieć, jakie wydarzenia wpływały na nastroje na rynku akcyjnym w końcówce tygodnia.

Wykres Alior Bank

Notowania Alior Bank

W ciągu ostatniego kwartału notowania spółki Alior Bank doświadczyły wyjątkowej zmienności, odzwierciedlając nieprzewidywalny charakter rynków finansowych. Analiza dostarczonych danych notowań od 24 maja 2023 roku do 24 sierpnia 2023 roku ukazuje dynamiczne zmiany w wycenie akcji tego banku.

Początkowy kurs odniesienia wynosił 44,2300 złotych, natomiast na dzień 24 sierpnia 2023 roku osiągnięto poziom 53,3400 złotych. To oznacza wzrost wartości akcji Alior Banku o imponujące 20,60%, co przekłada się na zmianę o 9,1100 złotych. Ta znacząca zmiana cen w stosunkowo krótkim okresie wskazuje na gwałtowne ruchy, które miały miejsce na rynku.

Jednakże, warto zwrócić uwagę na znaczące ekstremalne wartości, które wystąpiły w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Najniższa cena akcji wyniosła 40,1000 złotych (1 czerwca 2023 roku), podczas gdy najwyższa osiągnęła rekordowy poziom 59,6200 złotych (10 sierpnia 2023 roku). Różnica między minimalną a maksymalną wartością akcji wskazuje na znaczącą zmienność i wahania, które wywarły wpływ na kształtowanie się notowań.

Średnia cena akcji Alior Banku w analizowanym okresie wyniosła 51,0455 złotych. Wolumen obrotu odzwierciedlał aktywność inwestorów, osiągając liczbę 15 100 454 sztuk, z średnim wolumenem wynoszącym 232 315 sztuk. Łączne obroty sięgnęły 761,382 miliona złotych, a ich średnia wartość wyniosła 11,714 miliona złotych.

Zmienność notowań akcji Alior Banku w ostatnim kwartale jest efektem różnorodnych czynników, takich jak doniesienia prasowe, wyniki finansowe oraz ogólna sytuacja na rynku bankowym. Te wahania cen stanowią istotne wyzwanie dla inwestorów, jednocześnie dając możliwość osiągnięcia znaczących zysków w krótkim okresie czas

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu