27 października 2023, aktualizacja: 7 marca 2024

Lokata 12 miesięczna Inbank

3 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: inbank.pl/deposit

InBank Lokata Standardowa

Stałe

Rodzaj oprocentowania

5,00%

Oprocentowanie

12 miesięcy

Czas trwania

NIE

Konto

Na koniec okresu

Kapitalizacja

NIE

Na nowe środki

NIE

Dla nowych klientów

1 000 PLN

Kwota minimalna

50 000 PLN

Kwota maksymalna

Co to lokata terminowa?

Lokaty terminowe to forma oszczędzania, w której klient inwestuje swoje środki w instytucji finansowej na ustalony okres czasu. Początkowy kapitał jest ulokowany w celu pomnażania go na podstawie określonego oprocentowania, ale zyski z lokaty można wypłacić dopiero po upływie ustalonego wcześniej okresu trwania, zazwyczaj wynoszącego 3, 6 lub 12 miesięcy. W przypadku wcześniejszej wypłaty istnieje ryzyko utraty części lub całości naliczonych odsetek. Główne korzyści płynące z lokat terminowych to ich przewidywalność i stabilność, co umożliwia klientom dokładne określenie dostępnych środków oraz terminu, w którym będą dostępne do dyspozycji po zakończeniu okresu lokaty.

Lokata od Inbank, dlaczego warto?

Na lokacie w Inbank masz gwarancje wysokiego i stałego oprocentowania.

Depozyty wraz z naliczonymi odsetkami są objęte gwarancją, wynoszącą maks. 100 tys. euro na jednego deponenta.

Lokatę w Inbank możesz założyć w 100% online, cały proces załatwisz bez wychodzenia z domu!

Warunki lokaty Inbank

 • Kwota lokaty może wynosić od 1 000 do 50 000 zł.
 • Możesz założyć lokatę na: 1, 3, 6, 12, 24, 36, 48 i 60 miesięcy.
 • Maksymalnym limit lokat dla jednego Klienta wynosi 1 000 000 zł.
 • Żadnych dodatkowych warunków.
 • Możesz wypłacić środki w trakcie trwania lokaty, jednak wiąże się to z utratą wypracowanych odsetek.\
 • Gdy lokata odnowi Ci się automatycznie, to bank zwiększy oprocentowanie po odnowieniu, dodając bonus w wysokości +0,10%*.
  • *W przypadku automatycznego odnowienia lokaty w Inbank, oprocentowanie zostanie zwiększone o bonus w wysokości +0,1% w stosunku do standardowej stawki oprocentowania obowiązującej w dniu odnowienia.

Żeby umowa weszła, w życie musisz spełnić 3 następujące warunki:

Warunek 1

Przejdź pomyślnie proces identyfikacji, a następnie weryfikacji Twojej tożsamości.

Warunek 2

Zawrzyj z Inbankiem umowę o lokatę.

Warunek 3

Środki muszą wpłynąć na lokatę do 5 dni, od dnia zawarcia umowy.

Jak wygląda oprocentowanie na lokacie w Inbank?

Okres trwania lokatyOprocentowanie w skali roku
1 miesiąc4,00%
3 miesiące4,85%
6 miesięcy5,15%
12 miesięcy5,00%
24 miesiące4,25%
36 miesięcy4,00%
48 miesięcy4,00%
60 miesięcy4,00%

Ile zarobisz na lokacie Inbank w 12 miesięcy (5,5%)?

KwotaOdsetki, zarobione w 12 m-cy
1 000 zł50,69 zł
5 000 zł253,47 zł
10 000 zł506,94 zł
25 000 zł1 267,36 zł
50 000 zł2 534,72 zł

Jak otworzyć lokatę w Inbank?

Krok 1

Uzupełnij wniosek o lokatę.

Wniosek znajdziesz  na stronie internetowej inBanku, po kliknięciu przycisku „Załóż lokatę”.

Krok 2

Dostosuj lokatę pod siebie, a następnie podpisz umowę.

Krok 3

Zweryfikuj swoją tożsamość, po czym wpłać środki na lokatę.

Lokata w Inbank zostanie otwarta po pozytywnej weryfikacji Twojej tożsamości oraz zaksięgowaniu środków na rachunku w AS Inbank.

Krok 4

Gotowe! Twoja lokata na Ciebie zarabia.

W Inbank lokata odnawia się automatycznie!

Jeśli zdecydujesz się na opcję automatycznego odnawiania lokaty, to zostanie ona automatycznie przedłużona o kolejny identyczny okres, zachowując standardowe warunki obowiązujące w Banku na dzień odnowienia lokaty o takim samym okresie i kwocie, razem z naliczonymi odsetkami przed odnowieniem. Co więcej, po automatycznym odnowieniu lokaty Bank zwiększy oprocentowanie o dodatkowy bonus w wysokości +0.10%. W każdym momencie po automatycznym odnowieniu będziesz mógł/zmogła zakończyć lokatę, zachowując naliczone odsetki przed odnowieniem. Domyślnie system będzie kontynuował automatyczne odnawianie lokaty, jeśli nie dokonasz innego wyboru.

Pytania odnośnie lokaty (FAQ)

 • W celu zerwania lokaty musisz napisać wiadomość email do Inbank (użyj adresu e-mail użytego przy rejestracji). Wówczas bank rozwiązuje Twoją lokatę, jednak wiąże się to z utratą wszystkich naliczonych odsetek.

 • Po zakończeniu lub zerwaniu lokaty (o ile zaznaczyłeś, że nie chcesz automatycznego odnowienia), przetransferujemy środki na rachunek, z którego dokonano wpłaty na lokatę. Przesyłka środków odbywa się nie później niż w ciągu następnego dnia roboczego po zakończeniu okresu trwania lokaty. Jeśli zmieniłeś swój rachunek bankowy, prosimy o przekazanie nam tej informacji listownie lub drogą elektroniczną, poprzez wysłanie wiadomości z adresu e-mail podanego w Inbanku.

 • Przelew na rzecz zasilenia lokaty został prawdopodobnie odrzucony ze względu na brak zgodności podanych przez Ciebie danych podczas zakładania lokaty z danymi widniejącymi na otrzymanym przelewie. Abyśmy mogli zaakceptować Twoją wpłatę, niezbędne jest, aby dane, które znajdują się na otrzymanym przelewie, pokrywały się z informacjami, jakie podałeś w Inbanku podczas zakładania lokaty. Prosimy o upewnienie się, że imię, nazwisko i adres w Twoim banku są identyczne z danymi, które podałeś w Inbanku podczas składania wniosku o lokatę.

 • Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez jedną z dostępnych metod na naszej stronie internetowej. Nowi klienci mogą zostać zidentyfikowani poprzez metodę AIS/PSD2 za pośrednictwem wybranego przez nich banku. Cały proces jest prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Po zakończeniu tego etapu będziesz mógł kontynuować jako zarejestrowany klient.

  W ostatnim kroku zawarcia umowy dotyczącej lokaty poprosimy Cię o wykonanie przelewu typu „pay-by-link,” który zostanie użyty do zasilenia Twojej lokaty oraz dodatkowej weryfikacji Twojej tożsamości. Ten przelew „pay-by-link” zostanie przeprowadzony za pośrednictwem firmy Autopay S.A. Jeśli Twój bank obsługuje przelewy „pay-by-link” w trybie natychmiastowym, środki trafią na Twoją lokatę tego samego dnia. W innych przypadkach, środki zasilenia Twojej lokaty zostaną zwykle przelane do Inbank i zaczną generować odsetki następnego dnia roboczego.

  Aby dokonać przelewu „pay-by-link,” prosimy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Wybierz swój bank z listy dostępnych banków.
  2. Zostaniesz przekierowany do serwisu internetowego Twojego banku, gdzie będziesz musiał zalogować się i zatwierdzić przelew. Link do serwisu Twojego banku będzie aktywny tylko przez 2 godziny ze względów bezpieczeństwa.
  3. Jeśli Twojego banku nie ma na liście banków oferujących usługę przelewów „pay-by-link,” wybierz opcję „Mam konto w innym banku” i skopiuj lub przepisz wyświetlone dane przelewu (numer rachunku, nazwa beneficjenta, tytuł i kwota przelewu).
  4. Następnie zaloguj się do serwisu internetowego Twojego banku, złoż i zatwierdź dyspozycję przelewu.

  Przelew w opcji „Mam konto w innym banku” można zrealizować w ciągu 5 dni od daty zawarcia umowy dotyczącej lokaty. Jednak ważne jest, aby skopiować lub przepisać i zachować dane do przelewu, ponieważ nie będą one dostępne po zamknięciu okna przeglądarki.

  Możesz także samodzielnie wygenerować dane do przelewu, postępując zgodnie z następującymi krokami:

  1.  Zaloguj się do bankowości internetowej Inbanku, korzystając z jednej z dostępnych metod.
  2. Wybierz zakładkę „Lokaty” i wybierz lokatę, którą chcesz zasilić.
  3. Obok lokaty oczekującej na zasilenie znajduje się przycisk „Ponów przelew”. Po jego naciśnięciu zostaniesz przekierowany na stronę Autopay, gdzie będziesz mógł wybrać swój bank z listy, w którym masz rachunek. Jeśli Twojego banku nie ma na liście, wybierz opcję „Mam konto w innym banku” i kliknij przycisk „Zapłać”. Na stronie pojawią się indywidualne dane przelewu do zasilenia lokaty, które będziesz musiał skopiować do swojego systemu transakcyjnego w swoim banku.

  Aby uniknąć problemów związanych z kompatybilnością urządzeń, zalecamy dokonywanie przelewu na urządzeniu, na którym nie są zainstalowane aplikacje innych banków, ponieważ urządzenia z takimi aplikacjami mogą mieć problemy z poprawnym połączeniem się z platformą Autopay.

   

 •  

  www.efcongress.com/wp-content/uploads/2023/05/B...

  Źródło: efcongress.com

 • Bez konieczności zakładania konta
 • W porównaniu z konkurencją posiadają wysokie oprocentowanie standardowe.
 • Lokata jest odnawiana z założenia, dodatkowo za odnowienie otrzymujesz bonus +0,1% do oprocentowania.
 • Niska kwota początkowa (1000 zł).
 • Możesz założyć więcej niż jedną lokatę (max. 1 000 000 zł na deponenta).
 • Bardzo niska kwota maksymalna wpłaty (50 000 zł).

Podstawowe informacje o Inbank

Inbank to estoński bank, którego centralna siedziba mieści się w Tallinie, w Estonii. Bank operuje zarówno na obszarze Estonii, jak i w czterech sąsiednich krajach. Założycielem oraz obecnym dyrektorem generalnym Inbank jest Jan Andresoo.

Historia banku rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to powstała firma o nazwie Cofi. W 2015 roku Cofi zdobyło licencję bankową, a nazwę firmy zmieniono na Inbank. Obligacje banku notowane są na giełdzie Nasdaq Tallinn. Od roku 2020 bank posiada już 550 000 aktywnych umów z klientami w czterech krajach.

Michał Bożydar Góra

Redaktor portalu Bankujesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu