rocznica

Jak donoszą media, VeloBank, który właśnie obchodzi rocznicę swojej działalności, może pochwalić się osiągnięciem imponujących wyników finansowych. Instytucja finansowa zanotowała 446,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto po zaledwie 12 miesiącach funkcjonowania, a III kwartał 2023 roku przyniósł dynamiczny wzrost o 14 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem, co potwierdził oficjalny komunikat prasowy banku.

Wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) wynosi imponujące 43,8 proc., co potwierdza skuteczność strategii finansowej VeloBanku. Bank podaje, że przy założeniu wyposażenia w kapitał na poziomie 12 proc. całkowitego współczynnika kapitałowego, wskaźnik ten nadal utrzymuje się na poziomie 22,9 proc.

Solidne fundusze własne Velo Bank

Po 12 miesiącach funkcjonowania, poziom skonsolidowanych funduszy własnych przekroczył 1 mld zł, co stanowi ważny etap w rozwoju instytucji finansowej. Wskaźnik łącznego współczynnika kapitałowego TCR na koniec września wyniósł 6,67 proc., potwierdzając solidną kondycję kapitałową banku.

Dynamiczny rozwój kont bankowych

Bank podkreśla, że osiągnął jeden z kluczowych celów strategicznych, zwiększając liczbę otwartych VeloKont. Zamiast zakładanych 150 tysięcy kont na koniec 2023 roku, bank już teraz może pochwalić się prawie 195 tysiącami aktywnych VeloKont, co świadczy o znaczącym zainteresowaniu klientów.

Potencjał Velo Bank

Zaangażowanie w rozwój kont bankowych i dynamiczny wzrost zysków potwierdzają potencjał VeloBanku na rynku finansowym. Bank utrzymuje poziom aktywności zgodny z założeniami strategicznymi, co przekłada się na solidne wyniki finansowe. Wszystko to sprawia, że VeloBank może z zadowoleniem spojrzeć w przyszłość, utwierdzając swoją pozycję jako nowoczesnej i innowacyjnej instytucji finansowej.

...

VeloBank, który świętuje rocznicę swojej działalności, może dumnie ogłosić osiągnięcie znaczących wyników finansowych. Bank zanotował 446,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto po 12 miesiącach funkcjonowania, a sam tylko III kwartał 2023 roku przyniósł wzrost o imponujące 14 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem – informuje bank w oficjalnym komunikacie prasowym.

Czytaj więcej 22 listopada 2023
facebook linkedin link search star star-empty menu