globalne trendy

Reformy związane z transportem i środowiskiem w Polskim Krajowym Planie Odbudowy

Nowe opłaty i podatki dla pojazdów spalinowych: Przygotowania w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podąża za zapisami Krajowego Planu Odbudowy, który przewiduje wprowadzenie opłaty rejestracyjnej i podatku od pojazdów spalinowych. Jakie są plany i jakie zmiany mogą czekać właścicieli samochodów?

>>> Czytaj także: Nowy obowiązek dla restauracji i pubów! Zobacz co zmieni się w najbliższym czasie

Neutralność finansowa: Gwarancja dla obywateli

Wiceminister klimatu i środowiska, Krzysztof Bolesta, zapewnia, że prace nad nowymi rozwiązaniami finansowymi są prowadzone z myślą o neutralności finansowej dla obywateli. Jakie korzyści przewiduje dla właścicieli pojazdów?

Waga pojazdu jako kryterium: Walka z SUV-ami

Wicepremier Bolesta zwraca uwagę na problem rosnącej popularności dużych SUV-ów i proponuje uwzględnienie wagi pojazdu przy wyliczaniu opłat i podatków. Jakie są cele tej propozycji i jak wpłynie to na właścicieli SUV-ów?

Wpływ międzynarodowych trendów: Polskie rozwiązania w kontekście globalnych praktyk

Wiceszef MKiŚ nie wyklucza wprowadzenia wysokich opłat za parkowanie dużych SUV-ów, wzorując się na międzynarodowych praktykach, np. w Paryżu. Jakie trendy obserwuje się na świecie i jakie konsekwencje mogą mieć dla polskiego rynku motoryzacyjnego?

>> Czytaj także: Rozliczenie podatku 2024. Wykorzystaj ulgi zapłać niższy podatek PIT

Kamienie milowe związane z Krajowym Planem Odbudowy

Polski Krajowy Plan Odbudowy zakłada szereg reform związan...

Dzisiaj skupimy się na notowaniach akcji Pekao SA, jednego z wiodących banków w Polsce. Przyjrzymy się zmienności oraz wahaniom cen akcji, a także przeanalizujemy wykres notowań na czwartek, 31 sierpnia. Chcielibyśmy dowiedzieć się, jaka była cena akcji Pekao SA w tym dniu i jakie trendy mogły wpłynąć na te notowania. Odkryjmy, ile obecnie kosztują akcje tego bankowego giganta i czy w ostatnim czasie miało miejsce znaczące zdarzenie, które mogło wpłynąć na cenę akcji.

Czytaj więcej 31 sierpnia 2023

Wtorek, 29 sierpnia 2023 roku, zapisał się na kartach rynków finansowych jako dzień pełen napięć, oczekiwań i dynamicznych zmian. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się akcje jednej z czołowych instytucji na polskiej giełdzie – Pekao SA. Notowania, wykresy i wskaźniki zmienności tego banku stały się obiektem zwracającej uwagę analizy. W tym artykule pragniemy spojrzeć głębiej w tę fascynującą sytuację, badając, co takiego wydarzyło się na rynkach i jakie odbicie znalazło to w sektorze bankowym notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Czytaj więcej 29 sierpnia 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu