ochrona klimatu

Reformy związane z transportem i środowiskiem w Polskim Krajowym Planie Odbudowy

Nowe opłaty i podatki dla pojazdów spalinowych: Przygotowania w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podąża za zapisami Krajowego Planu Odbudowy, który przewiduje wprowadzenie opłaty rejestracyjnej i podatku od pojazdów spalinowych. Jakie są plany i jakie zmiany mogą czekać właścicieli samochodów?

>>> Czytaj także: Nowy obowiązek dla restauracji i pubów! Zobacz co zmieni się w najbliższym czasie

Neutralność finansowa: Gwarancja dla obywateli

Wiceminister klimatu i środowiska, Krzysztof Bolesta, zapewnia, że prace nad nowymi rozwiązaniami finansowymi są prowadzone z myślą o neutralności finansowej dla obywateli. Jakie korzyści przewiduje dla właścicieli pojazdów?

Waga pojazdu jako kryterium: Walka z SUV-ami

Wicepremier Bolesta zwraca uwagę na problem rosnącej popularności dużych SUV-ów i proponuje uwzględnienie wagi pojazdu przy wyliczaniu opłat i podatków. Jakie są cele tej propozycji i jak wpłynie to na właścicieli SUV-ów?

Wpływ międzynarodowych trendów: Polskie rozwiązania w kontekście globalnych praktyk

Wiceszef MKiŚ nie wyklucza wprowadzenia wysokich opłat za parkowanie dużych SUV-ów, wzorując się na międzynarodowych praktykach, np. w Paryżu. Jakie trendy obserwuje się na świecie i jakie konsekwencje mogą mieć dla polskiego rynku motoryzacyjnego?

>> Czytaj także: Rozliczenie podatku 2024. Wykorzystaj ulgi zapłać niższy podatek PIT

Kamienie milowe związane z Krajowym Planem Odbudowy

Polski Krajowy Plan Odbudowy zakłada szereg reform związan...

Jak donoszą media Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) ogłosił swoje orzeczenie w sprawie frankowiczów, w odpowiedzi na pytania skierowane przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Decyzja ta dotyczyła kluczowych kwestii rozliczeń pomiędzy frankowiczami a bankami, a jej wpływ na sytuację konsumentów może być istotny.

Czytaj więcej 7 grudnia 2023

Bank Credit Agricole ponownie podjął współpracę z programem Climate Positive, UN Global Compact Network Poland, aby osiągnąć cele związane z klimatem, wynikające z 10 zasad United Nations Global Compact oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Bank będzie współpracować z innymi firmami i instytucjami, aby stawić czoło globalnym wyzwaniom.

Czytaj więcej 30 sierpnia 2023

Bank Credit Agricole w dalszym ciągu utrzymuje swoje zaangażowanie w partnerstwo z programem Climate Positive, prowadzonym przez UN Global Compact Network Poland. To współdziałanie ma na celu realizację celów proklimatycznych wynikających z 10 Zasad United Nations Global Compact oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Poprzez współpracę z innymi firmami i instytucjami, bank dąży do odpowiedzi na globalne wyzwania związane z zrównoważonym rozwojem.

Czytaj więcej 18 sierpnia 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu