karta debetowa

Płacenie za granicą, podróże do różnych krajów, kilka walut w jednym portfelu – to wszystko może być teraz znacznie prostsze dzięki kartom wielowalutowym. Warto zrozumieć, na czym polega ta innowacyjna usługa finansowa, jak z niej korzystać oraz jakie są jej zalety i wady.

Karta wielowalutowa - rozwiązanie dla podróżnych

Karty wielowalutowe, nazywane także multiwalutowymi, to narzędzia ułatwiające płatności w różnych walutach bez konieczności posiadania kilku kart płatniczych. Mogą być podpięte jednocześnie do kilku rachunków bankowych, obsługując transakcje w złotych, euro, dolarach czy funtach. Główną zaletą jest eliminacja opłat związanych z przewalutowaniem transakcji, co sprawia, że korzystanie z karty wielowalutowej staje się atrakcyjne dla osób podróżujących.

Jak płacić kartą wielowalutową?

Podczas korzystania z karty wielowalutowej, system samodzielnie rozpoznaje walutę transakcji i pobiera odpowiednią kwotę z przypisanego do niej konta walutowego. To oznacza, że nie trzeba nosić przy sobie kilku kart płatniczych, wystarczy jedna karta, która obsługuje kilka walut jednocześnie. Bezproblemowo możemy płacić zbliżeniowo, dokonywać transakcji online czy korzystać z płatności mobilnych.

Zasady działania karty wielowalutowej

Jeśli podpinamy do karty rachunki w różnych walutach, system automatycznie wybiera konto z odpowiednią walutą w zależności od lokalizacji transakcji. Przykładowo, będąc w Szwajcarii, płatność zostanie zrealizowana z konta w frankach szwajcarskich. Po powrocie do Polski, rozliczenia dokonywane są z konta w złotówkach. Karta wielowalutowa działa jak zwykła debetówka, umożliwiając płatności w dowolnej walucie obsługiwanej przez daną kartę.

Konto walutowe a karta wielowalutowa

Aby karta wielowalutowa działała sprawnie, na każdym rachunku powiązanym z kartą musimy mieć odpowiednią sumę środków. W przypadku braku wystarczających środków na konkretnym koncie walutowym, system automatycznie pobierze potrzebną kwotę z głównego konta, narażając nas na dodatkowe prowizje za przewalutowanie.

Dlaczego warto posiadać kar...

Płacenie za granicą, podróże do różnych krajów, kilka walut w jednym portfelu – to wszystko może być teraz znacznie prostsze dzięki kartom wielowalutowym. Warto zrozumieć, na czym polega ta innowacyjna usługa finansowa, jak z niej korzystać oraz jakie są jej zalety i wady.

Czytaj więcej 24 stycznia 2024

Citi Handlowy to de facto Bank Handlowy w Warszawie SA, który działa pod marką Citi Handlowy już od 2007 r. Od wielu lat bank jest 9. największym bankiem w Polsce pod względem aktywów. Portal Bankujesz.pl w tekście podsumowuje dla Ciebie najważniejsze informacje o Citi Handlowym oraz jego ofertę!

Czytaj więcej 6 listopada 2023

W dzisiejszym dynamicznym świecie przedsiębiorców prowadzenie firmy wymaga sprawnego zarządzania finansami. Kluczowym elementem tego procesu jest odpowiednio dobrane konto firmowe, które nie tylko ułatwia codzienną obsługę finansową, ale także oferuje atrakcyjne promocje i bonusy. Dla tych, którzy poszukują najlepszych ofert, dziś analizujemy najnowsze propozycje na rynku, aby pomóc w znalezieniu idealnego konta firmowego.

Czytaj więcej 5 października 2023

Promocja „Wynagradzaj się” banku BNP Paribas jest skierowana dla nowych klientów, którzy za założenie i aktywne korzystanie konta mogą zdobyć premię nawet 500 złotych! Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w promocji musisz się pospieszyć. Promocja trwa do momentu osiągnięcia 3000 rejestracji w promocji, jednakże nie dłużej niż do 15.10.2023 roku!

Czytaj więcej 26 września 2023

W dzisiejszym dynamicznym środowisku finansowym, inwestorzy i oszczędzający zwracają szczególną uwagę na możliwości maksymalizacji zysków oraz optymalizację zarządzania swoimi finansami. Citi Handlowy, znany gracz na rynku bankowym, wprowadza na rynek innowacyjną ofertę, która może okazać się atrakcyjną opcją dla wielu klientów. Karta Kredytowa Citi Simplicity oferuje nie tylko dostęp do tradycyjnych usług kredytowych, ale również wyróżnia się rewelacyjną okazją osiągnięcia oprocentowania Konta Oszczędnościowego aż na poziomie 9,5%.

Czytaj więcej 24 sierpnia 2023

W dzisiejszym dynamicznym świecie finansów, nieustannie pojawiają się nowe okazje i oferty, które mogą przynieść nam korzyści finansowe. Banki rywalizują o uwagę klientów, proponując atrakcyjne bonusy, promocje i ciekawe oferty. Być na bieżąco z tymi możliwościami staje się kluczowe, jeśli chcemy wykorzystać pełen potencjał dostępnych nam usług finansowych. Właśnie dlatego warto śledzić promocje bankowe i korzystać z dedykowanych portalów informacyjnych, takich jak bankujesz.pl.

Czytaj więcej 22 sierpnia 2023

Promocje bankowe stanowią atrakcyjny sposób dla klientów na korzystanie z różnorodnych usług finansowych. Banki stale zachęcają swoich klientów do śledzenia ofert promocyjnych, ponieważ oferują im wiele korzyści, bonusów i nagród. Te promocje mogą obejmować różnorodne usługi, takie jak otwarcie konta osobistego, założenie konta oszczędnościowego, korzystanie z karty debetowej, przelewy online, płatności mobilne, a także inne usługi bankowe.

Czytaj więcej 18 sierpnia 2023

eKonto Junior – mBank Oferta konta dla młodych w mBanku pozwala na założenie darmowego eKonta możliwości, które oferuje szereg korzyści. Za otwarcie takiego konta można zgarnąć nawet 110 zł w bonach do sieci sklepów Żabka. Aby uzyskać tę nagrodę, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze, za każdą płatność telefonem przy użyciu aplikacji Google Pay lub […]

Czytaj więcej 24 lipca 2023

Korzyści oferowane przez Konto dla Młodych w Banku Pekao SA Kroki do uzyskania nagród NAWET DWIE STÓWY DO ZGARNIĘCIA Rozpoczynając przygodę z Kontem Przekorzystnym online w Banku Pekao SA, możesz liczyć na atrakcyjne korzyści już na samym starcie Na start za otwarcie konta >> Otwórz Konto Przekorzystne online z kartą debetową, bankowością internetową Pekao24 oraz […]

Czytaj więcej 24 lipca 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu