4 września 2023, aktualizacja: 7 marca 2024

Konto osobiste. Na co zwracać uwagę przy koncie osobistym? Jak zyskać na otwarciu konta bankowego?

5 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: Opracowanie własne + depositphotos.com

Czym jest konto bankowe? Jak działa konto bankowe?

Konto bankowe to de facto rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), otwarty na podstawie umowy z bankiem. Jest to podstawowy produkt bankowy, który ułatwia kontrolę domowego budżetu, dzięki możliwości gromadzenia i transferu środków na rachunku. Konto osobiste, nazywane też kontem bankowym lub rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym znajduje się w ofercie większości banków. Rozwiązanie to adresowane jest do klientów indywidualnych, którym umożliwia sprawną kontrolę osobistego budżetu, dzięki możliwości przechowywania, otrzymywania środków na konto, ale także realizację przelewów w celu regulowania należności. 

Jednak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy od dawna pełni funkcję znacznie wykraczające poza tradycyjną funkcję gromadzenia środków i realizacji przelewów. Obecnie konta osobiste oferują nam m.in. natychmiastową wymianę walut, możliwość płatności telefonem czy w niektórych kupno polis ubezpieczeniowych.

Ponadto posiadanie własnego ROR często jest warunkiem koniecznym i wyjściowym do skorzystania z innych usług bankowych takich jak lokata oszczędnościowa czy pożyczka. Ponadto bez konta ciężko będzie założyć nam m.in. rachunek w domu maklerskim.

Kto może otworzyć konto bankowe? Jakie są ograniczenia wiekowe do otwarcia konta?

Konto osobiste zakładane jest na podstawie imiennej umowy zawartej z bankiem. Właściciel rachunku musi być osobą posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych. W przypadku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych adresowanych do osób niepełnoletnich bank podpisuje umowę z rodzicami lub opiekunem prawnym. 

Co do zasady każdy może otworzyć konto w banku. Nie ma znaczenia to czy jesteś studentem, osobą pracującą czy bezrobotną. Jedyny warunek to skończone 13 lat, jednakże w przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest zgoda prawnego opiekuna, o czym piszemy więcej w następnym akapicie.

W zależności od konta i statusu klienta trzeba liczyć się z różnymi (co do zasady niewielkimi) opłatami m.in. za jego prowadzenie.

Osoba niepełnoletnia, a konto bankowe

Młodzież w wieku od 13 do 18 lat może posiadać własne konta osobiste, co wynika z ograniczonej możliwości do czynności prawnych, wszystkich osób, które skończyły 13 lat. De facto młoda osoba może bez problemu kupić sobie książkę, grę czy ubrania, lecz będzie miała ograniczone prawo do kupna drogiego samochodu czy nieruchomości. Do obsługi swojego rachunku osoba niepełnoletnia może w pełni wykorzystywać kartę debetową, którą można normalnie korzystać z bankomatów, płacić w sklepie czy w Internecie.

Jednak do otwarcia konta w banku osoby niepełnoletnie potrzebują zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Musi on udzielić pisemnej zgody na zawarcie umowy i podpisać stosowne dokumenty. Z kolei gdy konto będzie otwierane internetowo, rodzic musi udzielić analogicznego podpisu tyle, że przy przyjeździe kuriera, który przyjedzie z dokumentami.

Konta dla dzieci

Z racji tego, że dzieci poniżej 13 lat, nie posiadają nawet częściowej zdolności do czynności prawnych, to do założenia dla nich konta potrzebnie jest ich pełne zaangażowanie rodziców, którzy podejmują i dokonują wszelkich decyzji jako przedstawiciel ustawowy, otwierający pierwsze konto osobiste czy oszczędnościowe dla dziecka. Z kolei konta dla dzieci w wieku 6 – 7 lat mogą służyć przede wszystkim jako skarbonka, która umożliwia dziecku naukę zarządzenia własnym budżetem. Istnieje również możliwość otworzenia konta oszczędnościowego noworodkowi, na którym będzie można gromadzić środki na przyszłość.

Konto dla seniora

Na ten moment niewiele baków oferuje konta dedykowane seniorom, w wieku powyżej 65 lat. Zazwyczaj osoby starsze korzystają z tradycyjnych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, modyfikowanych o dodatkowe ułatwienia. Jednak rachunki otwierane dla seniorów często wiążą się z pewnymi benefitami, takimi jak łatwiejszy dostęp do konta za pośrednictwem tradycyjnych placówek pocztowych. Przykładowo Bank Pocztowy oferuje usługę dostarczenia gotówki z konta za pośrednictwem listonosza.

Jakie funkcje ma konto bankowe? Co można zrobić z panelu konta bankowego?

Właściciel konta bankowego może z pełną swobodą dysponować zgromadzonymi na rachunku środkami oraz dokonywać czynności takich jak wpłata na rachunek bankowy, wypłata środków czy przelew na inny rachunek bankowy. Dodatkowo w standardzie znajduje się zlecenie realizacji przyszłych transakcji.

Wszystkie operacje są odnotowywanie w historii rachunku, która jest udostępniana przez bank w formie wyciągu bankowego (papierowego lub elektronicznego). Banki są zobowiązana do zachowywania tajemnicy bankowej. Informacje bankowe mogą zostać udzielone wyłącznie prokuraturze i sądom w związku ze sprawami karnymi lub karno-skarbowymi, a także inspektorom NIK-u, dyrektorom urzędów skarbowych w przypadku postępowań karno-skarbowych.

Rachunek bankowy może zostać zamknięty na skutek rozwiązania umowy lub gdy dane podczas podpisywania umowy okazują się niewłaściwe. Ostatnia możliwość to gdy konto przez dłuższy czas pozostaje nieaktywne, tj. za jego pośrednictwem zrobiono nieprawidłowe operacje lub żadnych w regulaminowym czasie, określonym przez bank.

Bankowość internetowa

Bankowość elektroniczna to nic innego jak szereg usług umożliwiających na korzystanie z rachunku tj. wysłaniu i odbieraniu przelewów czy sprawdzaniu salda konta, za pomocą urządzeń elektronicznych takich jak komputer czy telefon, co nazywamy tele bankowością. Obecnie jednak duża część usług bankowych jest obsługiwana internetowo, co nazywamy bankowością internetową. Duży udział bankowości internetowej stanowią aplikacje mobilne na smartfony, które często zastępują klasyczne karty kredytowe.

W tym miejscu wspomnieć o BLIK-u polskim systemie szybkich płatności mobilnych powiązanych z kontami bankowymi i numerami telefonu. Podobnie jak w przypadku karty kredytowej BLIK może posłużyć nam w zapłaceniu w terminalu, lub przy wpłacaniu i wypłacaniu na konto osobiste.

Ponadto BLIK umożliwia wysłanie jak i otrzymanie środków na cudzy numer telefonu, bez konieczności podawania pełnego numeru rachunku bankowego odbiorcy. BLIK w porównaniu z tradycyjnymi przelewami bankowymi jest metodą znacznie tańszą i szybszą metodą transakcji finansowych.

Jakie opłaty wiążą się z posiadaniem konta w banku?

Z jakimi opłatami i prowizjami musimy się liczyć wraz z posiadaniem konta w banku? Poniżej zostało wyszczególnionych opłat i prowizji z jakimi musimy się liczyć w związku z posiadaniem konta w banku kilka możliwości opłat, jakie mogą się wiązać dla posiadacza konta w banku.

  • To opłaty pobieranie za samo istnienie rachunku w danym banku, które występują coraz rzadziej. Jej wysokość jest często zależna od miesięcznego obrotu, często prowadzenie konta okazuje się darmowe, jeżeli dokonano transakcji na odpowiednio określoną kwotę. Opłata za prowadzenie rachunku, jeżeli już się pojawia, to waha się od kilku do kilkunastu złotych.

  • Opłaty w bankach pobierane są niekiedy za wypłatę środków z bankomatów. W zależności od warunków umowy mogą one być pobierane wyłącznie za wypłaty z bankomatów innych niż urządzenia konkretnego banku lub sieci. Innym przypadkiem są opłaty za np. trzecią i każdą kolejną wypłatę z bankomatu w ciągu miesiąca. W większości banków pobierane są opłaty za wypłaty z bankomatów za granicą. Kwota prowizji ustalana jest procentowo niezależnie od waluty. W przypadku nowoczesnych banków, które zapewniają dostęp do bankowości elektronicznej, opłaty mogą być pobierane również za wypłatę środków w placówkach banku.

  • Konta w systemie bankowości elektronicznej są zwolnione z opłat za samodzielne wykonywanie przelewów i ustanawianie zleceń stałych. Nie dotyczy to dyspozycji przelewów zlecanych telefonicznie lub w oddziale banku ani samodzielnie wykonanych przelewów natychmiastowych (niektóre banki oferują jeden czy kilka takich przelewów w miesiącu za darmo). Opłaty za wykonywanie przelewów w takich sytuacjach zwykle wynoszą kilka złotych. Więcej kosztuje przelew w systemie SORBNET, czyli przelew międzynarodowy. Opłaty za jego wykonanie są albo stałe, albo mają ustaloną procentową wysokość prowizji.

  • Opłaty za konto muszą być wyszczególnione w tabeli opłat i prowizji. Zwykle tabele te są bardzo szczegółowe i uwzględniają różne okoliczności oraz możliwości związane z funkcjonowaniem konta. Opłaty bankowe często są wysokie dla dłużników, którym bank wysyła monity i upomnienia czy wezwania do uregulowania zaległości. Jednorazowe upomnienie może kosztować klienta nawet kilkanaście złotych. O ile bezpłatne jest wygenerowanie wyciągu elektronicznego w systemie e-bankowości, o tyle za wyciąg papierowy zwykle trzeba zapłacić kilka złotych, niezależnie czy odbiera się go w placówce banku, czy zleca jego wysłanie pocztą tradycyjną. W wielu bankach obowiązuje opłata za wydanie karty i jej użytkowanie. Przeważnie nie dotyczy to osób, które w miesiącu wykonają transakcje bezgotówkowe na określoną w umowie kwotę. Zwykle płatne jest także wydawanie zaświadczeń i opinii, zlecenie dyspozycji na wypadek śmierci, upoważnienie do konta czy wydanie duplikatu karty płatniczej. W niektórych bankach opłata pobierana jest także za zastrzeżenie karty płatniczej i jej wznowienie (nawet 150 złotych). Żeby uniknąć niespodziewanych opłat bankowych, należy dokładnie zapoznać się z tabelą opłat i prowizji dla danego konta w konkretnym banku.

Z wyników analizy przeprowadzonej przez NBP w sierpniu 2022 roku, która objęła koszty prowadzenia rachunków płatniczych dla klientów indywidualnych w 42 bankach oraz SKOK-ach, wynika, że opłata za prowadzenie zwykłego konta w ramach standardowej oferty mieściła się w zakresie od 0,00 zł do 22,00 zł miesięcznie.

Tabela opłat za posiadanie konta w 10 najpopularniejszych bankach 

Opłaty za posiadanie konta w banku* w 10 najpopularniejszych bankach prezentują się następująco:

Lp BankKontoKartaBankomaty
1Bank Pekao0 zł0 zł0 zł
2mBank0 zł0 -7 zł0 – 2,5 zł
3Millenium0 zł0 – 11 zł0 – 5 zł
4Alior Bank 0 – 10 zł0 – 5 zł0 – 8 zł
5Velo Bank0 zł0 – 7 zł0 – 5 zł
6Citi Handlowy0 zł0 zł0 – 8 zł
7Bank ING0 zł0 – 10 zł0 – 5 zł
8Bank PKO0 zl0 -10 zł0 -10 zł
9Nest Bank0 zł0 zł0 – 6 zł
10Revoult0 zł0 zł0 zł
*pozycja 10 to Revoult czyli nie bank a popularna aplikacja finansowa

Zalety i zagrożenia posiadania konta bankowego

Konto bankowe warto założyć przede wszystkim dla wygody. Tak jak zostało wspomniane w jednym z wcześniejszych akapitów, konto bankowe podstawowa usługa bankowa, bez której nie skorzystamy z innych, bardziej skomplikowanych rozwiązań bankowych. Ponadto posiadanie własnego konta daje nam wygodę i zapewnia bezpieczeństwo naszych środków.

W przypadku braku konta bankowego wszelkie zobowiązania i należności musiałyby jak dawniej być regulowane za pomocą gotówki. To da się robić, lecz nie jest to gra nie warta świeczki. Przelewy czy BLIK są znacznie szybszą metodą wysłania pieniędzy niż zrobienie tego osobiście lub biurach obsługi klienta, lub za pośrednictwem poczty. Ponadto gotówka przechowywana w domu jest znacznie mniej bezpieczna niż ta ulokowana w systemie bankowym.

Internet zrewolucjonizował i uprościł sposób, w jaki funkcjonują banki. Obecnie jeśli masz konto, nadal możesz rozliczać się jak dawniej – gotówkowo. Jednak znaczna większość wybiera wygodniejszą i tańszą bankowość elektroniczną. Dla wielu osób, w tym zwłaszcza młodych, korzystanie z karty kredytowej i płatności mobilnych takich jak BLIK jest znacznie lepszą formą zarządzania swoimi pieniędzmi niż tradycyjne banknoty.

Zagrożenia związane z kontem w banku

Niestety – wraz z rozwojem bankowości internetowej rozwijała się przestępczość online w tym włamania na konta bankowe, czy wyłudzenia danych.

Jednym z przejawów takich działań jest spoofing, czyli sposób ataków hackerskich, umożliwiających się pod podszywanie pod banki, instytucje czy urzędy państwowe w trakcie. Oszuści działający w ten sposób dzwonią do potencjalnej ofiary podszyci jako jego bank i sprawnie manipulując, wyłudzają od swoich ofiar dane bankowe lub pieniądze.

Inna dosyć często spotykana metoda oszustwa to włamywanie się na konta na Facebooku, a następnie w imieniu danej osoby proszą znajomych o kod BLIK w ramach pożyczki.

Chcesz założyć konto osobiste? Zobacz nasz ranking kont osobistych

do 400 zł bonusu + 6% oprocentowania

Premia za otwarcie konta

0/9 PLN

Opłata za kartę

0/3 PLN

Opłata za bankomaty

0 PLN

Opłata za przelewy

31.08.2024 r.

Koniec oferty

  • Możliwość uzyskania bonusu
  • Bankowość internetowa i mobilna
  • Konieczne do spełnienia warunki, aby uniknąć opłaty za posiadanie konta, korzystanie z karty, czy wypłaty gotówkowe
  • Opłata za konto 6 PLN ( można uniknąć opłaty spełniając konkretne warunki)
Dla kogo?

Dla osób dorosłych, powyżej 18 roku życia

Oprocentowanie

Rachunek nieoprocentowany

Otwarcie konta

0 PLN

Prowadzenie konta
  • 0 PLN – konieczność wykonania minimum 1 transakcji (min. 300 PLN)
  • 6 PLN
Wydanie karty

0 PLN

Opłata za kartę
  • 0 PLN dla osób do 26 r.ż.
  • 0 PLN konieczność wykonania minimum 1 transakcji (min. 300 PLN)
  • 9 PLN
Wypłata BLIK

Dostępne tylko w Polsce

0 PLN

Wypłata standardowa
  • 0 PLN dla osób do 26 r.ż.
  • 0 PLN bankomaty własne
  • 3 PLN

do 600 PLN

Premia za otwarcie konta

0/5 PLN

Opłata za kartę

0/5 PLN

Opłata za bankomaty

0 PLN

Opłata za przelewy

28.08.2024 r.

Koniec oferty

  • Brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta
  • Przelewy BLIK za darmo, podobnie jak krajowe przelewy w PLN w bankowości internetowej i mobilnej.
  • Karta Millenium Mastercard oprócz bycia kartą debetową, może być kartą walutową (limit do 1000 zł/miesięcznie lub Pakiet Walutowy)
  • Dodatkowe benefity takie jak: cashback od Goodie.pl czy vouchery do Suntago za założenie konta dziecku.
  • Wraz z kontem osobistym otwierasz konto oszczędnościowe, tym samym możesz skorzystać z dwóch równolegle trwających promocji.
  • Stosunkowo wysokie opłaty w przypadku niespełnienia warunków.
  • Wypłaty z bankomatów są bezpłatne tylko i wyłącznie pod warunkiem zrobienia 5 transakcji.
Dla kogo?

Dla osób dorosłych, powyżej 18 roku życia

Oprocentowanie

Rachunek nieoprocentowany

Otwarcie konta

0 PLN

Prowadzenie konta

0 PLN

Wydanie karty

0 PLN

Opłata za kartę
  • 0 PLN, jeśli wykonasz min. 1 transakcje kartą (osoby poniżej 26 r.ż)
  • 0 PLN, jeśli wykonasz min. 5 transakcje kartą (osoby powyżej 26 r.ż)
  • 5 PLN (osoby poniżej 26 r.ż)
  • 11 PLN (osoby powyżej 26 r.ż)
Wypłata BLIK

0 PLN

Wypłata standardowa
  • 0 PLN bankomaty własne
  • 0 PLN – jeśli wykonasz min. 1 transakcji kartą (osoby poniżej 26 r.ż)
  • 0 PLN – jeśli wykonasz min. 5 transakcji kartą (osoby powyżej 26 r.ż)
  • 5 PLN

Do 580 PLN

Premia za otwarcie konta

0/6 PLN

Opłata za kartę

0/7 PLN

Opłata za bankomaty

0 PLN

Opłata za przelewy

18.08.2024 r.

Koniec oferty

  • Większość opłat można uniknąć
  • Brak opłat za posiadanie i prowadzenie konta
  • Wysoka premia (do 580 zł) do zgarnięcia
  • Za wypłaty z bankomatów (inne niż BNP Paribas i PlanetCash) mogą pojawić się opłaty
  • Miesięczne opłaty za kartę pojawiają się przy każdej karcie
Dla kogo?

Dla osób dorosłych, powyżej 18 roku życia

Oprocentowanie

Rachunek nieoprocentowany

Otwarcie konta

0 PLN

Prowadzenie konta

0 PLN

Wydanie karty

0 PLN

Opłata za kartę
  • 0 PLN, jeśli wykonasz min 3 transakcje kartę
  • 0 PLN jeśli masz mniej niż 26 lat
  • 7 PLN
Wypłata BLIK

0 PLN

Wypłata standardowa
  • 0 PLN – bankomaty własne + bankomaty PlanetCash
  • 7 PLN pozostałe

Do 750 PLN bonusu + 7,5% na oszczędnościach

Premia za otwarcie konta

0/7 PLN

Opłata za kartę

0/2,5 PLN

Opłata za bankomaty

0 PLN

Opłata za przelewy

16.09.2024 r.

Koniec oferty

  • Brak opłat za prowadzenie konta
  • Możliwe do zgarnięcia bonusy, premie
  • Możliwe do uniknięcia opłaty
  • Dodatkowe koszty za dokonywanie wypłat z bankomatów
  • Darmowe wypłaty w Polsce, dopiero powyżej 100 zł
Dla kogo?
Oprocentowanie
Otwarcie konta
Prowadzenie konta
Wydanie karty
Opłata za kartę
Wypłata BLIK
Wypłata standardowa

Do 200 zł + 7% na 5 m-cy na Koncie Oszczęnościowym

Premia za otwarcie konta

0/4 PLN

Opłata za kartę

0/2,3%, min 5 PLN

Opłata za bankomaty

0 PLN

Opłata za przelewy

30.09.2024 r.

Koniec oferty

  • Brak opłat za prowadzenie rachunku — bezwarunkowo!
  • Możliwe uzyskanie bonusu pieniężnego do 200 zł.
  • W promocji oprócz Konta Przekorzystnego i bonusu 200 zł, możesz zgarnąć Konto Oszczędnościowe Profit, z promocyjnym oprocentowaniem 7% na środki do 100 000 zł przez 5 miesięcy.
  • Karta wielowalutowa za darmo.
  • Konto wielokrotnie wygrywało konkursy w kategorii najlepsze “Konto osobiste”.
  • Opłaty za autoryzację przelewów SMS.
Dla kogo?
Oprocentowanie
Otwarcie konta
Prowadzenie konta
Wydanie karty
Opłata za kartę
Wypłata BLIK
Wypłata standardowa

Do 500 PLN premii

Premia za otwarcie konta

0/5 PLN

Opłata za kartę

0/2/5 PLN

Opłata za bankomaty

0 PLN

Opłata za przelewy

30.09.2024 r.

Koniec oferty

  • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku
  • Płatności zbliżeniowe, internetowe, wielowalutowość
  • Możliwe uzyskanie bonusu/premii
  • Minimalna kwota wpływu, aby uniknąć opłaty za rachunek wynosi 1500 PLN (1 przelew)
  • Konieczne do spełnienia warunki aby mieć konto za darmo (inaczej 10 PLN)
Dla kogo?
Oprocentowanie
Otwarcie konta
Prowadzenie konta
Wydanie karty
Opłata za kartę
Wypłata BLIK
Wypłata standardowa

Do 490 zł

Premia za otwarcie konta

0 / 2 / 7zł

Opłata za konto

0 / 2 / 8 / 12 zł

Opłata za kartę

0 / 5 zł

Opłata za bankomaty

0 zł

Opłata za przelewy

14.02.2024 r.

Koniec oferty

  • Konto Otwarte na Ciebie kilkukrotnie było liderem rankingów kont osobistych.
  • Darmowe wypłaty z Planet Cash i bankomatów znajdujących się w placówkach banku.
  • 0 zł za karty jeżeli masz poniżej 26 lat.
  • 0 zł za prowadzenie rachunku.
  • 0 zł za krajowe przelewy.
  • Płatności mobilne, takie jak: BLIK, Google Pay czy Apple Pay.
  • Brak darmowych przelewów natychmiastowych.
  • Jak nie wypełnisz warunków karty, to są płatne.
Dla kogo?
Oprocentowanie
Otwarcie konta
Prowadzenie konta
Wydanie karty
Opłata za kartę
Wypłata BLIK
Wypłata standardowa

Cashback 150 zł

Premia za otwarcie konta

0 zł

Opłata za kartę

0 zł (tylko zbliżeniowo)

Opłata za bankomaty

0 zł

Opłata za przelewy

Koniec oferty

  • Cały proces założenia konta jest prosty i szybki.
  • Za prowadzenie konta nic nie płacisz.
  • Podobnie jak za zbliżeniowe wypłaty w Polsce jak i za granicą.
  • Konto dostępne tylko i wyłącznie w aplikacji mobilnej.
  • Możesz wyrobić tylko wirtualną kartę debetową (płatności odbywają się zbliżeniowo przy pomocy telefonu komórkowego).
Dla kogo?
Oprocentowanie
Otwarcie konta
Prowadzenie konta
Wydanie karty
Opłata za kartę
Wypłata BLIK
Wypłata standardowa
Miejsce 9

Do 500 zł

Premia za otwarcie konta

0 zł

Opłata za kartę

0 zł

Opłata za bankomaty

0 zł

Opłata za przelewy

29.08.2024 r.

Koniec oferty

  • Niemal zerowe koszty korzystania z konta.
  • Założone Otwarte Konto Oszczędnościowe jest promocyjnie oprocentowane (6% na 3 miesiące).
  • Jeżeli założysz konto swojemu dziecku w wieku 13-17 lat to ma ono szansę na otrzymanie dodatkowych 50 zł premii.
  • Za prowadzenie Konta Komfort zapłacisz 15 zł miesięcznie (można uniknąć opłaty)
  • Założenie konta oszczędnościowego to warunek konieczny promocji dot. konta osobistego.
Dla kogo?
Oprocentowanie
Otwarcie konta
Prowadzenie konta
Wydanie karty
Opłata za kartę
Wypłata BLIK
Wypłata BLIK

Do 600 zł zwrotu na zakupy

Premia za otwarcie konta

0 zł

Opłata za kartę

0 zł

Opłata za bankomaty

0 zł

Opłata za przelewy

30.09.2024 r.

Koniec oferty

  • Do Nest Konta możesz wyrobić promocyjną lokatę 7,1%.
  • Konto jest de facto darmowe, za jego obsługę zapłacisz co najwyżej pojedyncze opłaty.
  • Dzięki wnioskowi online konto osobiste w Nest Bank możesz otworzyć nawet w 5 minut.
  • Pierwsza karta debetowa od Visa jest darmowa, zarówno jej wyrobienie jak i obsługa.
  • Brak premii pieniężnej za otwarcie konta.
  • Każda wypłata i wpłata z bankomatu innego niż należący do sieci Euronet, będzie Cię kosztować 6 zł.
  • Wyrobienie każdej następnej karty debetowej Visa będzie kosztować Cię 25 zł, plus 25 zł rocznej opłaty za obsługę.
Dla kogo?
Oprocentowanie
Otwarcie konta
Prowadzenie konta
Wydanie karty
Opłata za kartę
Wypłata BLIK
Wypłata standardowa

do 600 zł

Premia za otwarcie konta

0 zł

Opłata za kartę

0 zł

Opłata za bankomaty

0 zł

Opłata za przelewy

31.07.2024 r.

Koniec oferty

  • Warunki zwrotów w promocji nie należą do wygórowanych — wystarczy płacić bezgotówkowo, a 10% z transakcji trafi na konto oszczędnościowe VeloSkarbonka,
  • Wypłaty z bankomatów na terenie Unii Europejskiej są darmowe.
  • Prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne.
  • Skorzystanie z promocji wymaga założenia nie tylko konta osobistego, ale też otwartego konta oszczędnościowego.
  • Odebranie 540 zł w ramach promocji zajmie Ci sumarycznie 9 miesięcy.
Dla kogo?
Oprocentowanie
Otwarcie konta
Prowadzenie konta
Wydanie karty
Opłata za kartę
Wypłata BLIK
Wypłata standardowa

Premia za otwarcie konta

0 zł / 10 zł

Opłata za kartę

0 zł / 10 zł

Opłata za bankomaty

0 zł

Opłata za przelewy

Koniec oferty

  • W ramach Konta za Zero możesz korzystać z debetu na koncie o wysokości do 1 000 zł.
  • Niskie koszty obsługi konta, w tym 0 zł za prowadzenie konta i 0 zł za kartę debetową (jeżeli wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie).
  • Możliwość otrzymania 300 zł zwrotu za zakupy w ramach promocji.
  • Za wyrobienie karty debetowej o wizerunku innym niż standardowy, będziesz musieć zapłacić 14,90 zł.
  • Wypłaty kartą z bankomatów innych niż PKO BP są nieopłacalne — każdorazowo będziesz musieć zapłacić 10 zł opłaty.
Dla kogo?

PKO Konto za Zero jest przeznaczone dla klientów indywidualnych. Może być prowadzone wspólnie przez dwie osoby np. małżeństwo.

Oprocentowanie

Lokata na Nowe Środki oferuje oprocentowanie do 4,75% w skali roku.

Otwarcie konta

0 zł za otwarcie konta.

Prowadzenie konta

0 zł za prowadzenie konta.

Wydanie karty

0 zł — karta z wizerunkiem standardowym

14,90 zł — za wyrobienie karty z grafiką inną niż standardowa (w tym za karty związane z drużynami Ekstraklasy, której PKO BP jest oficjalnym sponsorem).

Opłata za kartę

0 zł lub 10 zł, jeżeli nie dokonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie

Wypłata BLIK
Wypłata standardowa

8% lokata + dodatkowe korzyści

Premia za otwarcie konta

0 /10 zł

Opłata za konto

0/10 zł

Opłata za kartę

0 zł

Opłata za bankomaty

0 zł

Opłata za przelewy

29.03/31.05 2024 r.

Koniec oferty

  • Prowadzenie konta kosztuje 0 zł.
  • Karta wielowalutowa do obsługi konta jest darmowa.
  • Dzięki założeniu konta osobistego w CA możesz skorzystać z 180-dniowej 8% lokaty promocyjnej.
  • Jeżeli aktywnie korzystasz z karty to możesz uzyskać Kartę Unlimited do Cinema City za 0 zł za darmo.
  • Wyrobienie karty z wizerunkiem z szerszego katalogu jest dodatkowo płatne 15 zł.

Do 7,2% + 300 zł

Premia za otwarcie konta

0 zł

Opłata za kartę

0 zł

Opłata za bankomaty

0 zł w apce mobilnej i online

Opłata za przelewy

13.08.2024 r.

Koniec oferty

  • CitiKonto nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta.
  • Przelewy nadane przez internet są w pełni darmowe.
  • Ponadto 3 przelewy ekspresowe w miesiącu są w pełni darmowe.
  • Darmowe wypłaty są dostępne tylko z bankomatów  należących do Citi Handlowy.
  • Z kolei tylko cztery wypłaty miesięcznie z bankomatów z innych sieci są darmowe.
Michał Bożydar Góra

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu