emisja CO2

Reformy związane z transportem i środowiskiem w Polskim Krajowym Planie Odbudowy

Nowe opłaty i podatki dla pojazdów spalinowych: Przygotowania w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podąża za zapisami Krajowego Planu Odbudowy, który przewiduje wprowadzenie opłaty rejestracyjnej i podatku od pojazdów spalinowych. Jakie są plany i jakie zmiany mogą czekać właścicieli samochodów?

>>> Czytaj także: Nowy obowiązek dla restauracji i pubów! Zobacz co zmieni się w najbliższym czasie

Neutralność finansowa: Gwarancja dla obywateli

Wiceminister klimatu i środowiska, Krzysztof Bolesta, zapewnia, że prace nad nowymi rozwiązaniami finansowymi są prowadzone z myślą o neutralności finansowej dla obywateli. Jakie korzyści przewiduje dla właścicieli pojazdów?

Waga pojazdu jako kryterium: Walka z SUV-ami

Wicepremier Bolesta zwraca uwagę na problem rosnącej popularności dużych SUV-ów i proponuje uwzględnienie wagi pojazdu przy wyliczaniu opłat i podatków. Jakie są cele tej propozycji i jak wpłynie to na właścicieli SUV-ów?

Wpływ międzynarodowych trendów: Polskie rozwiązania w kontekście globalnych praktyk

Wiceszef MKiŚ nie wyklucza wprowadzenia wysokich opłat za parkowanie dużych SUV-ów, wzorując się na międzynarodowych praktykach, np. w Paryżu. Jakie trendy obserwuje się na świecie i jakie konsekwencje mogą mieć dla polskiego rynku motoryzacyjnego?

>> Czytaj także: Rozliczenie podatku 2024. Wykorzystaj ulgi zapłać niższy podatek PIT

Kamienie milowe związane z Krajowym Planem Odbudowy

Polski Krajowy Plan Odbudowy zakłada szereg reform związan...

Ostatnio w mediach społecznościowych pojawił się alarmujący tytuł: “Będzie nowy podatek od ogrzewania. Tyle wyniesie opłata za ogrzewanie węglem i gazem.” Internauci szybko zaczęli rozpowszechniać informacje na ten temat, co wywołało wiele pytań i komentarzy. Warto jednak przyjrzeć się bliżej, z czym wiąże się ta opłata i jakie mogą być jej skutki dla właścicieli nieruchomości.

Czytaj więcej 15 lutego 2024
facebook linkedin link search star star-empty menu