II wojna światowa

Donald Tusk, premier Polski, planuje spotkanie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem oraz prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Portal "Sueddeutsche Zeitung" zauważa, że obecnie Tusk stoi przed wyzwaniem naprawy relacji między Polską a Niemcami, które zostały nadwyrężone przez poprzedni rząd, zwłaszcza przez retorykę PiS, która przedstawiała Niemcy jako wroga.

Podkreśla się, że mimo trudnej sytuacji Tuska, Niemcy i Polska potrzebują siebie nawzajem, szczególnie w kontekście wsparcia dla Ukrainy w obliczu agresji ze strony Rosji oraz w walce o demokrację w Europie. Niemiecki rząd powinien wziąć pod uwagę te wyzwania i udzielić wsparcia Tuska, co może prowadzić do udanej współpracy między oboma krajami.

Jednocześnie zaznacza się, że rząd Tuska prawdopodobnie nie będzie kontynuował absurdalnych żądań PiS dotyczących reparacji w wysokości 1,3 biliona euro. Niemniej jednak, ważne jest przekazanie wiarygodnego sygnału, że Niemcy pamiętają o cierpieniach Polski podczas II wojny światowej, co mogłoby pomóc Tusku w naprawie relacji między oboma krajami

...

Donald Tusk, premier Polski, planuje spotkanie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem oraz prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Portal „Sueddeutsche Zeitung” zauważa, że obecnie Tusk stoi przed wyzwaniem naprawy relacji między Polską a Niemcami, które zostały nadwyrężone przez poprzedni rząd, zwłaszcza przez retorykę PiS, która przedstawiała Niemcy jako wroga.

Czytaj więcej 12 lutego 2024
facebook linkedin link search star star-empty menu