23 lutego 2024, aktualizacja: 28 lutego 2024

Protestujący rolnicy odpowiadają na decyzję Tuska i zapowiadają blokadę polsko-litewskiej granicy.

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: Stanislaw Bielski/REPORTER

Po tym jak podczas czwartkowej konferencji premier Donald Tusk włączył polsko-ukraińskie przejścia graniczne na listę infrastruktury krytycznej, wśród protestujących rolników przeszła kolejna faza wzburzenia, którzy w odpowiedzi zamierzają dalej blokować granicę i zapowiadają… rozszerzenie blokad o polsko-litewskie przejścia graniczne.

Przejścia graniczne Polska-Ukraina od wczoraj infrastrukturą krytyczną

Premier Donald Tusk podczas wczorajszej konferencji premiera zapowiedział, że zarówno przejścia graniczne z Ukrainą jak i „wskazane odcinki dróg i torów kolejowych” zostaną wpisane na listę infrastruktury krytycznej, czyli takiej, która ma kluczowe znacznie dla bezpieczeństwa i gospodarki państwa. Decyzja ma zapewnić płynność w przekazywaniu wsparcia humanitarnego oraz sprzętu wojskowego na Ukrainę. Protestujący rolnicy są na tą decyzję wściekli i wzywają wszystkich rolników do przyjazdu na granicę.

Polsko-litewska granica również zostanie zablokowana?

W odpowiedzi na decyzję premiera Tuska Rafał Mekler, polityk Konfederacji z Lublina i jeden z inicjatorów protestów przewoźników zapowiedział, że w dniu dzisiejszym rolnicy zaczną również blokować polsko-litewskie przejście graniczne w Budzisku. Blokada granicy ma trwać tydzień. R. Mekler zarzuca, że właśnie przez tę granicę przepływa zboże z Ukrainy, które wjeżdża do polski z fałszywym oznaczeniem jako produkt z Unii Europejskiej…

Michał Bożydar Góra

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu