18 sierpnia 2023

BNP Paribas Warsaw Open: Czołowe Tenisistki Świata na Kortach Polskiego Turnieju

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

Nadchodzi kolejna odsłona prestiżowego kobiecego turnieju tenisowego w Polsce. BNP Paribas Warsaw Open odbędzie się między 24 a 30 lipca na kortach Legii Tenis&Golf w Warszawie. W zawodach wezmą udział czołowe tenisistki z całego świata, w tym Iga Świątek, Karolína Muchová, Marie Bouzkova, Shuai Zhang, Markéta Vondroušova czy Linda Noskova. To jedyny w Polsce turniej rangi WTA 250, który wpływa na międzynarodowy ranking zawodniczek. Bank BNP Paribas po raz trzeci z rzędu jest głównym partnerem tego wydarzenia. Jak zwykle, imprezę sponsorowaną przez Grupę BNP Paribas towarzyszy akcja charytatywna. W tym roku pieniądze zbierane będą w ramach akcji „Każdy punkt się liczy” i trafią do fundacji „Widzimy inaczej”.

Grupa BNP Paribas od 50 lat aktywnie wspiera świat tenisa, sponsorując ważne wydarzenia międzynarodowe, w tym turniej wielkoszlemowy Roland Garros, Indian Wells Masters, Monte-Carlo Masters i Open13Provence. Po raz trzeci Bank BNP Paribas jest sponsorem tytularnym najważniejszego kobiecego turnieju tenisowego w Polsce. Tegoroczna edycja nosi nazwę BNP Paribas Warsaw Open, podkreślając wsparcie miasta Warszawa, które po raz pierwszy dołączyło do grona partnerów tytularnych tego wydarzenia i po raz drugi jest Gospodarzem Turnieju.

  • BNP Paribas Warsaw Open to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Polska staje się areną dla czołowych zawodniczek. Turniej z każdym rokiem nabiera większego znaczenia na mapie światowych wydarzeń tenisowych kobiet. Cieszymy się, że tworzymy unikalną okazję do obserwacji tenisa na światowym poziomie i dostarczania niezapomnianych emocji – podkreśla Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii i Aktywizacji Marki w Banku BNP Paribas.

Sportowe wyzwania i społeczne zaangażowanie

BNP Paribas Warsaw Open to nie tylko pasjonujący widowiskowy sport, lecz także wydarzenie o znaczeniu społecznym. W ramach turnieju Bank BNP Paribas angażuje się w działania charytatywne. W ubiegłym roku, dzięki inicjatywie „Asy z serca”, bank przekazywał 100 złotych za każdy as serwisowy na rzecz fundacji „Po Drugie”, która pomaga młodym osobom w kryzysie bezdomności. W obecnej edycji, w ramach akcji „Każdy punkt się liczy”, bank przekaże 2 złote za każdy zdobyty punkt podczas turnieju głównego na rzecz fundacji „Widzimy inaczej”, która wspiera niewidome i słabowidzące osoby w uprawianiu tenisa. Dzięki tym inicjatywom BNP Paribas Warsaw Open promuje nie tylko pasje i talenty sportowe, ale także przyczynia się do pozytywnych zmian społecznych.

  • Bank BNP Paribas to społecznie zaangażowany bank, który pragnie uczynić tenis dostępnym dla wszystkich, włącznie z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Wierzymy w moc sportu i jego pozytywny wpływ na kształtowanie charakteru oraz pokonywanie ograniczeń. Niestety, brak odpowiedniego wsparcia, takiego jak sprzęt sportowy czy trenerzy, często staje się przeszkodą w rozwijaniu sportowych talentów. Dlatego oprócz zaangażowania w najważniejsze turnieje, wspieramy inicjatywy propagujące ten sport. Chcemy, aby każdy mógł cieszyć się nim, niezależnie od swoich fizycznych możliwości – dodaje Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii i Aktywizacji Marki w Banku BNP Paribas.

Światowa czołówka tenisa na kortach Legii Tenis&Golf

Najlepsze tenisistki z całego świata rywalizować będą na kortach Legii Tenis&Golf w dniach od 24 do 30 lipca. Wyniki turnieju BNP Paribas Warsaw Open wpłyną na ranking „Race to the WTA Finals”, determinujący pozycję zawodniczek i ich udział w międzynarodowych rozgrywkach mistrzyń. W tegorocznej edycji BNP Paribas Warsaw Open, oprócz liderki światowego rankingu Igi Świątek, zagrają takie gwiazdy jak Karolína Muchová, Marie Bouzkova, Shuai Zhang, Markéta Vondroušova czy Linda Noskova. Turniej wspiera także mniej doświadczone zawodniczki. Maja Chwalińska, która w ubiegłym roku osiągnęła drugą rundę Wimbledonu, otrzymała dziką kartę na udział w turnieju głównym, a Weronika Ewald weźmie udział w eliminacjach.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu