30 stycznia 2024

Fundacja Rydzyka otrzyma wsparcie od PiS? To już ponad 22 mln PLN od Funduszu Sprawiedliwości…

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zamierza w 2024 roku przekazać Fundacji Lux Veritatis kwotę 369 tysięcy złotych za transmitowanie na żywo mszy świętych, zgodnie z informacjami zawartymi w aneksie do umowy podpisanej przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego na początku bieżącego roku. Fundację Lux Veritatis kieruje ojciec Tadeusz Rydzyk.

Zobacz również: Jest rozporządzenie. Data wyborów samorządowych ustalona!

Zgodnie z treścią umowy, podpisaną z Fundacją Lux Veritatis w marcu 2015 roku i obowiązującą do grudnia 2024 roku, na początku stycznia 2024 roku został dodany aneks. Według tego aneksu, w pierwszym półroczu 2024 roku PiS zobowiązało się płacić fundacji ojca Tadeusza Rydzyka 24 600 zł miesięcznie, a w drugim półroczu kwota ta wzrośnie do 36 900 zł miesięcznie. Sumarycznie w ciągu tego roku wyniesie to 369 000 zł.

Wartość tej umowy oraz kwestia jej ewentualnego przedłużenia są obecnie nieznane.

Warto również zauważyć, że w ciągu lat 2015-2023 imperium ojca Tadeusza Rydzyka otrzymało dotacje z Funduszu Sprawiedliwości w łącznej kwocie ponad 22,1 mln zł. Z tej sumy blisko 21,5 mln zł trafiło do Fundacji Lux Vertitatis, a pozostałą część otrzymała Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, będąca własnością fundacji ojca Tadeusza Rydzyka. O wstrzymaniu wypłat z Funduszu Sprawiedliwości poinformowano na początku stycznia 2024 roku, motywując to prowadzeniem audytu mającego sprawdzić zgodność przyznawanych dotacji z zasadami ustawy o finansach publicznych.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu