bankujesz.pl » Edukacja » Jak otworzyć konto w mBanku w kilku krokach? Czy warto otworzyć rachunek osobisty w mBank? Logowanie mBank, aplikacja mBank, pierwsze kroki w mBank
3 listopada 2023, aktualizacja: 29 stycznia 2024
Podziel się
Jak otworzyć konto w mBanku w kilku krokach? Czy warto otworzyć rachunek osobisty w mBank? Logowanie mBank, aplikacja mBank, pierwsze kroki w mBank
W obecnych czasach, w większości przypadków nie jest konieczne odwiedzanie placówek bankowych, aby otworzyć konto osobiste w banku. To samo dotyczy mBanku, który preferuje zakładanie konta samodzielnie, zamiast korzystania z Biura Obsługi Klienta. Oczywiście, nadal masz tę opcję, ale może to być bardziej czasochłonne.
Gdy decydujesz się na założenie konta samodzielnie, potrzebujesz jedynie wolnej chwili i dostępu do internetu. W mBanku możesz otworzyć rachunek za pomocą serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej – wystarczy selfie. Wniosek można złożyć w zaledwie 15 minut, a mBank aktywuje Twoje konto w ciągu jednego dnia roboczego. Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji, masz opcję zamówienia kuriera, który potwierdzi Twoją tożsamość. Możesz także założyć konto online, korzystając z e-dowodu – konto zostanie aktywowane po zaakceptowaniu umowy. Otwarcie konta w mBanku jest teraz możliwe bez wychodzenia z domu, co jest wygodne i bezpieczne!
Bankujesz.pl w dzisiejszym artykule podsumuje dla Ciebie w pigułce wszystkie najważniejsze informacje związane z otwieraniem konta osobistego w mBank.
Jak otworzyć konto w mBanku?
Najprościej możesz otworzyć konto w mBanku za pośrednictwem strony internetowej. Możesz zapisać się w aktualnej promocji mBanku, w której za założenie konta osobistego możesz uzyskać do 460 zł i 7% na koncie oszczędnościowym.
Aby otworzyć konto w mBank, musisz być osobą pełnoletnią (osoby powyżej 18 roku życia), która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Tym samym nie można otworzyć konta dla osoby ubezwłasnowolnionej!
Istnieje możliwość otwarcia konta dla osób niepełnoletnich i dzieci, jednak wtedy rodzic jest główną osobą decyzyjną w sprawach związanych z kontem osobistym.
Zakładanie konta za pośrednictwem strony internetowej
Krok 1
Pierwszym krokiem będzie uzupełnienie formularza na oficjalnej stronie mBank.
Krok 2
Następnie musisz wybrać, w jaki sposób wprowadzisz i potwierdzisz swoje dane. W tym miejscu pokażemy jak uzupełnić dane samodzielnie.
Krok 3
Uzupełnij swoje imię i nazwisko.
Krok 4
Podaj swoje dane kontaktowe takie jak telefon komórkowy, adres e-mail.
Krok 5
Zdecyduj czy chcesz zamówić kartę do konta osobistego.
Więcej o kartach do wyboru piszemy w następnym rozdziale.
Krok 6
Zdecyduj się czy wybierasz jakieś usługi dodatkowe. Do wyboru masz:
rachunek oszczędnościowy Moje Cele,
usługę Cyber Rescue,
propozycję kredytową na start od mBanku.
Krok 7
Następnie uzupełnij swoje dane osobiste, takie jak: PESEL, miejsce urodzenia czy nazwisko panieńskie matki.
Krok 8
Uzupełnij dane związane z twoim dokumentem tożsamości.
Krok 9
Uzupełnij swój adres zamieszkania.
Krok 10
Na podstawie Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu bank musi znać Twoje źródło pochodzenia dochodów, które na tym etapie powinieneś podać (informacja jest zbierana tylko na wewnętrzne potrzeby mBank, nie zostanie nigdzie udostępniona).
Do wyboru masz następujące źródła pochodzenia środków finansowych:
Wynagrodzenie za pracę,
Umowa o dzieło/zlecenia,
Emerytura/ Renta/ inne świadczenia,
Prawa autorskie / inne prawa,
Sprzedaż nieruchomości, praw majątkowych;
Sprzedaż instrumentów finansowych,
Sprzedaż udziałów w spółce,
Diety,
Spadek,
Darowizna,
Oszczędności,
Wygrane w grach, loteriach, konkursach,
Odszkodowania, rekompensaty,
Pożyczki / kredyty,
Inne źródła.
Krok 11
Złóż oświadczenie o Twojej rezydencji podatkowej.
Krok 12
Podaj swoje miesięczne planowane obroty na koncie oraz gotówkom.
Krok 12
Wybierz sposób, w jaki potwierdzisz swoją tożsamość. Masz do wyboru 2 opcje:
Udaj się do placówki mBanku, w której potwierdzisz dokumentem swoją tożsamość, a następnie podpiszesz i odbierzesz umowę.
Umowę dostarczy kurier w umówionym terminie na podany adres. Będziesz musiał/a okazać mu swój dokument tożsamości, a następnie podpisać umowę przy nim.
Zaakceptuj wszystkie wymagane oświadczenia oraz zdecyduj, w jaki sposób będziesz otrzymywał informację o obciążeniach na koncie.
Krok 13
Sprawdź wszystkie wprowadzone dane i następnie wyślij wniosek.
Wystarczy tylko podpisać umowę i gotowe! Założysz konto w mBank.
Cały proces zakładania konta, możesz obejrzeć w poradniku jak założyć konto w mBanku, który znajdziesz na platformie YouTube.
Konto osobiste mBank i karty do wyboru
Przede wszystkim musisz wybrać czy decydujesz się na wyrobienie karty plastikowej, czy bez plastiku (eko). Karta bez plastiku to de facto karta wirtualną, którą będziesz mógł obsługiwać tylko i wyłącznie za pośrednictwem swojego telefonu. Jeżeli decydujesz się na tę opcję, upewnij się, że twój telefon ma wbudowaną opcję NFC. Bez modułu NFC nie zapłacisz telefonem zbliżeniowo czy skorzystasz z niego z bankomatu.
Poniżej znajduje się lista kart, które możesz wyrobić przy zakładaniu konta w mBank.
Mastercard Mobilna to karta wyrobiona tylko i wyłącznie wirtualnie, a obsługiwać ją będziemy mogli tylko przy pomocy smartphonów z modułem NFC (umożliwia płatności zbliżeniowe).
Taką kartę możesz niemal od razu podłączyć pod Google Play i Apple Play, jeżeli nie wiesz, jak to zrobić to obejrzyj oficjalne poradniki mBank, znajdujące się poniżej.
Kartę Mastercard PayPass podobnie jak w przypadku karty wirtualnej, będziesz mógł płacić zbliżeniowo telefonem, jeszcze zanim otrzymasz faktyczną kartę. Dodatkowo w PayPass od Mastercard istnieje możliwość włączenia usługi wielowalutowej, dzięki czemu zyskujesz atrakcyjne warunki płatności zagranicznych. Ponadto otrzymujesz 10% zniżki na bilet w Cinema City.
Dzięki Visa Foto będziesz mógł spersonalizować kartę debetową pod siebie, tj. sam możesz wybrać grafikę, która będzie widnieć na karcie. Zbliżeniowo telefonem będziesz mógł płacić dopiero po aktywacji karty. W przeciwieństwie do pozostałych kart jej wyrobienie nie jest darmowe — będziesz musiał/a zapłacić 10 zł, żeby otrzymać spersonalizowaną kartę.
Karta mocno przypominająca kartę Mastercard PayPass. Różnią się przede wszystkim operatorem karty (tutaj Visa, tam Mastercard) i tym, że kartą Visa PayWave można płacić dopiero po aktywowaniu karty (a nie przed jak w przypadku Mastercard PayPass).
Visa Pionowa to karta, która swoim designem sprawia, że podczas zapłaty nie pokazujesz swoich danych postronnym. Wszystkie istotne dane znajdują się na odwrocie karty. Poza układem i wyglądem karty, niewiele różni się od Visa PayWave.
Po tym jak wybierzesz kartę, która ci odpowiada, musisz wybrać sposób jej dostarczenia. Możesz to zrobić albo za pośrednictwem poczty polskiej, albo Kuriera (ta opcja będzie znacznie droższa, lecz prawdopodobnie szybciej otrzymasz kartę).
Jak otworzyć konto w aplikacji mobilnej?
Przede wszystkim musisz pobrać aplikację mobilną mBank, możesz to zrobić za pośrednictwem:
Gdy ściągniesz aplikację i będziesz otwierać za jej pośrednictwem konto osobiste, wówczas będziesz miał do wyboru dwie możliwości go otwarcia. Możesz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą dowodu osobistego oraz zdjęcia typu selfie albo e-dowodu. Obydwie opcje są opisane pod materiałem wideo.
Przez selfie
Ta metoda jest dostępna jeżeli Twój dowód osobisy został wydany przed 4.03.2019 r.
Przede wszystkim znajdź wygodne miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Ważne, by byś miał tam dobre oświetlenie, które będzie konieczne do zrobienia selfie.
Przygotuj swój dowód osobisty. Pamiętaj, że nie może być ani uszkodzony, ani ubrudzony.
Upewnij się, że telefon, którym rozpoczynasz ten proces ma stabilne połączenie z internetem.
Wybierz konto, które chcesz otworzyć. Następnie zdecyduj, jaka karta ma zostać wyrobiona do wybranego konta.
Uzupełnij swoje dane. Przed wysłaniem wniosku upewnij się, że wpisane dane są poprawne (pamiętaj o uwzględnianiu polskich znaków!).
Przeczytaj, a następnie zaakceptuj wymagane zgody i oświadczenia.
Na tym etapie mBank zweryfikuje Twoją tożsamość, poprzez sprawdzenie zgodności selfie ze zdjęciem z dowodu osobistego.
Sfotografuj i nagraj dowód osobisty. Pierwsze nagranie ma uwzględniać przód dowodu, a drugie nagranie jego tył.
Zrób selfie oraz dwa krótkie nagrania video, na których wykonujesz ruch.
Na tym etapie powinien dotrzeć do Ciebie SMS, z kodem, który jak wpiszesz do aplikacji mobilnej to zaakceptujesz umowę.
Po wpisaniu kodu SMS możesz zamknąć aplikację mBank. Oczekuj na e-mail (maks. do następnego dnia roboczego), w którym powiadomią Cię o otwarciu Twojego konta.
E-dowód
Ta metoda jest dostępna jeżeli twój dowód został wyrobiony po 4.03.2019 r.
W tym wypadku by przejść proces założenia konta, będziesz potrzebował/a podać następujące dane:
Numer CAN – numer, który chroni przed nieuprawnionym odczytem danych.Znajdziesz go zapisanego na e-dowodzie.
PIN do e-dowodu – to 4-cyfrowy numer. który mogłeś nadać przy odbiorze dokumentu, lub później w urzędzie. Jeżeli nie posaidasz PIN-u do e-Dowodu to nic nie szkodzi, możesz dokończyć proces w nieco inny sposób.
Jeżeli posiadasz PIN do e-dowodu to następne kroki, jakie musisz wykonać to:
Wpisać PIN do swojego e-dowodu.
Połóż dowód na stabilnej powierzchni.
Następnie przyłóż do e-dowodu telefon w miejscu, gdzie znajduje się antena NFC (środkowa lub górna część telefonu).
W trakcie odczytu danych nie poruszaj ani telefonem, ani dowodem.
Gdy dane zostaną pobrane, kliknij Dalej, a następnie uzupełnij brakujące dane we wniosku.
Zapoznaj się z umową o prowadzenie rachunku bankowego, a następnie potwierdź ją wygenerowanym kodem SMS.
Poniżej znajduje się oficjalny poradnik wideo mBank, przedstawiający ten proces krok po kroku.
Jeśli nie masz PIN-u do e-dowodu, oto co musisz zrobić:
Połóż dowód na stabilnej powierzchni.
Następnie przyłóż telefon do e-Dowodu w miejscu, gdzie znajduje się antena NFC (środkowa lub górna część telefonu).
W trakcie odczytu danych nie poruszaj ani telefonem, ani dowodem.
Gdy dane zostaną pobrane, kliknij przycisk Dalej i uzupełnij brakujące informacje we wniosku.
Zrób selfie.
Następnie włącz nagrywanie wideo. W trakcie kręcenia nagrania postępuj zgodnie ze wskazówkami.
Przeczytaj umowę o prowadzenie rachunku bankowego i potwierdź ją za pomocą wygenerowanego kodu SMS.
Podobnie jak w przypadku pierwszej sytuacji, mBank przygotował instrukcję krok po kroku, jak otworzyć konto bez PIN-u do e-dowodu.
Otwieranie konta w placówce banku
Jeżeli nie odpowiada Ci zdalny sposób (serwis transakcyjny lub aplikacja mobilna) otwarcia konta w mBanku zawsze możesz otworzyć konto w sposób tradycyjny, czyli udając się do placówki mBanku (pełna lista placówek mBanku). Poniżej znajdują się wyszczególnione kroki, które musisz przedsięwziąć, aby otworzyć konto w Biurze Obsługi Klienta (BOK).
Krok 1
Wybierz placówkę mBanku, do której się udasz.
Krok 2
Przygotuj swój dokument tożsamości (dowód osobisty albo paszport), który weźmiesz ze sobą do placówki mBanku.
Krok 3
Umów wizytę w placówce banku. Możesz to zrobić albo do nich dzwoniąc, albo korzystając z formularza online.
Dzięki umówieniu wizyty wcześniej unikniesz stania w kolejce.
Krok 4
Przyjdź do placówki mBanku na umówioną wizytę, podczas której pracownik pomoże Ci otworzyć konto w mBank.
Krok 5
Wypełnij wniosek o otwarcie konta bankowego wraz z pracownikiem banku. Podczas uzupełniania wniosku będziesz m.in. musiał podać swoje dane osobowe, adres czy inne wrażliwe dane.
Krok 6
Po uzupełnieniu wniosku pracownik banku poprosi cIę o to byś okazał mu wymagane dokumenty tożsamości.
Krok 7
Po zaakceptowaniu wniosku i dokumentów podpisz umowę o konto bankowe. Zwróć uwagę na warunki i opłaty związane z kontem.
Krok 8
Po otwarciu konta bankowego otrzymasz informacje na temat numeru konta, dostępu do bankowości internetowej, karty debetowej itp.
Pamiętaj, że szczegółowy proces założenia konta może się różnić w zależności od lokalizacji i rodzaju konta, które chcesz otworzyć.
Jakie dokumenty przygotować? Co jest potrzebne do otwarcia konta?
Podczas wniosku o otwarcie konta będzie potrzebowali dostarczyć podstawowe dane takiej jak PESEL, dane kontaktowe (numer, adres e-mail, adres korespondencyjny) z kolei jedyny dokument, jaki jest nam potrzebny do otwarcia konta to dowód osobisty (lub paszport), którym poświadczymy naszą tożsamość w placówce banku.
Jak się zalogować do aplikacji mobilnej?
Przede wszystkim musisz zainstalować aplikację mBank na swój telefon. Przypominamy, że aplikacja jest darmowa oraz jest dostępna w 3 najpopularniejszych sklepach z aplikacjami mobilnymi (linki znajdują się poniżej).
Masz kilka możliwości do wyboru, w jaki sposób będziesz się logować do aplikacji mBank. Pamiętaj, że część sposobów logowania może być niedostępna dla starszych telefonów (jeżeli względem jakieś metody logowania istnieje ograniczenie systemowo-operacyjne to jest ono wyszczególnione).
Jeżeli posiadasz skaner linii papilarnych i odpowiedni system operacyjny (iOS lub min. Android 6.0) to będziesz mógł się logować do aplikacji mBank za pomocą odcisku palca.
PIN to standardowa opcja logowania. Jest to 5-8 cyfrowy kod, którym nie tylko logujesz się aplikacji mobilnej, ale potwierdzasz też wszystkie operacje, które dokonujesz w aplikacji.
Jeżeli masz Android w wersji min. 10 to jedną z opcji logowania, jaką będziesz mógł wybrać to skan tęczówki.
Możesz się również logować na podstawie skanu twarzy. Będziesz do tego potrzebować systemu operacyjnego iPhoneX lub Androida min. w wersji 10.
Co muszę zrobić, by móc logować się metodami biometrycznymi?
Metody biometryczne logowania to: logowanie odciskiem palca, skanem tęczówki i skanem twarzy.
Wejdź w ustawienia aplikacji, i następnie wybierz Logowanie i autoryzacja.
Na tym etapie włącz możliwość logowania za pomocą metod biometrycznych.
Decyzję o włączeniu logowania biometrycznego będziesz musiał zatwierdzić PIN-em.
Zainstalowałem aplikację mBank — jak połączyć ją ze swoim kontem?
Po tym jak zainstalujesz aplikację mBank masz do wyboru dwa sposoby na podpięcie swojego konta do aplikacji mobilnej. Możesz to zrobić za pośrednictwem aplikacji mobilnej albo w serwisie transakcyjnym mBanku. Poniżej w formie listy rozwijanej znajduje się kolejno poradnik jak zrobić to za pomocą aplikacji mobilnej, lub serwisu transakcyjnego mBanku.
Pobierz aplikację mBank (rób to tylko z autoryzowanych sklepów, linki znajdziesz powyżej), a następnie kliknij „aktywuj aplikację”.
Uzupełnij swoje dane i następnie kliknij „dalej”.
Zgodnie z instrukcjami wyślij SMS, co będzie dodatkowym, krokiem zabezpieczającym.
Czekaj na potwierdzenie od mBanku otrzymania wiadomości SMS.
Odsłuchaj wiadomość głosową, która przyjdzie na Twój numer, a następnie wpisz do aplikacji 4 cyfrowy kod, który został Ci podany.
Podaj PIN (jeżeli miałeś wcześniej połączoną aplikacje) lub hasło, którym logujesz się do serwisu transakcyjnego.
Na tym etapie wpisz środkowe kolumny cyfr dla jednej z Twojej aktywnych kart w mBanku.
Ustal PIN, którym będziesz się logować do aplikacji mobilnej oraz potwierdzać operacje finansowe. Po ustaleniu PINu potwierdź go przez powtórzenie.
Pobierz aplikację mBank, wejdź w nią i kliknij „aktywuj aplikację”.
Wybierz sposób aktywacji aplikacji przez serwis transakcyjny, a następnie zaloguj się na swoje konto w internecie.
Przejdź następujące etapy: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Dostęp do banku.
Kliknij „Dalej” i nazwij swoje urządzenie mobilne.
mBank zadzwoni do Ciebie na numer, który podałeś podczas tworzenia konta. Lektor najpierw poprosi Cię o to byś wprowadził na telefonie 3 cyfry. Następnie poda Ci 6 cyfrowy kod aktywacyjny, będziesz musieć wpisać go w aplikacji i podać swój numer telefonu. Gdy to zrobisz kliknij „Dalej”.
Wpisz hasło, którego używasz w serwisie transakcyjnym. Możesz również użyć PINu do aplikacji mobilnej (tylko i wyłącznie gdy masz już ją aktywną na innym telefonie).
Ustal PIN, którym będziesz się logować do aplikacji mobilnej oraz potwierdzać operacje finansowe. Wpisz ponownie PIN, by go potwierdzić i … gotowe!
Jak otworzyć konto w mBanku dziecku?
Żeby otworzyć dla swojego dziecka mBank Junior, potrzebujesz przedsięwziąć następujące kroki:
Krok 1
Otwórz konto online dla swojego dziecka za pomocą Twoje serwisu transakcyjnego lub w aplikacji mobilnej.
Krok 2
Aktywuj dla swojego dziecka kartę i ustal na niej limity.
Możesz zrobić to zarówno w serwisie transakcyjnym jak i aplikacji mobilnej.
Krok 3
Pobierzcie aplikację mBank Junior.
Konto mBank Junior możesz zakładać również w tej aplikacji (przycisk „załóż konto”), a następnie powiązać je z Twoim kontem w głównej aplikacji mBank i dopiero wtedy wdrożyć w życie Krok 2.
Krok 4
Zeskanuj kod QR, który wyskoczy Ci następnym etapie i powiąż tym samym konto Junior z Twoim kontem osobistym.
Krok 5
Wraz z dzieckiem ustalcie 5-cyfrowy PIN, przy pomocy którego będzie się logować do aplikacji.
Po co zakładać konto dziecku?
Konto Junior jest niemal bezpłatne, jedyne płatne usługi to przelewy ekspresowe oraz walutowe (pełna tabela opłat i porwizji na Koncie Junior), Tym samym takie konto stanowi dla dziecka świetną alternatywę do tradycyjnej skarbonki. Od najmłodszych lat będzie się wdrażać w naukę obsługi konta bankowego, plus Ty jako rodzic będziesz mieć większą przejrzystość odnośnie tego co dzieje się z kieszonkowym Twojego dziecka.
Z tego powodu mBank Junior to świetna okazja na to, by dziecko od najmłodszych lat uczyło się obsługi sektora bankowego!
Będzie mogło na bieżąco kontrolować stan swojego kieszonkowego!
Zarówno Ty jak i dziecko będziecie mieć wgląd, na co zostało wydane kieszonkowe.
Będzie mogło dodać swoje imię i zdjęcie.
Dziecko będzie mogło dodatkowo spersonalizować swoje konto dzięki możliwości wybrania skórki.
Dodatkowo aplikacja mBank Junior oferuje dzieciom grę, która uczy ich jak działa świat finansów i jak korzystać z kart i aplikacji bankowej.
Dodatkowo dziecko może wybrać opaskę płatniczą, która działa jak karta zbliżeniowa. Oczywiście możesz ustawić na nią rygorystyczne limity.
Konto dla osób w wieku od 13 do 24 roku życia. W ramach promocji możesz zgarnąć do 350 zł za aktywność, 150 zł za polecenie konta oraz do 7% na rachunku Oszczędnościowym Moje Cele.
Nawet 450 zł bonusu oraz promocyjne oprocentowanie do 7% na rachunku oszczędnościowym Moje cele. Dodatkowo wszystkie wypłaty z bankomatów w Polsce i na całym świecie są darmowe!
mKonto Intensive to konto premium, które dostarcza pakiet narzędzi Intesnive (m.in. rozszerzona oferta o dedykowane kredyty hipoteczne). Dodatkowo w ramach aktualnie trwającej promocji możesz zgarnąć do 450 zł, jeżeli spełnisz warunki. Brzmi intereusjąco? Przeczytaj więcej w artykule dedykowanemu, tej ofercie.
Konta dla graczy są tworzone w trzech wariantach: 1. dla osób od 13 do 17 lat (bonus do 110 zł), 2. dla osób od 18 do 20 lat (zgarnij do 350 zł i oprocentowanie do 7%), 3. dla osób od 21 lat (zgarnij do 450 zł).
Konto wspólne to nic innego jak eKonto osobiste, które posiada dwóch współwłaścicieli (np. wspólne konto małżeńskie). Każdy z współwłaścicieli może wyrobić własną kartę do obsługi tego konta.
Ponownie jest to konto niemal niczym nie różniące się od eKonta osobistego. Różnica jest taka, że to konto jest dedykowane dla klientów z Ukrainy. Z tego powodu obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23.02.2022 r. mają uproszczone formalności związane z otwarciem tego konta. Infolinia jest obsługiwania przez ukraińskojęzycznych konsultantów.
Konto osobiste w mBank, a konkurencja…
Rozważasz założenie konta osobistego? Koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych kont osobistych!
Do 200 zł + 7% na 5 m-cy na Koncie Oszczęnościowym
Premia za otwarcie konta
0/4 PLN
Opłata za kartę
0/2,3%, min 5 PLN
Opłata za bankomaty
0 PLN
Opłata za przelewy
30.09.2024 r.
Koniec oferty
Brak opłat za prowadzenie rachunku — bezwarunkowo!
Możliwe uzyskanie bonusu pieniężnego do 200 zł.
W promocji oprócz Konta Przekorzystnego i bonusu 200 zł, możesz zgarnąć Konto Oszczędnościowe Profit, z promocyjnym oprocentowaniem 7% na środki do 100 000 zł przez 5 miesięcy.
Karta wielowalutowa za darmo.
Konto wielokrotnie wygrywało konkursy w kategorii najlepsze “Konto osobiste”.
Warunki zwrotów w promocji nie należą do wygórowanych — wystarczy płacić bezgotówkowo, a 10% z transakcji trafi na konto oszczędnościowe VeloSkarbonka,
Wypłaty z bankomatów na terenie Unii Europejskiej są darmowe.
Prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne.
Skorzystanie z promocji wymaga założenia nie tylko konta osobistego, ale też otwartego konta oszczędnościowego.
Odebranie 540 zł w ramach promocji zajmie Ci sumarycznie 9 miesięcy.
PKO Konto za Zero jest przeznaczone dla klientów indywidualnych. Może być prowadzone wspólnie przez dwie osoby np. małżeństwo.
Oprocentowanie
Lokata na Nowe Środki oferuje oprocentowanie do 4,75% w skali roku.
Otwarcie konta
0 zł za otwarcie konta.
Prowadzenie konta
0 zł za prowadzenie konta.
Wydanie karty
0 zł — karta z wizerunkiem standardowym
14,90 zł — za wyrobienie karty z grafiką inną niż standardowa (w tym za karty związane z drużynami Ekstraklasy, której PKO BP jest oficjalnym sponsorem).
Opłata za kartę
0 zł lub 10 zł, jeżeli nie dokonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie