pasje sportowe

Nadchodzi kolejna odsłona prestiżowego kobiecego turnieju tenisowego w Polsce. BNP Paribas Warsaw Open odbędzie się między 24 a 30 lipca na kortach Legii Tenis&Golf w Warszawie. W zawodach wezmą udział czołowe tenisistki z całego świata, w tym Iga Świątek, Karolína Muchová, Marie Bouzkova, Shuai Zhang, Markéta Vondroušova czy Linda Noskova. To jedyny w Polsce turniej rangi WTA 250, który wpływa na międzynarodowy ranking zawodniczek. Bank BNP Paribas po raz trzeci z rzędu jest głównym partnerem tego wydarzenia. Jak zwykle, imprezę sponsorowaną przez Grupę BNP Paribas towarzyszy akcja charytatywna. W tym roku pieniądze zbierane będą w ramach akcji "Każdy punkt się liczy" i trafią do fundacji "Widzimy inaczej".

Grupa BNP Paribas od 50 lat aktywnie wspiera świat tenisa, sponsorując ważne wydarzenia międzynarodowe, w tym turniej wielkoszlemowy Roland Garros, Indian Wells Masters, Monte-Carlo Masters i Open13Provence. Po raz trzeci Bank BNP Paribas jest sponsorem tytularnym najważniejszego kobiecego turnieju tenisowego w Polsce. Tegoroczna edycja nosi nazwę BNP Paribas Warsaw Open, podkreślając wsparcie miasta Warszawa, które po raz pierwszy dołączyło do grona partnerów tytularnych tego wydarzenia i po raz drugi jest Gospodarzem Turnieju.

  • BNP Paribas Warsaw Open to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Polska staje się areną dla czołowych zawodniczek. Turniej z każdym rokiem nabiera większego znaczenia na mapie światowych wydarzeń tenisowych kobiet. Cieszymy się, że tworzymy unikalną okazję do obserwacji tenisa na światowym poziomie i dostarczania niezapomnianych emocji - podkreśla Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii i Aktywizacji Marki w Banku BNP Paribas.

Sportowe wyzwania i społeczne zaangażowanie

BNP Paribas Warsaw Open to nie tylko pasjonujący widowiskowy sport, lecz także wydarzenie o znaczeniu społecznym. W ramach turnieju Bank BNP Paribas angażuje się w działania charytatywne. W ubiegłym roku, dzięki inicjatywie "Asy z serca", bank przekazywał 100 złotych za każdy as serwisowy na rzecz fundacji "Po Drugie", która pomaga młodym osobom w kryzysie bezdomności. W obecnej edycji, w ramach akcji "Każdy punkt się liczy", bank przekaże 2 złote za każdy zdobyty punkt podczas turnieju głównego na rzecz fundacji "Widzimy inaczej", która wspiera niewidome i słabowidzące osoby w uprawianiu tenisa. Dzięki tym inicjatywom BNP Paribas Warsaw...

Nadchodzi kolejna odsłona prestiżowego kobiecego turnieju tenisowego w Polsce. BNP Paribas Warsaw Open odbędzie się między 24 a 30 lipca na kortach Legii Tenis&Golf w Warszawie. W zawodach wezmą udział czołowe tenisistki z całego świata, w tym Iga Świątek, Karolína Muchová, Marie Bouzkova, Shuai Zhang, Markéta Vondroušova czy Linda Noskova. To jedyny w Polsce turniej rangi WTA 250, który wpływa na międzynarodowy ranking zawodniczek. Bank BNP Paribas po raz trzeci z rzędu jest głównym partnerem tego wydarzenia. Jak zwykle, imprezę sponsorowaną przez Grupę BNP Paribas towarzyszy akcja charytatywna. W tym roku pieniądze zbierane będą w ramach akcji „Każdy punkt się liczy” i trafią do fundacji „Widzimy inaczej”.

Czytaj więcej 18 sierpnia 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu