5 grudnia 2023

Kurs akcji Alior Bank we wtorek, 5 grudnia. Ile kosztują akcje Alior Bank dziś?

2 minut czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki: depositphotos.com

W dzisiejszym otoczeniu rynkowym, tj. 5 grudnia, oczy inwestorów i entuzjastów finansów skupiają się na dynamicznych zmianach kursów akcji, a jednym z ważnych graczy na polskim rynku bankowym jest Alior Bank. Niniejszy artykuł przybliży czytelnikowi bieżącą sytuację kursową akcji Alior Bank, dokonując analizy ich aktualnej wartości oraz potencjalnych czynników wpływających na te zmiany. Ostatnie wydarzenia gospodarcze mogą znacząco wpływać na notowania tej instytucji bankowej, zatem sprawdźmy, jak kształtuje się obecna sytuacja na rynku akcji Alior Bank w dniu 5 grudnia.

Wykres Alior Bank

Notowania Alior Bank

W ostatnim kwartale notowania akcji Alior Bank doświadczyły znacznej zmienności na polskim rynku finansowym. Kurs odniesienia, ustalony na poziomie 55,5400 zł od 1 września 2023 roku, uległ istotnej zmianie, rosnąc o imponujące 39,54% do 79,0000 zł na dzień 1 grudnia 2023 roku. Ta dynamiczna zmiana cenowa przełożyła się na wzrost wartości akcji o 21,9600 zł, co stanowi istotny wzrost kapitalizacji spółki. Warto zauważyć, że akcje Alior Bank osiągnęły swoje minimum w dniu 6 września 2023 roku, kiedy to ich wartość spadła do 48,0000 zł. Z drugiej strony, apogeum notowań miało miejsce 1 grudnia 2023 roku, kiedy kurs sięgnął 79,0000 zł. Te skrajne wartości minimalne i maksymalne wskazują na niestabilność, z jaką inwestorzy mieli do czynienia w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Średnia wartość akcji Alior Bank w analizowanym okresie wynosiła 61,5931 zł, co sugeruje pewną stabilność w trakcie dynamicznych zmian cenowych. Warto również zwrócić uwagę na umiarkowany wolumen obrotu, który wyniósł 18 811 707 sztuk, a średni wolumen wyniósł 289 411 sztuk. To wskazuje na istniejące zainteresowanie inwestorów akcjami Alior Bank, przy jednoczesnym umiarkowanym poziomie aktywności handlowej na rynku. Całkowite obroty akcjami Alior Bank w analizowanym okresie wyniosły 1 161,120 mln zł, a średnie obroty zanotowane na poziomie 17,863 mln zł potwierdzają, że spółka ta była przedmiotem znacznych działań na rynku giełdowym. Te liczby ilustrują, że akcje Alior Bank były źródłem znacznych możliwości inwestycyjnych, ale jednocześnie niosły ze sobą wyraźne ryzyko związane z ich niestabilnością.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu