wpłata

Według polityków opozycji, atmosfera wokół NBP staje się tak toksyczna, że nawet prezes Glapiński może rozważyć dobrowolne ustąpienie z urzędu. Plotki krążą, że sytuacja jest na tyle skomplikowana, że sam Kaczyński może zadzwonić do Glapińskiego i poprosić go o rezygnację - takie komentarze cytuje "Newsweek".

Jednak wszystko wskazuje na to, że Glapiński może sam zdecydować się na opuszczenie stanowiska. Jak do tego doszło?

Według doniesień, od kilku miesięcy mówi się o liście Glapińskiego do ministra finansów. Według informacji "Newsweeka", datowanego na 23 sierpnia 2023 r., Glapiński miał zapewnić, że NBP wpłaci do budżetu 4-6 mld zł. Później jednak ta kwota miała wzrosnąć do 6 mld zł. Według anonimowego pracownika NBP, sytuacja była na tyle problematyczna, że nie da się jej zatuszować ani wyjaśnić w sposób korzystny dla Glapińskiego. "Gdybym ja miał doradzać prezesowi, powiedziałbym mu: nie rób tego, bo naruszasz prawo i narażasz się na ryzyko odpowiedzialności karnej" - tłumaczy anonimowy informator.

>> Czytaj także: Zostanie ujawniona część nazwisk osób inwigilowanych Pegasusem! Rządzący zapowiadają

Cała sytuacja wzbudza wiele spekulacji i dyskusji na temat przyszłości Glapińskiego i NBP. Czy to oznacza kres jego kadencji? Czas pokaże, jak rozwinie się ta historia i czy prezes NBP zdecyduje się na dalsze kroki.

...

Według polityków opozycji, atmosfera wokół NBP staje się tak toksyczna, że nawet prezes Glapiński może rozważyć dobrowolne ustąpienie z urzędu. Plotki krążą, że sytuacja jest na tyle skomplikowana, że sam Kaczyński może zadzwonić do Glapińskiego i poprosić go o rezygnację – takie komentarze cytuje „Newsweek”.

Czytaj więcej 19 lutego 2024

W dzisiejszych czasach większość operacji finansowych odbywa się drogą elektroniczną, jednak nadal wiele osób korzysta z gotówki i potrzebuje dokonać wpłaty na swoje konto bankowe. Jakie są możliwości wpłaty gotówki na rachunek bankowy? W tym artykule przedstawimy różne metody, które umożliwiają wpłatę gotówki na konto. W zależności od kraju oraz instytucji finansowej, w której posiadasz […]

Czytaj więcej 22 maja 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu