29 lutego 2024

Kim jest Stanisław Wojtera?

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

Stanisław Kazimierz Wojtera, urodzony 4 listopada 1977 roku w Warszawie, to polski polityk, menedżer, samorządowiec, przedsiębiorca oraz nauczyciel akademicki. Jest znany również z pełnienia funkcji prezesa różnych organizacji oraz spółek, w tym Unii Polityki Realnej oraz Polskich Portów Lotniczych SA.

Pochodzący z Warszawy, Wojtera ukończył XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja, a następnie studiował na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, gdzie również zdobył wykształcenie historyczne. Był stypendystą Uniwersytetu Complutense w Madrycie. W czasie swojej kariery akademickiej współautorował publikacje naukowe i pracował jako nauczyciel akademicki.

Zobacz również: Zmiany na stanowiskach prezesa w Polskich Portach Lotniczych

Wojtera był aktywny w polityce od 1995 roku, kiedy to dołączył do Unii Polityki Realnej (UPR). Pełnił różne funkcje w partii, w tym sekretarza generalnego oraz prezesa. W latach 2002–2005 był prezesem UPR, a później został usunięty z partii, co było wynikiem sporów wewnętrznych. Kandydował także do Parlamentu Europejskiego i był członkiem rady miasta Warszawy.

Poza działalnością polityczną, Wojtera pracował również w sektorze biznesowym i publicznym. Pełnił funkcje rzecznika prasowego w Telewizji Polskiej, a także zajmował stanowiska menedżerskie w różnych firmach, w tym w Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiej Organizacji Lotniczej.

Kariera w Polskich Portach Lotniczych SA

W październiku 2020 roku Wojtera został prezesem zarządu Polskich Portów Lotniczych SA, jednego z największych podmiotów zarządzających portami lotniczymi w Polsce. Przed objęciem tej funkcji był pełnomocnikiem zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego ds. infrastruktury Lotniska Chopina.

Stanisław Wojtera jest postacią zróżnicowaną i wieloaspektową, łączącą w sobie doświadczenie polityczne, biznesowe i akademickie. Jego bogate doświadczenie w różnych dziedzinach życia publicznego oraz zdolności menedżerskie czynią go ważną postacią w polskim społeczeństwie. Jego obecna rola jako prezes Polskich Portów Lotniczych SA podkreśla znaczenie jego wkładu w rozwój sektora lotniczego w Polsce.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu