Bezpieczeństwo transakcji

W tekście Buy now, pay later (BNPL) — co to jest? Jak działa? Na czym polega metoda płatności „Kup teraz zapłać później”? opisaliśmy najważniejsze informacje dot. tego czym są płatności odroczone typu „Kup teraz, zapłać później”. W tym artykule opiszemy, jacy operatorzy oferują na polskim rynku płatności typu BNPL i na jakich warunkach.

Allegro Pay

Możesz wybrać tę metodę płatności tylko dla zakupów powyżej 200 zł wykonywanych na stronie Allegro. W ramach tej usługi możesz odroczyć płatność na 30 dni od dokonania zakupu. Standardowo RRSO wynosi 0%, a usługa jest bezpłatna. Koszty pojawiają się dopiero gdy spóźnisz się z zapłatą. Spóźnialscy będą musieli zapłacić odsetki karne, które wynoszą maksymalnie 22,5% w skali roku.

Oprócz odroczenia płatności Allegro Pay oferuje możliwość rozbicia płatności na raty, oferuje w tym zakresie dwie możliwości:

Dla klientów posiadających Allegro SMART

Wówczas masz możliwość rozłożenia płatności na 2 raty, których RRSO wynosi 0% (2x0%). Allegro Smart umożliwia darmowe zwroty i dostawy z serwisu Allegro. Jej koszt to 59,90 zł za 12 miesięcy (obecnie w ramach promocji 39,90 zł) lub 14,99 zł przy płatności za 1 miesiąc.

Dla wszystkich klientów

Klienci, którzy nie posiadają wykupionej usługi Allegro Smart, mogą rozbić płatność na 3, 5, 10, 20 rat. Jeżeli zdecydujesz się na taką opcję, wówczas zakup wiąże się z 29,41% RRSO.

Czytaj więcej

Kod SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) dla Alior Banku to ALBPPLPW. Jest to unikalny kod identyfikacyjny umożliwiający bezpieczne i efektywne przeprowadzanie transakcji międzynarodowych poprzez jednolity system komunikacyjny.

Czytaj więcej 29 września 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu