nowa usługa Euro Express Elixir

Polacy wykazują zainteresowanie cyfrowymi rozwiązaniami płatniczymi. Nowe usługi płatnicze stają się jeszcze bardziej dostępne, ponieważ KIR wprowadza natychmiastowe przelewy w euro zgodnie ze standardem SEPA Instant Credit Transfer – Euro Express Elixir. W tym kontekście Santander Bank Polska jest pierwszym bankiem, który rozpoczyna pilotaż tej usługi.

Polscy klienci doceniają korzyści z szybkich płatności. Wprowadzenie nowego rozwiązania pozwala na przesyłanie przelewów w walucie euro w czasie rzeczywistym, oferując mobilność, dostępność przez całą dobę oraz bezpieczeństwo.

Santander Bank Polska jako pierwszy wprowadza usługę

Santander Bank Polska jest pierwszym bankiem podłączonym do nowej usługi KIR, dzięki czemu klienci już teraz mogą odbierać natychmiastowe przelewy w euro. Bank planuje również wprowadzenie możliwości wychodzących natychmiastowych przelewów w euro, zaczynając od klientów korporacyjnych korzystających z usługi One Trade Portal.

Agata Nowakowska, dyrektor Obszaru Płatności Santander Bank Polska, podkreśla, że celem banku jest zapewnienie klientom różnorodnych usług ułatwiających codzienne życie oraz prowadzenie działalności gospodarczej. Euro Express Elixir jest nową ofertą, która wspiera cyfrową codzienność i przyspiesza procesy finansowe. Obecnie bank umożliwia korzystanie z natychmiastowych przelewów w euro przychodzących i pracuje nad wprowadzeniem opcji wychodzących.

Usługa Euro Express Elixir działa 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, obejmując cały Jednolity Obszar Płatności w Euro (SEPA).

Nowe rozwiązanie KIR opiera się na systemie TIPS (TARGET Instant Payment Settlement) Europejskiego Banku Centralnego i umożliwia przetwarzanie transakcji zgodnych ze standardem SEPA Instant Credit Transfer (SCT Inst).

Najważniejszą cechą Euro Express Elixir jest natychmiastowe przetwarzanie przelewów w euro, dostępne przez całą dobę. Dodatkowo, korzystanie z tej usługi nie wymaga żadnych dodatkowych formalności ani umów.

Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR, podkreśla, że nowe rozwiązanie KIR jest reakcją na oczekiwania klientów, którzy coraz częściej oczekują natychmiastowych usług cyfrowych, w tym płatności. Nowe rozwiązanie jest wynikiem połączenia ...

facebook linkedin link search star star-empty menu