kredyt 2 procent zdolność kredytową

Media donoszą, że wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w Polsce wykazała znaczący wzrost w sierpniu 2023 roku. Według informacji opublikowanych przez BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, wskaźnik ten wzrósł aż o 299,9 procent w porównaniu do sierpnia 2022 roku.

Wartość tego indeksu odzwierciedla ogromne zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi w sierpniu 2023 roku. Banki i instytucje finansowe przesłały do BIK znacznie więcej zapytań o udzielenie kredytów mieszkaniowych w porównaniu do roku poprzedniego. Wartość tych zapytań była aż o 299,9 procent wyższa, co stanowi ogromny skok.

W sierpniu 2023 roku o kredyt mieszkaniowy ubiegało się aż 38,87 tysiąca potencjalnych kredytobiorców

Według danych BIK, w sierpniu 2023 roku o kredyt mieszkaniowy ubiegało się aż 38,87 tysiąca potencjalnych kredytobiorców. To imponujący wzrost o 213,8 procent w porównaniu do roku wcześniejszego. Jednakże w porównaniu z lipcem 2023 roku, liczba osób składających wnioski o kredyt mieszkaniowy spadła o 10,5 procent.

Średnia wartość kredytu mieszkaniowego wyniosła 410,4 tysiąca złotych

Średnia wartość kredytu mieszkaniowego, o który wnioskowano w sierpniu 2023 roku, wyniosła 410,4 tysiąca złotych. To zwiększenie o 21,9 procent w porównaniu do sierpnia 2022 roku. W porównaniu z lipcem 2023 roku, średnia wartość kredytu była na niemalże tym samym poziomie.

Ten niezwykły wynik BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe został przyjęty z dużym zaskoczeniem. Wynosi on niemalże 300 procent, co oznacza, że potencjalni kredytobiorcy złożyli wnioski kredytowe na trzykrotnie wyższą kwotę niż rok wcześniej.

Co mogło spowodować tak znaczący wzrost?

Pierwszym powodem jest z pewnością zwiększenie liczby osób, które zdecydowały się wnioskować o kredyt mieszkaniowy. Liczba ta wzrosła z około 12,4 tysiąca w sierpniu ubiegłego roku do prawie 38,9 tysiąca w sierpniu 2023 roku. Ten wzrost jest częściowo wynikiem programu "Bezpieczny Kredyt 2 procent", który cieszy się dużym zainteresowaniem. Około 60 procent osób składających wnioski o kredyt mieszkaniiowy w s...

Media donoszą, że wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w Polsce wykazała znaczący wzrost w sierpniu 2023 roku. Według informacji opublikowanych przez BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, wskaźnik ten wzrósł aż o 299,9 procent w porównaniu do sierpnia 2022 roku. Wartość tego indeksu odzwierciedla ogromne zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi w sierpniu 2023 roku. Banki i instytucje finansowe przesłały do BIK znacznie więcej zapytań o udzielenie kredytów mieszkaniowych w porównaniu do roku poprzedniego. Wartość tych zapytań była aż o 299,9 procent wyższa, co stanowi ogromny skok.

Czytaj więcej 5 września 2023

Jak donoszą media ostatnich miesiącach polski rynek kredytowy doświadcza prawdziwego boomu, w którym liczba wniosków o kredyt sięgnęła imponujących liczb. Media donoszą, że banki zmagają się z potokiem ponad 10 000 oczekujących na rozpatrzenie podań, a sytuacja nie wydaje się ustępować, gdyż dziennie napływa ponad 300 nowych wniosków. Ta fala wniosków o bezpieczny kredyt w wysokości 2 proc. zaczyna tworzyć poważne zatory w systemach bankowych.

Czytaj więcej 28 sierpnia 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu