1 marca 2024

Godziny przelewów w Velo Bank. Przelewy wychodzące i przychodzące Velo Bank

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

W bankowości każda transakcja finansowa, w tym przelewy, wymaga precyzji i terminowości. W Velo Banku, działającym na polskim rynku, proces przelewów krajowych w polskiej walucie, czyli złotówkach (PLN), odbywa się za pośrednictwem Systemu Elixir. Kluczowym elementem tego procesu są sesje Elixir, które określają godziny realizacji zarówno przelewów wychodzących, jak i przychodzących.

>> Czytaj również: Podstawowe informacje o Velo Bank

Przelewy wychodzące Velo Bank

W Velo Banku przelewy wychodzące, czyli te, które są wysyłane z konta klienta do innego banku lub odbiorcy, realizowane są w trzech sesjach Elixir. Kluczowe są godziny zgłoszenia zlecenia przelewu, aby zostało ono uwzględnione w danej sesji:

  • I sesja: Przelewy wychodzące muszą być zgłoszone do godziny 8:15, aby zostać zrealizowane w ramach pierwszej sesji Elixir.
  • II sesja: Kolejna możliwość skorzystania z sesji Elixir trwa do godziny 12:15. Przelewy muszą zostać zgłoszone przed tą godziną, aby zostać zrealizowane w ramach tej sesji.
  • III sesja: Ostatnia szansa na zlecenie przelewu w danym dniu to godzina 14:30. Zlecenia zgłoszone po tej godzinie zostaną zrealizowane w kolejnym dniu roboczym.

Przelewy przychodzące Velo Bank

Jeśli chodzi o przelewy przychodzące, czyli te, które są kierowane na konto klienta w Velo Banku, również obowiązują określone godziny księgowania:

  • I sesja: Przelewy przychodzące są księgowane po godzinie 10:00.
  • II sesja: Kolejna sesja rozpoczyna się po godzinie 14:00.
  • III sesja: Ostatnia sesja księgowania przelewów przychodzących rozpoczyna się po godzinie 17:00.

Działając zgodnie z określonym harmonogramem sesji Elixir, Velo Bank zapewnia klientom terminową realizację zarówno wychodzących, jak i przychodzących przelewów krajowych w polskiej walucie. Dzięki temu można mieć pewność, że środki finansowe zostaną przelane lub zaksięgowane zgodnie z oczekiwaniami, co wpływa na komfort i efektywność korzystania z usług bankowych.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu