udziałowiec

Największym udziałowcem mBank SA jest niemiecki Commerzbank (czwarty co do wielkości aktywów bank w Niemczech), który od 1994 r. pozostawał ich partnerem strategicznym, a rok później był już jednym z udziałowców. Na skutek systematycznego zwiększania liczby udziałów w spółce, w 2003 r. Commerzbank stał się większościowym właścicielem spółki, zdobywając ok. 70% wszystkich udziałów. Commerzbank AG wynosi jest w posiadaniu 29 352 897, co stanowi udział w kapitale zakładowym mBanku na poziomie 69,17%. Podobnie, udział w liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu mBanku również wynosi 69,17%.

Commerzbank AG, jako renomowany bank komercyjny o międzynarodowym zasięgu, działa w ponad 50 krajach, skupiając się głównie na rynkach niemieckim i polskim. Jego obszary działalności obejmują obsługę klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw (Mittelstandsbank), korporacji, rynków finansowych i Europy Środkowo-Wschodniej. Bank oferuje klientom zróżnicowany portfel produktów i usług z zakresu bankowości oraz rynków kapitałowych.

Commerzbank AG pełni kluczową rolę w niemieckim handlu zagranicznym, obsługując ponad 30% transakcji tego sektora. Jest także liderem w finansowaniu małych i średnich przedsiębiorstw. Działa w Niemczech poprzez ponad 1100 oddziałów i około 90 centrów doradczych dla klientów biznesowych, co stanowi imponującą sieć placówek wśród niemieckich banków. Bank ten, założony w 1870 roku, notowany jest na najważniejszych giełdach światowych, obsługując łącznie prawie 15 mln klientów indywidualnych i około 1 mln klientów korporacyjnych.

Dowiedz się więcej o mBank - mBank. Opis instytucji, najważniejsze informacje o mBanku. Dokąd sięga historia wielkiej spółki? (kontakt, historia, godziny przelewów, opłaty, kredyty, oferta)

...

Informacje na dzień 7 lutego 2023 r. ukazują, że Commerzbank AG, będący strategicznym inwestorem mBanku, jest głównym posiadaczem znaczących pakietów akcji w tej instytucji. Liczba akcji w posiadaniu Commerzbank AG wynosi 29 352 897, co stanowi udział w kapitale zakładowym mBanku na poziomie 69,17%. Podobnie, udział w liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu mBanku również wynosi 69,17%.

Czytaj więcej 6 listopada 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu