12 grudnia 2023

Akcje Alior Bank we wtorek, 12 grudnia. Ile kosztują akcje Alior Banku w dniu dzisiejszym?

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: depositphotos.com

12 grudnia to dzień pełen emocji dla inwestorów, zwłaszcza tych zainteresowanych sytuacją na rynku finansowym. W tym kontekście szczególne zainteresowanie budzi notowanie akcji Alior Banku. Inwestycje w sektor bankowy zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a dzisiejsza sytuacja na rynku akcji Alior Banku staje się przedmiotem zwracającej uwagę analizy. Jak kształtuje się kurs, jakie są prognozy, a może istnieją pewne istotne wydarzenia, które wpływają na te notowania? Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się aktualnej sytuacji związanej z akcjami Alior Banku na dzisiejszym rynku.

Wykres Alior Bank

Kurs akcji Alior Bank

Ostatni kwartał roku to okres, w którym akcje Alior Banku przyciągają szczególne zainteresowanie inwestorów. Od 11 września do 11 grudnia na rynku finansowym obserwowaliśmy dynamiczne zmiany w notowaniach tej instytucji bankowej. Kurs odniesienia wynoszący 49,7100 złotych (ustalony na dzień 8 września) uległ istotnym modyfikacjom, kształtując się na poziomie 26,9300 złotych. To zjawisko reprezentuje znaczący wzrost o 54,17%.

Analizując najbardziej dynamiczne skoki kursu akcji Alior Banku, zauważamy, że wartość minimalna została osiągnięta 28 września, kiedy akcje notowano po 48,2600 złotych. Natomiast 1 grudnia odnotowano rekordowe maksimum na poziomie 79,0000 złotych. Różnica między najniższym a najwyższym poziomem w okresie trzech miesięcy jest zatem wyjątkowo widoczna.

Średni kurs w analizowanym okresie wyniósł 63,5314 złotych. To wartość, która odzwierciedla ogólną tendencję wzrostową, choć dynamiczność rynku finansowego sprawia, że inwestycje w akcje Alior Banku były obarczone znacznym ryzykiem. Wolumen obrotu na poziomie 17 828 265 sztuk świadczy o intensywnej aktywności inwestorów na tym rynku, co potwierdza istotne zainteresowanie akcjami Alior Banku w ostatnich miesiącach. Łączne obroty wyniosły 1 139,186 miliona złotych, co średnio przełożyło się na 17,526 miliona złotych dziennie.

Wszystkie te czynniki składają się na obraz dynamicznej zmienności kursu akcji Alior Banku w ostatnim kwartale 2023 roku. Oczekiwania inwestorów, zdarzenia rynkowe i perspektywy dla sektora bankowego wpływają na kształtowanie się tych notowań, tworząc fascynującą sytuację dla obserwatorów i uczestników rynku finansowego.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu