nest bank konto dla dziecka

Nest Bank SA to polski bank uniwersalny, który swoją działalność rozpoczął w 1995 roku pod nazwą Westdeutsche Landesbank Polska SA. Obecnie bank oferuje swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Jednym z ciekawych faktów dotyczących Nest Banku jest to, że właścicielem banku jest brytyjski fundusz private equity AnaCap Financial Partners. Bank ten pozostaje ważnym graczem na rynku finansowym w Polsce, oferując różnorodne produkty i usługi bankowe klientom z różnych sektorów gospodarki. Nest Bank posiada 183 placówki w 181 miastach w Polsce.

Historia Nest Bank

W 1995 r. założono w Polsce Westdeutsche Landesbank Polska SA, który był polską filią niemieckiego banku WestLB. 15 lat później, w 2010 r., zmieniono nazwę instytucji na Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. Wówczas bank skupiał się na obsłudze samorządów oraz sektora średnich i dużych działalności skupiał dużych przedsiębiorstw.

W 2013 r. dochodzi do fuzji z FM Bank S.A. i zmiany nazwy na FM Bank PBP S.A. Od fuzji bank zaczyna rozwijać się pod dwiema markami: BIZ Bank, którego oferta była skierowana do przedsiębiorców i Bank Smart, z ofertą do klientów indywidualnych.

Źródło: kontostudenta.pl

W 2016 r. bank dokonał kolejnego rebrandingu i połączył działalność BIZ Banku z Bankiem Smart. Dokonano wówczas zmiany nazwy prawnej na Nest Bank, która nawiązuje do ptasiego gniazda (z ang. nest). Od 2018 r. bank świadczy też usługi faktoringowe za pośrednictwem spółki zależnej Faktoria sp. z.o.o.

W 2022 r. bank zmienił logo i identyfikację wizualną na bardziej krzykliwą i odważną. Aktualnie Nest Bank S.A. skupia się w swojej ofercie na klientach indywidualnych i mikroprzeds...

Nest Bank SA to polski bank uniwersalny, który swoją działalność rozpoczął w 1995 roku pod nazwą Westdeutsche Landesbank Polska SA. Obecnie bank oferuje swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Jednym z ciekawych faktów dotyczących Nest Banku jest to, że właścicielem banku jest brytyjski fundusz private equity AnaCap Financial Partners. Bank ten pozostaje ważnym […]

Czytaj więcej 12 października 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu