12 stycznia 2024

Kryzys w programie czyste powietrze. Zaniedbanie poprzedniego rządu grozi załamaniem programu

< 1 minuta czytania Dołącz do dyskusji

Źródło grafiki:

Niezrealizowane obietnice, finansowe zaniedbania i tysiące rodzin pozostających bez oczekiwanych środków to brutalne efekty decyzji poprzedniego rządu. Program Czyste Powietrze, mający poprawić jakość życia i ograniczyć zanieczyszczenia, stoi obecnie na krawędzi upadku. Wstrzymanie wypłat dotacji to jedynie preludium do poważnego kryzysu, który może zahamować realizację ambitnych celów programu


12 stycznia 2024 roku przyniósł zatrważające wieści – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej posiada ponad 300 milionów złotych niewypłaconych dotacji z Programu Czyste Powietrze. Tysiące rodzin, które zainwestowały w termomodernizację domów, stoją teraz przed faktem braku obiecanego wsparcia.

Zaniedbanie poprzedniego rządu

Andrzej Guła, współzałożyciel Krakowskiego Alarmu Smogowego, wskazał na potężne zaniedbanie poprzedniego rządu jako główną przyczynę kryzysu. Ignorowanie funduszy unijnych i Krajowego Planu Odbudowy to decyzje, które dzisiaj odczuwa wiele polskich rodzin. Brak odpowiedniego zabezpieczenia finansowego sprawił, że Program Czyste Powietrze stoi obecnie na skraju bankructwa.

Apel do nowego rządu

Znalezienie rozwiązania problemu staje się priorytetem nowego rządu. Apeluje się do ministra funduszy i ministra finansów o niezwłoczne odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy. Z każdym dniem sytuacja pogarsza się, a przestoje w wypłatach zagrażają istnieniu całego programu.

Donald Tusk i priorytety termomodernizacji

Guła przypomina słowa Donalda Tuska, który podkreślał konieczność termomodernizacji domów na wielką skalę. Teraz, w obliczu kryzysu, szybkie naprawienie sytuacji staje się niezbędne, aby rząd mógł spełnić swoje obietnice dotyczące masowej termomodernizacji budynków.

Program Czyste Powietrze stoi na krawędzi załamania, a tysiące rodzin czekają na obiecane wsparcie. Zaniedbanie finansowe poprzedniego rządu stawia obecny rząd przed ogromnym wyzwaniem. Odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy staje się kluczowym elementem naprawy sytuacji i zachowania zaufania społecznego. Czas działa na niekorzyść programu, a decyzje podjęte w najbliższych dniach będą kluczowe dla jego przyszłości.

Redaktor portalu Bankujesz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

facebook linkedin link search star star-empty menu