wakacje kredytowe pekao

Bank Polska Kasa Opieki — Spółka Akcyjna, powszechnie znany jako Bank Pekao lub Pekao SA, to polski bank uniwersalny, który został założony 17 marca 1929 r. jako państwowy bank komercyjny w formie spółki akcyjnej. Obecnie kontrolę nad bankiem sprawują Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR), wśród których Skarb Państwa jest właścicielem kontrolnych pakietów akcji. Bank Pekao, działający od 1929 r., obsługuje ponad 6,1 mln klientów oraz oferuje usługi takie jak: private banking, zarządzania aktywami i działalności maklerskiej. Jest partnerem wielu korporacji w Polsce.

Historia Banku Pekao SA

Początki historii Banku Pekao okresu dwudziestolecia międzywojennego.  Z tego powodu jego historię można podzielić na kilka okresów:

Jak donoszą media, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wprowadza nowy wymóg dotyczący finansowania długoterminowego w Polsce. Jest to element szerszych działań nadzoru finansowego mających na celu osiągnięcie optymalnej struktury finansowania potrzeb mieszkaniowych w kraju. Wprowadzenie tego wymogu ma związek z akcją kredytową w zakresie portfela hipotecznego i ma na celu dostosowanie struktury aktywów i pasywów banków do potrzeb tego sektora.

Czytaj więcej 6 września 2023

Media obiegają doniesienia o potencjalnym przedłużeniu programu wakacje kredytowe, co skupia uwagę wielu kredytobiorców. Według informacji pochodzących z różnych źródeł, istnieje mocne prawdopodobieństwo, że program wakacje kredytowe zostanie przedłużony. Szczegóły w tej kwestii po raz pierwszy ujrzały światło dzienne, gdy prezes jednego z największych banków w Polsce, Leszek Skiba z Pekao, wyjawił plany na antenie TOK FM.

Czytaj więcej 28 sierpnia 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu