12 grudnia 2023

Akcje PKO BP we wtorek, 12 grudnia. Ile kosztują akcje PKO w dniu dzisiejszym?

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: depositphotos.com

Dzisiejszego dnia, 12 grudnia, inwestorzy śledzą z zainteresowaniem sytuację na rynku akcji, ze szczególnym naciskiem na spółkę PKO Bank Polski. Warto zastanowić się nad kierunkiem, w którym podążają akcje tej popularnej instytucji finansowej. Wzrosty, spadki czy też stabilna sytuacja? 

Analiza aktualnej ceny akcji PKO BP pozwoli na lepsze zrozumienie dynamiki rynkowej oraz prognoz dotyczących tego instrumentu inwestycyjnego. Czym kierują się inwestorzy, a może wpływ na sytuację ma jakaś kluczowa informacja bądź wydarzenie? Prześledźmy zatem dzisiejszy dzień na rynku akcji PKO BP i przyjrzyjmy się, jak kształtuje się wartość akcji tej bankowej instytucji.

Wykres PKO BP

Notowania PKO BP

W ostatnim kwartale akcje PKO Banku Polskiego (PKOBP) przeżywały dynamiczne zmiany, wprowadzając inwestorów na emocjonującą trasę na rynku finansowym. Warto bliżej przyjrzeć się kluczowym aspektom zmienności kursu spółki w okresie od września do grudnia 2023 roku.

Na dzień 11 grudnia, kurs odniesienia wynosił 35,1700 zł, a więc notowano wzrost o imponujące 40,77% w porównaniu z kursem początkowym z 11 września. Zmiana ta stanowiła równowartość 14,3400 zł na akcję, co świadczy o znacznych fluktuacjach na rynku i potencjalnych możliwościach zysków dla inwestorów.

W okresie ostatniego kwartału akcje PKO BP osiągały różne wartości, sięgając maksymalnego poziomu 50,0400 zł na dzień 5 grudnia. Z drugiej strony, kurs minimalny wyniósł 33,4200 zł, zanotowany 4 października. Te dwie wartości stanowią znaczną amplitudę zmienności, co może wynikać z różnorodnych czynników wpływających na rynek finansowy w tym czasie.

Średnia wartość akcji PKO BP w omawianym okresie wyniosła 41,4760 zł, co ilustruje, że mimo gwałtownych wahnięć, istniała tendencja do utrzymywania się kursu na relatywnie stabilnym poziomie.

Wolumen obrotu akcjami PKO BP również odgrywał istotną rolę, osiągając 186 729 440 sztuk, z średnim wolumenem na poziomie 2 872 761 sztuk. Oznacza to, że akcje PKO BP były aktywnie handlowane na rynku, co może wynikać z intensywności spekulacji inwestycyjnych i zmienności sytuacji rynkowej.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu